برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد تمام احتمالات دربی آسیایی/ استقلال و پرسپولیس در چه صورت به مصاف یکدیگر می روند؟ دولت هزار تومان«جایزه سرعت در تحویل»به نرخ تضمینی گندم اضافه کرد یک روز سیاه دیگر در استان مرکزی رقم خورد/ فوت  ۱۸ نفر و شناسایی ۸۳۷ بیمار جدید کرونایی
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
کد خبر: 83216
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛

بازگشت به برجام بدون رفع تحریم‌ها آسیب‌زا است/ قانون اقدام راهبردی از منافع ملی کشور حمایت می‌کند

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با بیان اینکه قانون اقدام راهبردی یک طرح ملی است که از منافع ملی کشور حمایت و صیانت می‌کند گفت: اجرای قانون مجلس یک الزام و ضرورت مهم است و کلیه اجزای کشور برای اجرا شدن درست این قانون باید انسجام و وحدت داشته باشند تا منافع ملی و کشور دچار آسیب نشود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛با اشاره به نزدیک بودن اجرای «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» گفت: در خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران نکته مهم و قابل‌توجه این است که قانون مجلس باید اجرا شود و جمهوری اسلامی در این مسئله کاملاً جدی است.

وی در خصوص جدی بودن جمهوری اسلامی در پیگیری قانون اقدام راهبردی و الزام‌آور بودن اجرای آن توسط دولت افزود: مقام معظم رهبری به‌صراحت در چندین بار فرمودند که نظر قطعی جمهوری اسلامی این است که تحریم‌ها را بردارند و بعد در خصوص مسئله برجام تصمیم‌گیری می‌کنیم و زمانی که رهبر انقلاب می‌فرمایند این سیاست قطعی است یعنی قطعی است و هیچ‌گونه کوتاهی در اجرای آن نباید انجام شود.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هدف اصلی برجام، رفع تحریم‌ها بود و تا زمانی که تحریم‌ها رفع نشوند ایران هیچ دلیلی برای اجرای تعهدات برجامی خود نمی بیند، گفت: بازگشت به برجام بدون رفع تحریم ها قطعاً به ضرر ما است و امروز همه در صحت این مسئله اتفاق‌نظر دارند و یک مسئله کاملاً روشنی است.

وی تأکید کرد: امروز همه تحلیلگران با هر گرایشی این مسئله را اعتقاددارند و بازگشت به برجام بدون رفع تحریم‌ها قطعاً آسیب‌زا است و به ضرر منافع ملی خواهد بود.

سلیمی با اشاره به خسارت بازگشت به برجام بدون رفع تحریم ها بیان کرد: بازگشت به برجام بدون رفع تحریم ها کشور را وارد گردونه ای پیچیده خواهد کرد و دولت موظف است بر اساس این راهبرد و سیاست قطعی عمل کند و کاملا پایبند آن باشد.

وی با بیان اینکه قانون اقدام راهبردی یک طرح ملی است که از منافع ملی کشور حمایت و صیانت می‌کند خاطر نشان کرد: اجرای قانون مجلس یک الزام و ضرورت مهم است و کلیه اجزای کشور برای اجرا شدن درست این قانون باید انسجام و وحدت داشته باشند تا منافع ملی و کشور دچار آسیب نشود.

انتهای پیام/

captcha