خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی+فیلم ۳۹ تیم امداد و نجات در مناطق زلزله زده هرمزگان حضور یافتند/برنامه ریزی‌های لازم جهت تامین ۴۰۰۰ تخته موکت و ۷۵۰۰ تخته پتو صورت گرفته است+فیلم سلبریتی یک شخص نیست یک رسانه است/ سلبریتی‌ها چگونه مدیریت می‌شوند؟ جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی مهمترین رسالت امروز بسیج است/ایجاد و تثبیت ۲۳۰۰ فرصت شغلی به همت بسیج در کارخانجات استان مرکزی مستاجران در دریای پرتلاطم اجاره/ تعیین نرخ دستوری راهگشا است؟ ادعای بلومبرگ: مذاکرات دوحه احتمالا بعد از دیدار منطقه‌ای بایدن از سر گرفته می‌شود قطع برق ریشه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی را خشکاند! پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد ضرورت بکارگیری مولدهای برق در ادارات و صنایع جان باختن یک هم استانی و شناسایی 23 بیمار جدید کرونایی
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۹
کد خبر: 83156
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
مسئول اشتغالزایی کمیته امداد شهرستان خنداب:

50 درصد از مدد جویان به دلیل ضمانت‌های سنگین موفق به دریافت تسهیلات نمی‌شوند

مسئول اشتغالزایی کمیته امداد شهرستان خنداب گفت: به علت ضمانت‌های سنگین متأسفانه حدود ۵۰ درصد مددجویان کمیته امداد معرفی شده نمی توانند تسهیلات خود را دریافت کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعید بارانی، مسئول اشتغالزایی کمیته امداد شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: بخش خود کفایی کمیته امداد در دو قسمت آموزش و کار آفرینی مشغول به خدمات رسانی است.

وی افزود: مددجویانی که برای دریافت تسهیلات به کمیته امداد مراجعه می کند اگر مجوز شغلی داشته باشند به بانک مربوطه معرفی می شود تا بتوانند شغلی برای خود ایجاد کنند و اگر حرفه ای نداشته باشند کلاس آموزشی برای این افراد برگزار می شود و بعد از کسب مهارت و اخذ مدرک به شرط داشتن مجوز تسهیلات را دریافت می کنند و می توانند برای خود و دیگران  ایجاد اشتغال کنند و تا ۵ سال از طرح ها بازدید به عمل می آید.

بارانی بیان کرد: سهمیه ی تسهیلات اشتعالزایی برای مددجویان کمیته امداد و فرزندان مددجو است اما حدود ۱۵ درصد سهمیه آزاد برای افراد غیر مددجو در نظر گرفته شده است که مستحق و نیازمند هستند که در صورت تشکیل پرونده از آموزش‌های  رایگان نیز می‌توانند بهره‌مند شوند.

مسئول اشتغالزایی کمیته امداد خنداب افزود: در شهرستان خنداب اکثر متقاضیان تسهیلات اشتغال زایی، زنان سرپرست خانوار و فرزندان مددجویان هستند که متقاضی کارآفرینی در زمینه های خیاطی، تولیدی پوشاک، کیف دوزی و.. هستند.

وی خاطر نشان کرد: مبلغ تسهیلات از ۵ میلیون تا ۸۰ میلیون و به صورت قرض الحسنه است که پرداخت مبلغ بستگی به شرایط مجری و شرایط طرح دارد کسانی که اشتغال زایی می کنند از طرف کمیته امداد حمایت می شوند تا اینکه به درآمد پایدار برسند 

وی به مشکلات جوانان جویای کار اشاره کرد و گفت: خلا های موجود، نبود مربیان آموزشی، نبود مراکز آموزشی، شرایط سخت اخذ مجوز شغلی در قسمت دام است که می‌گویند باید دام خریداری شود بعد مجوز صادر شود درحالی‌که قبل از اجرای طرح برای دریافت تسهیلات ارائه مجوز شغلی ضروری است. این امر باعث تناقض می شودو به علت ضمانت های سنگین متأسفانه حدود  ۵۰ درصد افراد معرفی‌شده نمی‌توانند وام خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار