اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند 30 درصد خانواده های فراهان تحت پوشش کمیته امداد هستند نماز جمعه 27 فروردین ماه در استان مرکزی اقامه نمی‌شود
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱
کد خبر: 83446
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

ملت ایران مغلوب دلقک بازی های آمریکایی ها، اروپایی ها و بزک کنندگان آنها نخواهند شد

آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه ملت ایران یک ملت عاشورایی است و مغلوب دلقک بازی های آمریکایی ها، اروپایی ها و بزک کنندگان آنها نخواهند شد، گفت:آنها دروغگو هستند و دروغگویی و نیرنگ های آنها برای ملت اثبات شده است و ملت فریب آنها را نخواهد خورد.

به گزارش دیار آفتاب؛  آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک با اشاره به تشییع ۵ شهید گمنام در استان مرکزی گفت: شهدا همه وجودشان غیرت، مردانگی و عزت نفس بود که دشمن با همه وجود از آنها می ترسید و این به دلیل شجاعت آنها بود.

وی افزود: مهمترین رفتار شهدا که امروز باید برای همه ما درس مهمی باشد خلوص نیت و نترسیدن از دشمنان است و شهدا در همه میدان ها با شجاعت و نیت خالص وارد عمل شدند و ذره ای از ارزش های اسلامی کوتاه نیامدند.

امام جمعه اراک اظهار کرد: شهدا مردانگی و شجاعت را از مکتب امیرالمومنین(ع) آموختند و مردان واقعی شهدا بودند که راه و سیره امیرالمومنین(ع) را ادامه دادند و امروز با تاسی از شهدا باید همواره پیرو مکتب اهل بیت(ع) باشیم.

حضرت زینب(س) به عنوان بانوی بزرگ صبر و مقاومت در تاریخ اسلام می درخشد 

وی با اشاره به وفات شهادت گونه حضرت زینب(س) بیان کرد: حضرت زینب به عنوان بانوی بزرگ صبر و مقاومت همواره در تاریخ اسلام می درخشد و همچون اسوه هایی برتر و الگوهایی کارآمد برای زندگی بشریت قابل استفاده هستند.

دری نجف آبادی افزود: حضرت زینب(س) بعد از جریان عاشورا موجب زنده نگه داشتن مکتب امام حسین(ع) شد و با خطبه های حماسی خود عاشورایی دیگر رقم زد و فریب و نیرنگ دشمنان را خنثی کرد. 

وی با اشاره به اهمیت احترام به پدر و مادر بیان کرد: دین اسلام اهمیت زیادی به تکریم پدران و مادران توسط فرزندان داده و همه باید نسبت به مسئله خانواده حساسیت مضاعف داشته باشیم و نباید به خاطر مادیات حرمت پدر، مادر و خانواده را زیر سوال ببریم که این خلاف مشی اسلام است.

فرزند آوری یکی از ضروریات مهم جامعه است

امام جمعه اراک تاکید کرد: امروز فرزند آوری یکی از ضروریات مهم جامعه محسوب می شود چراکه فرزندان صالح و شایسته سرمایه هر انسان هستند و سلامت جامعه را در همه ابعاد تامین می کنند و لذا باید به مسئله فرزند آوری و تربیت فرزندانی صالح بیش از گذشته اهمیت دهیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: راهبرد جمهوری اسلامی در صنعت هسته بیانات مقام معظم رهبری است و ذره ای از حق و منافع خود کوتاهی نمی کنیم و خوشبختانه امروز به برکت خون شهدای هسته‌ای و مجاهدت های دانشمندان در جایگاه قابل قبولی هستیم.

دری نجف آبادی افزود: بومی شدن ساخت سانتریفوژهای هسته ای در کشور توسط دانشمندان ایرانی اقتدار آفرین است و اگر این رویکرد در سایر عرصه های دیگر به کار گیری شود قطعا شاهد مشکلات صنایع نخواهیم بود.

وی تاکید کرد: پیشرفت های صنعت هسته ای و دفاعی در کشور نشان می دهد که اگر بر روی ظرفیت های داخلی تمرکز داشته باشیم و همت ها و عزم های جوانان را به کارگیری کنیم قطعا همه چیز ممکن خواهد بود و این مسئله باید بسیار قابل توجه باشد.

ملت ایران زیر بار فشارهای ظالمانه آمریکایی تسلیم نخواهد شد 

امام جمعه اراک با اشاره به رفتارهای رئیس جمهور جدید آمریکا بیان کرد: ملت ایران زیر بار فشارهای ظالمانه آمریکائی ها و رفتارهای دوگانه کشورهای اروپایی تسلیم نخواهد شد و جمهوری اسلامی راه با اقتدار خود را همواره با قوت  ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی همچون گرگ آدم خوار همواره به دنبال منافع خود بودند، گفت: منافع ملت ایران برای آنها اهمیتی ندارد و آنها دلسوز ملت ایران نیستند و تاریخ به وضوح این مسئله را اثبات کرده است.

دری نجف آبادی افزود: ملت ایران هرکجا تحریم شده و در مقابل آن همت ها و اراده های جوانان با غیرت به کارگیری شده توانسته از تهدیدات فرصت ها بسازد و وابستگی ها را رفع کند.

وی تاکید کرد: ملت ایران یک ملت عاشورایی است و مغلوب دلقک بازی های آمریکایی ها، اروپایی ها و بزک کنندگان آنها نخواهند شد چراکه آنها دروغگو هستند و دروغگویی و نیرنگ های آنها برای ملت اثبات شده است و ملت فریب آنها را نخواهد خورد.

امام جمعه اراک در پایان با ابراز همدردی برای هموطنان گرفتار زلزله در سی سخت خاطر نشان کرد: همیاری و مساعدت برای رفع مشکلات هموطنان در استان کهگیلویه‎ و بویراحمد یک ضرورت است و همه باید کمک کنیم تا سریع ترین فرصت مشکلات مسکن و سایر مشکلات آنها برطرف شود.

انتهای پیام/

captcha