ایرادات رویه جدید وزارت صنعت برای تأمین فولاد قطعه سازان/اتمام موجودی سازندگان تا خرداد آثار اقتصادی توافقنامه ایران و چین از دیدگاه یک اندیشکده آمریکایی روند غنی‌سازی ادامه دارد/ سیستم برق نطنز وصل شده است خیال استقلالی‌ها بابت کرونا راحت شد امسال احتمالا کم‌بارش‌ترین سال در ۵۰ سال اخیر خواهد شد/ وضعیت ذخایر سدها آنچنان وخیم نیست تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شد وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومان شد شرط برگزاری مراسم احیاء در شب­های قدر / برگزاری نماز جماعت در شهرهای آبی بلامانع است اوضاع کرونایی کشور بدتر از قرمز و به سیاه نزدیک است/ بسیاری از مردم آبی فکر می‌کنند ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴
کد خبر: 83422
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

ساخت سریال یکی از راه های انتقال مفاهیم دفاع مقدس است

کریمی گفت: یکی از راه های انتقال مفاهیم دفاع مقدس و معرفی الگوهایی همچون شهید آنجفی و دیگر شهدای والامقام ساخت سریال است که با یاری خدا و همت های کارشناسان فرهنگی رسانه ملی برنامه ریزی ساخت سریال شهید رحیم آنجفی را انجام خواهیم داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست تخصصی با رئیس مرکز سیمای استان‌های صداوسیما با موضوع ساخت سریال "عمو رحیم" (شهید رحیم آنجفی) گفت: صدا و سیما همچون دانشگاهی بزرگ برای تربیت و هدایت افکار عمومی به سمت معارف اسلامی و انقلابی است و تجربیات این سال ها نشان داده که این دانشگاه بسیار می تواند در فرهنگ سازی و تحقق راهبردهای انقلاب اسلامی اثرگذار باشد.

کریمی اظهار کرد: خوشبختانه در طول چهل و دو سال انقلاب اسلامی عملکرد صدا و سیما عملکردی بسیار درخشان و قابل قبول است و در عرصه ها و مقاطع مختلف همچون چشمه ای جوشان توانسته معارف و مفاهیم ناب دینی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را به مردم عرضه کند.

وی ادامه داد: در طی سال های اخیر به همت مجاهدین فرهنگی در کشور آثار و تولیداتی بسیار خوبی همچون سریال یوسف پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلم) ساخته شده که نشان از وجود افراد توانمند در عرصه فرهنگ و هنر دارد که البته یاد و خاطر مرحوم سلحشور را گرامی می داریم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: خوشبختانه تاریخ انقلاب اسلامی پر از سوژه ها و مقاطع نابی است که حماسه سازی های ملت ایران موجب شده تاریخ ۴۲ ساله انقلاب همواره پر از درس ها و عبرت های فراوان باشد که بازخوانی آنها برای نسل جوان لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: یکی از مقاطع مهم و حساس تاریخ انقلاب مقطع هشت ساله دفاع مقدس است که همچون گنجی عظیم در اختیار ماست و باید قدر این گنج را به خوبی بدانیم و از آن درست بهره برداری کنیم.

کریمی اضافه کرد: با توجه به گستردگی هنرهای نمایشی امروز به این نقطه رسیدیم که این مسئله ظرفیت های بسیار زیادی برای تأثیرگذاری دارند که باید از آنها به خوبی استفاده کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: استان مرکزی در سال های قبل از انقلاب و در طول انقلاب اسلامی با وجود بزرگمردانی همچون امام خمینی(ره) منشأ تحولات بسیار عظیمی در دنیا شده و تاریخ استان مرکزی پر از مفاخر و بزرگمردانی است که همگی منشأ تحولات بزرگی بوده اند.

وی گفت: یکی از مقاطعی که تاریخ استان مرکزی سرشار از افتخارآفرینان و غیورمردانی حماسه ساز است دفاع مقدس است که بیش از ۶۲۰۰ شهید والامقام در کنار رزمندگان، پیشکسوتان،آزادگان و جانبازان نقش آفرینی کرده اند.

کریمی اظهار کرد: وجود شهدای شاخص استان مرکزی که از اقشار مختلف مردم بودند یک نقطه قوت در تاریخ دفاع مقدس استان است که یکی از شهدای والامقام شهید آقا رحیم آنجفی است که عمده رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در کشور ایشان را به خوبی می شناسند و از افتخارات این شهید والامقام به خوبی آگاه هستند.

وی یادآور شد: شاخصه های رفتاری شهید آنجفی همچون تقوا، ادب، هوشیاری و شجاعت همواره زبانزد رزمندگان و گروه ها و گردان های دفاع مقدس بود و ایشان همچون ستاره ای پرفروغ می درخشد و از بزرگترین افتخارات استان مرکزی است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز نیازمند معرفی شهدا به عنوان الگوهایی برتر و سرمشق هایی نیکو به نسل جوان هستیم چراکه این عزیزان با ایثار و ازخودگذشتگی هایی که از خود نشان دادند عزت و سربلندی را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

کریمی گفت: یکی از راه های انتقال مفاهیم دفاع مقدس و معرفی الگوهایی همچون شهید آنجفی و دیگر شهدای والامقام ساخت سریال است که با یاری خدا و همت های کارشناسان فرهنگی رسانه ملی برنامه ریزی ساخت سریال شهید رحیم آنجفی را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: در این راستا استفاده از کلیه ظرفیت های استانی و به کارگیری کارشناسان و نخبگان هم در عرصه های فنی و هنری و هم در عرصه دفاع مقدس و نظامی یک ضرورت است که باید مشارکت سازنده انجام شود تا بتوانیم یک تولید در شأن شخصیت شهید والامقام داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha