پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۷
کد خبر: 83218
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱
نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

رویکرد مهم طرح شفافیت آراء در نظر گرفتن منافع ملت ایران است

آصفری گفت: توقع مردم این است که در مسئله شفافیت نگاه این نباشد که سطحی‌نگر و خصوصاً قشری نگر وارد شویم بلکه باید منافع کل مردم در نظر گرفته شود.

 محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به طرح شفافیت آراء گفت: طرح شفافیت آراء هفته گذشته با بیش از ۱۸۵ رأی تصویب شد که دوباره در صحن مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

آصفری اظهار کرد: در مسئله شفافیت اولین گام مجلس ایجاد شفافیت در کلیه اقدامات کشور است که مجلس شورای اسلامی این اراده را کرد که از خود شروع کند.

وی افزود: در مراحل بعدی باید موضوع شفافیت در دستگاه قضایی، قوه مجریه، شوراهای اسلامی شهر، وزارت خانه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها و کلیه دستگاه‌هایی که از بیت‌المال و بودجه کشور استفاده می‌کنند باید این شفافیت وجود داشته باشد.

آصفری بیان کرد: قرار نیست تنها شفافیت در مجلس شورای اسلامی و آراء محدود شود بلکه همه باید مسئله شفافیت را با جدیت پیگیری کنند و شفافیت در حقوق و دستمزد ، درآمدها و همه حوزه‌ها یک ضرورت مهم است که باید اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه در طرح شفافیت آراء مهمترین رویکردی که باید عملیاتی شود این است که مردم را نامحرم مسائل ندانیم،گفت: مردم حامیان اصلی انقلاب اسلامی هستند و باید در جریان کلیه امور در کشور باشند.

نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس تأکید کرد: امروز تصمیم مجلس شورای اسلامی این است که شفافیت را ابتدا از خود شروع کند و در گام بعدی در حوزه های بعدی اتفاق بیفتد و البته این شفافیت نباید به گونه ای اتفاق بیفتد که برخی ها سوء استفاده پوپولیستی و مردم فریبی انجام دهند که برای نظام اسلامی هزینه بر باشد.

وی با بیان اینکه در طرح شفافیت آراء باید واقعیت ها بیان شود،افزود:اگر در موضوعی منفعت قشر خاصی مد نظر بود باید مصالح کل نظام در نظر گرفته شود و اگر لازم شد در یک مسئله ای نماینده ای رأی مثبت و منفی بدهد که به نفع جریانی خاص نباشد باید تنها مصالح کل نظام در نظر گرفته شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان کرد: توقع مردم این است که در مسئله شفافیت نگاه این نباشد که سطحی‌نگر و خصوصاً قشری نگر وارد شویم بلکه باید منافع کل مردم در نظر گرفته شود چراکه کشور جزیره‌ای نیست و نباید به کشور در خصوص هیچ مسئله‌ای جزیره‌ای نگاه کنیم.

انتهای پیام/

captcha