پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
کد خبر: 83287
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
دیارآفتاب گزارش می دهد:

وزیر کار از موافقت هیئت وزیران با تهاتر بدهی های هپکو خبر داد/ کارگران هپکو چشم انتظار عمل!

شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از موافقت هیئت وزیران با تهاتر بدهی های هپکو با مطالبات تأمین اجتماعی از دولت خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد شریعتمداری، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حساب توییتری خود از موافقت هیئت وزیران با تهاتر بدهی های شرکت هپکو در نشست امروز دولت خبر داد.

شریعتمداری در این رابطه نوشت: «به لطف خدا تهاتر بدهی هپکو به بانک ها با بدهی دولت به تأمین اجتماعی امروز در جلسه هیئت وزیران به تصویب رسید، که برای اجرا به بانک های عامل ابلاغ می شود. به این ترتیب با همکاری وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه مسئله تهاتر بدهی هپکو حل شد.»

طبق گفته مسئولین در جلسان اخیر که برای این منظور برگزار شده بود با استفاده از مجوز‌های قانونی موجود در بند (و) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۹ بدهی‌های بانکی هپکو با مطالبات سازمان تامین اجتماعی(سهامدار عمده) از دولت تهاتر می شود.

شرکت هپکو اراک در تیرماه سال جاری بر اساس مصوبه هیئت وزیران به منظور رد دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد اما بدهی انباشته سنگین بیش از ۱۲۰۰ میلیاردی این شرکت طی سال های اخیر به دلیل سوء مدیریت ها بعنوان مانعی بزرگ در مسیر بازگشت هپکو به تولید قرار گرفته و به گفته مدیران و فعالان کارگری عملیات های مرتبط بانکی و بازرگانی این شرکت را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است، مشکلی که جز با حمایت دولت رفع نخواهد شد.

در صورتی که این مهم همچون وعده های دیگری که طی سالیان گذشته برای احیای هپکو داده شده است فقط در حد حرف و شعار باقی نماند و عملیاتی شود می توان گفت مانع بزرگی از مسیر رونق تولید در هپکو کنار زده خواهد شد هر چند مرتفع کردن برخی مشکلات ریز و درشت دیگری که هدکو با آنها دست و پنجه نرم می کند کماکان نیازمند حمایت های ویژه دولت و دستگاه های مختلف است.

به نظر می رسد اقدام قاطع دستگاه قضایی در حسابرسی ویژه از فرآیند واگذاری های غیراصولی هپکو و دوره های مختلف مدیریتی در این شرکت نیز می تواند پشت پرده بحران هایی که چندسالی است گریبان بزرگترین تولید کننده تجهیزات سنگین خاورمیانه در سال های اخیر را گرفته است روشن کند و بخش عمده ای از سرمایه های به تاراج رفته را به این شرکت بازگرداند.

اما کارگران هپکو طی سال های اخیر با پشت سر گذاشتن تجربیاتی تلخ و روزهایی سخت تمام توان برای احیای هپکو به کار گرفته و بازگشت رونق به این واحد صنعتی را در رأس مطالبات خود قرار داده اند حالا از وعده ها خسته اند و این بار چشم به همت مسئولین برای عمل دوخته اند.

انتهای پیام/

captcha