پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲
کد خبر: 83429
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

شناسایی ۴ مورد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان مرکزی

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی ۴ مورد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی ۴ مورد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان مرکزی خبر داد. 

جمالیان گفت: سه مورد از موارد جدید شناسایی شده در شهر اراک می باشند که از نزدیکان فردی هستند که روز گذشته کرونای انگلیسی وی محرز شده بود.

وی ادامه داد: یک مورد جدید دیگر نیز که امروز شناسایی شد، فردی می باشد ساکن شهرستان تفرش می باشد و علی رغم تاکید مسولین حوزه سلامت در مراسم عروسی در تهران شرکت کرده بوده است.

جمالیان گفت: عدم توجه به توصیه های بهداشتی و ساده انگاری این ویروس وحشی  سبب شیوع نوع جهش یافته خواهد شد که وجود آن در استان همه افراد را تهدید می کند.

وی با اشاره به مراودات استان مرکزی با استانهایی که درگیر نوع جهش یافته کرونا شده اند، اظهار داشت: نوع جهش یافته کرونا موسوم به انگلیسی با میزان سرایت بالاتر و کمون کمتر و میزان مرگ و میر بالاتر همراه است و تا زمانی که جامعه واکسینه نشود این ویروس دچار جهش می شود.

متولی حوزه سلامت استان تصریح کرد: تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا، رعایت دقیق تر پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی هاست که اگر جدیت لازم به عمل نیاید گرفتار موج سنگینی خواهیم شد.

وی گفت: اگر شرایط به همین منوال باشد روزهای سخت و نفس گیری را در پیش رو خواهیم داشت.

جمالیان در پایان تاکید کرد:این روز ها، با زدن یک ماسک ساده و عدم حضور در جاهای شلوغ به خصوص در روزهای پایانی سال، به جای عزا داری برای عزیزانمان زندگی را به آنها هدیه دهیم تا حسرتی برای کسی باقی نماند.

انتهای پیام/

captcha