پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
کد خبر: 83130
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

علیرغم وعده وزیر کار مشکلات هپکو در جلسه امروز هیئت دولت مطرح نشد!

علیرغم قول وزیر کار مبنی بر طرح مشکلات شرکت هپکو در جلسه امروز (چهارشنبه 29 بهمن) هیئت وزیران اما مصوبات این جلسه  که بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت قرارگرفته است حاکی از آن است که این موضوع در نشست هیئت دولت مطرح نشده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بیست و هفتم بهمن‌ماه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی مجلس در پی سؤال نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خصوص اینکه « چرا این وزارتخانه به وعده خود مبنی بر حل مشکل کارخانه هپکو اراک عمل نمی‌کند؟» آخرین وضعیت این شرکت موردبررسی قرار گرفت.

به گفته آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب شریعتمداری در این جلسه قول داد تا آخر هفته مشکل حقوق کارگران هپکو حل و نسبت به تهاتر بدهی‌های شرکت اقدام شود و این موضوع را به‌زودی در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت مطرح و مصوب کنند. (اینجا)

اما علیرغم وعده وزیر کار مصوبات نشست امروز هیئت دولت  که بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت قرارگرفته است حاکی از آن است که موضوع حل مشکلات شرکت هپکو در این جلسه مطرح نشده است. (اینجا)

گفتنی است کارگران شرکت هپکو پیرو اعتراضات چند روز اخیر خود امروز نیز در اعتراض به عدم پایبندی مسئولین به وعده‌های خود برای احیای هپکو و تهاتر بدهی‌ها در داخل این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پس از واگذاری شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو به سازمان تأمین اجتماعی و تا حدودی رفع مشکلات مالکیتی در این شرکت حالا چندی است موضوع بدهی‌های هپکو که یکی از موانع اصلی در مسیر رونق و شکوفایی این صنعت بحران‌زده تلقی می‌شود مطرح است و تعیین تکلیف بدهی سنگین بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومانی حالا در رأس مطالبات و خواسته‌های کارگران هپکو نیز قرار دارد.

19 بهمن ماه جلسه‌ای با حضور وزرای اقتصاد و کار با حضور برخی مسئولین ملی و استانی برای حل مشکل تهاتر بدهی‌های هپکو برگزارشده بود که به گفته علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب بعد از این نشست وزیر اقتصاد نامه ای به معاون اول رئیس جمهور برای تقاضای استفاده از بند «و» قانون بودجه سال ۹۹ برای تهاتر بدهی هپکو نوشته و این درخواست باید در در هیات دولت به تصویب رسد.

درباره «هپکو» بیشتر بخوانید:

قول وزیر کار برای حل مشکل حقوق کارگران و تهاتر بدهی های هپکو تا پایان هفته

جمعی از کارگران «هپکو« در اعتراض به بدقولی های مسئولین تجمع کردند

وزیر کار برای پاسخگویی درباره آخرین وضعیت «هپکو» به مجلس می رود

کارگران «هپکو» خسته از وعده های بی عمل و نگاهی نگران به آینده

بن بست هپکو باز می شود/ تهاتر مطالبات سازمان تامین اجتماعی طی هفته جاری

مطالبه کارگران هپکو از مسئولین؛ پایبندی به وعده ها و تسریع در فرآیند تهاتر بدهی ها

درخواست استاندار مرکزی از رئیس جمهور برای تهاتر بدهی های هپکو

بدهی‌ ۱۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو تا یک ماه آینده پرداخت می‌شود

کارگران هپکو در اعتراض به مشکلات این شرکت گرد هم آمدند / رفع موانع تولید و تهاتر بدهی ها مطالبه اصلی کارگران

بررسی تهاتر بدهی های هپکو با حضور وزیر کار و مدیرعامل تأمین اجتماعی

تهاتر بدهی ها موانع را از سر راه تولید در هپکو بر می دارد

بدهی های شرکت هپکو تعیین تکلیف و تهاتر شود/ مقصر نابسامانی ها کیست؟

رونق تولید «هپکو» در گرو تعیین تکلیف بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی است

انتهای پیام/

captcha