واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
کد خبر: 83361
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
کارشناس مذهبی:

حضرت علی(ع) آیینه تمام نمای عدالت و اخلاق بود/ دلیل نام‌گذاری ولادت امام علی(ع) به عنوان روز پدر

حجت‌الاسلام تاج‌آبادی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) آیینه تمام نمای عدالت و اخلاق بود گفت: حضرت علی (ع) در راه عدالت زندگی کرد و به شهادت رسید و صدای عدالت انسان معرفی شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام تاج‌آبادی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: حضرت علی(ع) تمثال نورانی عدالت است. عدالتی که با معنویت و عقلانیت جامعه را به سمت صلاح و نفع مردم پیش می‌برد.

تاج‌آبادی اظهار کرد: حضرت علی (ع) در راه عدالت زندگی کرد و به شهادت رسید و صدای عدالت انسان معرفی شد.

وی در ادامه گفت: امیرالمؤمنین (ع) را جمع اضداد معرفی می‌کنند کسی که در میدان نبرد شجاع‌ترین انسان هاست و قاتل بزرگ‌ترین شخصیت قهرمانان مشرک است در عین حال همین  شخصیت در مواجه با یتیمان در نهایت تواضع و خضوع و خشوع قرار می گیرد.این  صفت هایی است که باهم در یک شخصیت جمع نمی شود اما در وجود حضرت دیده می شود.

تاج‌آبادی افزود: نمونه دیگر آن، علم حضرت در مقابل حلم  قرار دارد حتماً کسانی که عالم هستند حلیم نیستند یا فرد بردبار حتماً عالم نیست اما در جریانی  که بعد از پیامبر اکرم (ص) برای امیرالمؤمنین افتاد با اینکه حضرت می‌دانست چه اتفاقاتی می‌افتد و می دانست در مدینه خانه ،همسر و فرزندان او در مقابل ظلم قرار گرفتند در عین حال بردبار بودند این چنین شخصیت و ویژگی ها مختص امیرالمؤمنین است که جمع اضداد است و صفت‌هایی که با هم ضد هستند در وجود حضرت دیده می شود.

 کارشناس مذهبی به حدیثی از پیامبر اشاره کرد و گفت: پیامبراکرم (ص) فرمودند: "من و علی(ع) دو پدر این امت هستیم"  در زمان حضرت محمد(ص) مردم مثل ایتام دور پیامبر(ص) جمع بودند و به حضرت عشق می ورزیدند و حتی اجازه نمی دادند آب وضوی حضرت به زمین برسد  تبرک می برند و خاک پای پیغمبر سرمه چشمان خویش قرار می دادند و در زمان حیات پیامبر حق پدری را به جا آوردند اما در زمان حضرت علی (ع) اینگونه نبود همان پدر دلسوز چه در زمان حیات و چه در زمان شهادت  از شر مردم روزگار در امان نبود، بزرگترین توهین ها و ظلم ها در حق این انسان  بزرگ که حق پدری به گردن امت داشت را داشتند. این پدر بزرگ هستی را بسیار آزردند حق و انصاف این است که ولادت حضرت را روز پدر بنامیم همان طور که ولادت حضرت زهرا(س) را روز مادر می نامیم و انتخاب بسیار شایسته‌ای است .

تاج‌آبادی در پایان بیان کرد: ما غیرازاینکه از پدر و مادر محبت حضرت علی (ع) را به ارث بردیم  و تعصب شیعه باعث شده نام آقا را به سینه بزنیم آیا در خصوص شخصیت آن بزرگوار تفکر داشتیم؟ چقدر حضرت را می‌شناسیم؟ حضرت علی به عدالت معروف است وقتی نامه او به خطاب به مالک اشتر  منشور سازمان ملل می‌شود باید بیشتر به داشته‌های خود ببالیم و فکر کنیم و قدر این نعمت را بدانیم .

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار