پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
کد خبر: 83418
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك:

حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است

مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك گفت: شخصیت بالاتری از حضرت علی(ع) نیست؛ ایشان در فضائل و سجایای اخلاقی، تقوا، عبادت، شجاعت، ظلم ستیزی و اجرای عدالت دارای مقام والایی است. حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است که چگونه عدالت را اجرا کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام میر مهدی مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب که شخصیت امام علی(ع) دارای ویژگی های خاصی و منحصر به فردی است، گفت: میلاد حضرت علی(ع) در داخل کعبه واقع شده است که این امر را منابع شیعه و سنی تایید کرده اند.

میرمهدی اظهار کرد: مادر حضرت علی(ع) دارای امتیاز و شخصیت خاصی است؛ در هنگام فوت، پیامبر(ص) این بانو را در قبر گذاشت و 70 تکبیر گفت. پیامبر(ص) درباره شخصیت ایشان گفت که 70 هزار ملائکه بر او نماز خواندند.

وی با اشاره به ولادت حضرت علی(ع)، افزود: در هنگام ولادت حضرت علی(ع)، مادرش در کعبه وارد شد و زایمان کرد. پس از 3 روز از کعبه خارج شد. خداوند اعلی، نام نوزاد را از اسم خودش گرفت.

مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك با اشاره به اینکه روز 13 رجب به دلیل عظمت و شخصیت حضرت علی(ع) به عنوان روز پدر نامیده شده است، ادامه داد: بعد از پیامبر اکرم(ص)، حضرت علی(ع) به عنوان پدر امت است و دارای مقام است. براساس آیه مباهله، امیرالمومنین(ع)، جان پیامبر(ص) است.

میرمهدی اضافه کرد: هرکسی که حضرت علی(ع) به عنوان پدر امت بداند، قطعا پیامبر(ص) را به عنوان پدر امت می داند. علاوه بر توجه به فضائل اخلاقی و سجایای اخلاقی حضرت علی(ع) و محبت قلبی ایشان، سیره و روش ایشان باید به عنوان الگو برای همه مسلمانان و همه انسانها باشد؛ چراکه این فضائل برای آنها باعث افتخار انسانیت و شرافت است.

وی گفت: شخصیت بالاتری از حضرت علی(ع) در دنیا نیست؛ ایشان در فضائل و سجایای اخلاقی، تقوا، عبادت، شجاعت، ظلم ستیزی و اجرای عدالت دارای مقام والایی است. حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است که چگونه عدالت را اجرا کرد.

مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) از قرآن جدا نمی شود و قرآن هم از امیر المومنین(ع) جدا نمی شود. مبیّن قرآن، حضرت علی(ع) و امیر المومنین(ع) معیار و ملاک تفسیر قرآن است.

انتهای پیام/

captcha