کریمی در گفتگو با دیارآفتاب؛

سرعت پیشرفت پروژه‌ی محور آهنگران-ساروق-کمیجان کند است/ برای تقویت اعتبار پروژه تلاش می کنیم

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم، گفت: با توجه به اینکه اولویت عبور و مرور از مرکز استان به شهرستان کمیجان، محور اراک-ساروق-کمیجان است، برای تقویت اعتبارات آن تلاش می کنیم. البته اعتبارات برای بهبود وضعیت این محور گرفته شده بود که بخش عمده آن هزینه شده است.
کد خبر: ۸۳۲۰۳ تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت محور آهنگران-ساروق-کمیجان، گفت: اعتباری برای بهبود وضعیت این محور در نظر گرفته شده و بخش های عمده آن هزینه شده است. البته این محور با توجه به اینکه اولویت عبور و مرور از مرکز استان به شهرستان کمیجان است، قطعا با جدیت پیگیری خواهد شد و برای تقویت اعتبارات آن تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه در طول دو سال گذشته اقدامات خوبی جهت بهبود وضعیت این مسیر صورت گرفته است، افزود: البته میزان پیشرفت پروژه کند است و آن طور که باید باشد، نیست.

کریمی با بیان اینکه تعریض بخش اعظمی از جاده آهنگران به ساروق انجام شده است، گفت: ولی بخش های دیگر آن که در شهرستان فراهان است باقی مانده که انشاءالله در آینده تکمیل می شود.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در پاسخ به این سوال که چرا پیشرفت محور ساروق به کمیجان نسبت به پیشرفت محور اراک به فرمهین از سرعت پایین تری برخوردار است، گفت: به هر حال محور اراک فرمهین به عنوان طرحی ملی شناخته می شود و اعتباری ملی دارد ولی محور ساروق به کمیجان با اعتبارات استانی و بعضا کمک های موردی از اعتبارات ملی ساخته می شود. لذا سرعت پیشرفت آن نسبت به محور اراک-فرمهین کمتر است. البته به دنبال این هستیم تا با تقویت بودجه های تخصیص داده شده به این محور شاهد سرعت بیشتر پیشرفت آن باشیم.

کریمی نماینده مردم شهرستان‌های اراک، کمیجان و خنداب روز گذشته نیز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل جاده آهنگران به ساروق و کمیجان تذکر دادند.

در پرونده «پروژه‌ی محور آهنگران-ساروق-کمیجان» بخوانید:

دو سال از وعده بهسازی محور ساروق-کمیجان توسط وزیر راه گذاشت و تقریبا هیچ/ارتقای محور از «روستایی» به «اصلی» درخواست مردم

انتهای پیام/