روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند 30 درصد خانواده های فراهان تحت پوشش کمیته امداد هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
کد خبر: 83317
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور:

عزت کشور برگرفته از ایثارگری های شهدا است

محمدیاری گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم وار تلاش داشته باشیم و ایشان را الگویی در این مسیر قرار دهیم و امروز عزت و سربلندی که در کشور داریم برگرفته از مجاهدت ها و ایثارگری های شهدا و وجود نعمت ولایت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام حمیدرضا محمدیاری رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور در دیدار با حجت‌الاسلام ماشاالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: وجود نمایندگی ولی فقیه در دستگاه ها و نهادها یک نعمت بزرگ است که علاوه بر اینکه از انحرافات جلوگیری می کند موجب تقویت معنویت و رشد و تعالی مجموعه می شود که باید قدر آن را به خوبی بدانیم.

وی افزود: امروز یکی از دغدغه هایی که مقام معظم رهبری از جامعه روحانیت دارد کار عملیاتی در حوزه هدایت، تبلیغ و ترویج اسلام ناب محمدی و فرهنگ انقلابی است که باید به خوبی به آن توجه شود.

محمد یاری اظهار کرد: روحانیت در دفاع مقدس علاوه بر اینکه رسالت تبلیغ دین و ترویج فرهنگ جهادی و انقلابی را به خوبی انجام داد در بسیاری از عرصه های دیگر همچون هدایت، فرماندهی و امورات رزمی نیز اثرگذار بود و امروز باید این نقش اثرگذار در جامعه بازخوانی شود.

وی تأکید کرد: جامعه روحانیت باید در هر عرصه ای با لباس مقدس خود امر تبلیغ دین و ترویج فرهنگ انقلابی را انجام دهد که خوشبختانه در طول چهل و دو سال انقلاب اسلامی روحانیت در همه عرصه ها پیشتاز بوده و نقش اثرگذار خود را به خوبی ایفا کرده است.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان اینکه تجربه چهل و دو سال گذشته به خوبی نشان داده حضور روحانیت در عرصه های مختلف با لباس مقدس علاوه بر اینکه منشا خدمات و برکات زیادی بوده، گفت: همچنین بسیاری از آسیب ها و تهدیدات را برطرف کرده و مکتب امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی مکتب روحانیت است.

 وی بیان کرد:  بیش از ۲۰ هزار روحانی در دفاع مقدس حضور فعال داشتند که از این تعداد ۴ هزار نفر به مقام رفیع شهادت نائل شدند و این نسبت به جمعیت سایر اقشار بسیار قابل توجه است و نشان از نقش موثر روحانیت در دفاع مقدس دارد که البته باید بیشتر تبیین شود.

محمدیاری گفت: همچنین جامعه روحانیت در طول سال های بعد از دفاع مقدس حضور اثرگذار خود را در جبهه های مختلف کمرنگ نکرده و همواره حضور میدانی داشته که نمونه آن حضور در جبهه های دفاع از حرم بود و بیش از ۴۶ شهید تقدیم جبهه مقاومت شده و اینها نشان از نقش مهم روحانیت است.

وی با بیان اینکه امروز تبیین نقش اثرگذار روحانیت در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت یکی از ضرورت های مهم است،افزود:خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این راستا شروع شده و با قوت دنبال خواهد شد.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: امروز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خدمت به خانواده های معظم شهدا و پرداختن به آثاری که تاکنون مغفول مانده اند را از اولویت های مهم کاری خود می داند چراکه همه داشته های امروز ما برگرفته از خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان دفاع مقدس است و این مسئله باید به خوبی برای نسل جوان تبیین شود.

وی با بیان اینکه امروز سرانجام و نتیجه همه کارهایی که در حوزه دفاع مقدس و شهدا انجام می شود باید به ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) برسد،گفت: باید با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس نسل جدید را برای سربازی امام زمان(عج) به خوبی تربیت کنیم.

محمدیاری تأکید کرد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم وار تلاش داشته باشیم و ایشان را الگویی در این مسیر قرار دهیم و امروز عزت و سربلندی که در کشور داریم برگرفته از مجاهدت ها و ایثارگری های شهدا و وجود نعمت ولایت است.

وی با بیان اینکه در وصیت نامه شهدا و نمونه برجسته آنها شهید سلیمانی به پیروی از ولایت تاکید شده نکته بسیار مهمی است،گفت: نباید از آن غفلت کرد و امروز باید مسئله ولایت برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی که هم در زمان حیات با برکت و هم در شهادت منشا خیرات و برکات زیادی برای جوامع اسلامی بود خود را سرباز ولایت می داند و این باید برای همه ما درس مهمی باشد و نباید ذره ای ولایت فاصله بگیریم.

انتهای پیام/ 

captcha