پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
کد خبر: 83451
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
سردار سرتیپ مرتضی قربانی :

گرامیداشت یاد و خاطر شهدا موجب احیای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می شود

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس گفت:گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی موجب احیای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می شود و این کار برای نسل جوان بسیار با اهمیت است که باید به آن اهتمام داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ مرتضی قربانی فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس در گردهمایی بزرگداشت حماسه سازان عملیات خیبر گفت: استان مرکزی با وجود بیش از ۶۲۰۰ شهید و صدها هزار جانباز، رزمنده، آزاده و پیشکسوتان دفاع مقدس جایگاه بزرگ و با اهمیتی در کشور دارد و مردم استان باید از این جایگاه ارزشمند به خوبی استفاده کنند چراکه این ها یک نعمت بزرگ هستند.

قربانی اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس اکثر کشورهای دنیا علیه ایران اسلامی به میدان آمدند که کشور را بگیرند و ملت ایران را شکست دهند و کشورهای زیادی به صدام کمک های مختلف انجام دادند اما آن چیزی که موجب شد تمام راهبردهای دشمنان شکست بخورد روحیه شهادت طلبی و مقاومت ملت بود.

وی ادامه داد: ملت ایران ملتی ایثارگر و عاشورایی است که همواره در طول دفاع مقدس با تاسی از امام حسین(ع) مقاوم و مستحکم پیش رفته است.

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس ملت ایران را توانست به این درجه از اقتدار و سربلندی برساند و همچون گنجی برای چهل و دو سال انقلاب توانسته ما را در شرایط و مقاطع حساس نجات دهد.

وی افزود: یکی از وظایف که امروز برعهده داریم توجه به آیین های انقلابی و ارزش های نظام اسلامی است که همواره باید به آنها توجه داشته باشیم چراکه انقلاب اسلامی با وجود ۲۴۰ هزار شهید والامقام امروز به یکی از ابرقدرت های بزرگ تبدیل شده و هیچ کشوری جرات نگاه به جمهوری اسلامی ندارد.

قربانی افزود: گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی موجب احیای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می شود و این کار برای نسل جوان بسیار با اهمیت است که باید به آن اهتمام داشته باشیم.

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی به برکت وجود نعمت ولایت فقیه توانسته راه امام خمینی(ره)و شهدای عزیز را با قدرت و اقتدار ادامه دهد و ملت ایران در طول ۴۲ سال با پیروی از ولایت فقیه توانسته به عزت و سربلندی بی نظیری دست پیدا کند.

وی ادامه داد: در طول دفاع مقدس یکی از اقشار مهمی که نقش مهم و چشمگیری ایفا کردند روحانیون بودند که به طور نمونه در لشگر کربلا بیش از ۴۰۰ طلبه شهید شدند و این نشان از نقش کلیدی روحانیت در دفاع مقدس است که البته این نقش در طول ۴۲ سال همواره چشمگیر بوده است.

قربانی اظهار کرد: معنویت رزمندگان و شهدا توانست تمام راهبردهای دشمنان را با شکست جدی مواجه کند و امروز اگر راه شهدا و دفاع مقدس با تکیه بر ولایت فقیه ادامه دار باشد قطعا هیچ دشمنی نمی تواند کوچکترین ضربه را به کشور وارد کند.

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس گفت: اتحاد و برادری رزمندگان در دفاع مقدس باید سرلوحه رفتار امروز ملت ایران باشد و همه باید با وحدت و همبستگی گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و راه شهدا و انقلاب اسلامی را ادامه دهیم و نگذاریم کشور به دست بیگانگان بیفتد.

وی افزود: امروز همه وظیفه داریم راه و آرمان های شهدا همواره در کشور جاری باشد و لذا یکی از وظایف ما بازخوانی خاطرات دفاع مقدس است کلا باید به آن اهتمام داشته باشیم.

قربانی بیان کرد: استان مرکزی در دفاع مقدس نقش بسیار مهم و حیاتی ایفا کرده و در بسیاری از عملیات ها نقش کلیدی داشته که شهدای شاخصی از این استان در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: آشنایی جوانان با راه شهدا و گفتمان انقلاب اسلامی یک ضرورت و راهبرد مهم باید باشد که همه نا پیشکسوتان باید نسبت به آن توجه و اهتمام داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha