ادعای دستکاری در جداول بودجه ۱۴۰۰ خلاف واقع است ضد و نقیض‌گویی‌ها درباره واکسن کرونا؛ رایگان یا پولی؟ چرا ریاض چاره‌ای جز مذاکره با تهران ندارد؟ برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۶
کد خبر: 83382
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
در بیانیه پایانی همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی بین‌المللی دفاع مقدس مطرح شد؛

پیروزی در دفاع مقدس موجب تغییر هندسه قدرت در منطقه شد

بیانیه پایانی همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی بین‌المللی دفاع مقدس که امروز در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، منتشر شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «مسعود اخوان‌فرد» دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی بین‌المللی دفاع مقدس که امروز (سه‌شنبه) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، بیانیه پایانی این همایش را قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

با درود و سلام به رهبر و معمار کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نیز شهدای مدافع حرم بویژه سید شهیدان مدافع حرم سردار دل‌ها شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی:

امام خمینی (ره) در خصوص دفاع مقدس می‌فرمایند: «در دویست سال اخیر، برای اولین بار ایران، در جنگی نابرابر حتی یک وجب از خاک خود را از دست نداد؛ از مستشاران خارجی کمک نگرفت؛ روی پای خود مردانه ایستاد؛ در صنایع دفاعی به خودکفایی رسید؛ حتی در اوج جنگ از رفتن به پای صندوق‌های رأی برای تعیین سرنوشت، غفلت نکرد و خود را به عنوان قدرتی که می‌تواند پشتوانه مستضعفان جهان باشد تثبیت کرد».

با ابتکار پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحت اشراف سردار ریاست محترم ستاد کل نیرو‌های مسلح، افتخار آن داریم که به فضل الهی و در چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و یک‌سال پس از ترور مظلومانه شهید سلیمانی و یاران ایشان، همایش بین‌المللی «مطالبات حقوقی بین‌المللی دفاع مقدس» را با مشارکت قوه قضائیه و وزارتخانه‌های امور خارجه، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری بیش از ۲۰ دانشگاه لشکری و کشوری برگزار کنیم.

پس از فراز و نشیب‌هایی که عمدتا شرایط خاص کرونایی بر ما تحمیل کرد و با مشارکت شش کارگروه تخصصی با رویکرد دفاع مقدس شامل: کارگروه تخصصی حقوق کارگروه تخصصی علوم سیاسی و روابط بین الملل- کارگروه تخصصی محیط زیست ـ کارگروه تخصصی منابع انسانی ـ کارگروه تخصصی اقتصاد و کارگروه تخصصی مخاطرات سلامت انسانی و با برگزاری حدود ۲۰ مورد جلسات و نشست‌های علمی تخصصی با مشارکت تقریبی سیصد نفر از اساتید و محققین و تخمین شش هزار نفر ساعت در فضای فیزیکی و نیز مجازی در سال ۹۹ ابعاد مختلف موضوع مورد مداقه و بررسی و تحلیل علمی اساتید و محققین و صاحبنظران دانشگاه‌های اصلی کشور واقع گردید و نهایتا در پنجم اسفند ماه ۱۳۹۹ به نقطه پایانی رسید که جا دارد از تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های گوناگون لشکری و کشوری که همکاری ارزشمندی داشته اند در همین جا از همه و همه بدون استثنا صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم.

جنگ تحمیلی رژیم بعث صدام علیه ایران، طولانی‌ترین جنگ متعارف قرن بیستم بود که با حمایت هر دو قدرت غرب و شرق و بیش از ۳۰ دولت عربی و اروپایی انجام گرفت؛ اگرچه دفاع مقدس با پیروزی انکارناپذیر جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید و موجب شکل‌گیری مکتب مقاومت و تغییر هندسه قدرت در منطقه شد.

مقام عظمای ولایت و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز در این خصوص می‌فرمایند: «دفاع مقدس یکی از عقلانی‌ترین حوادث ملت ایران بود».

طبعا این همایش درواقع یک مرحله و گام نخستین به سمت جبران خسارات وارده به ملت شریف ایران اسلامی در ابعاد: منابع انسانی- محیط زیست- تاسیسات و زیر ساخت‌های مختلف فنی و تبیین خسارت‌ها و غرامت‌های ناشی از حمایت حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی در جنگ تحمیلی و ارائه:

-مدل‌های محاسبه مالی خسارات (مستقیم و غیر مستقیم) وارده به زیر ساخت‌های اقتصادی و سرمایه‌های انسانی و اجتماعی و محیط زیستی ناشی از جنگ و پیگیری حقوقی بین المللی ترور شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و شهید مجاهد ابومهدی المهندس از دولت آمریکا.

و نهایتا:

تهیه دادنامه‌هایی است علیه آمریکا، آلمان و فرانسه و سایر حامیان صدام و توجیه افکار عمومی مردم جهان و تاریخ‌سازی و در مرحله بعد تلاش برای طرح دعوی در دادگاه‌های داخلی و بین المللی است. بطور کلی نیاز است جمهوری اسلامی یک جبهه حقوقی ـ بین المللی وسیعی را علیه دشمنان خود طراحی کند.

یک اقدام مهم که در این خصوص ضروری بنظر می‌رسد، تبیین آکادمیک و علمی- کاربردی موضوع از ابعاد گوناگون و ارائه واحد‌ها و دروس مرتبط در مراکز آموزش عالی و موسسات پژوهشی و تلاش در جمع‌آوری اسناد و مستندسازی در راستای احقاق حقوق ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی است که آگاه سازی نسل‌های فعلی و آتی جامعه ما از این حقایق و جلوگیری از تحریف تاریخ و وقایع نیز حائز اهمیت و ضرورت ویژه‌ای است.

در خاتمه متذکر می‌شود که در اولین گام ممکن است کلیه انتظارات به حق حاصل نشود و نیاز جدی وجود دارد همایش‌هایی در سنوات و مراحل بعد هم با راه اندازی دبیرخانه دائمی این همایش در تداوم این حرکت استمرار یابد.

انتهای پیام/ ۲۳۱ 

captcha