ایرادات رویه جدید وزارت صنعت برای تأمین فولاد قطعه سازان/اتمام موجودی سازندگان تا خرداد آثار اقتصادی توافقنامه ایران و چین از دیدگاه یک اندیشکده آمریکایی روند غنی‌سازی ادامه دارد/ سیستم برق نطنز وصل شده است خیال استقلالی‌ها بابت کرونا راحت شد امسال احتمالا کم‌بارش‌ترین سال در ۵۰ سال اخیر خواهد شد/ وضعیت ذخایر سدها آنچنان وخیم نیست تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شد وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومان شد شرط برگزاری مراسم احیاء در شب­های قدر / برگزاری نماز جماعت در شهرهای آبی بلامانع است اوضاع کرونایی کشور بدتر از قرمز و به سیاه نزدیک است/ بسیاری از مردم آبی فکر می‌کنند ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
کد خبر: 83123
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

دو سال از وعده بهسازی محور ساروق-کمیجان توسط وزیر راه گذاشت و تقریبا هیچ/ارتقای محور از «روستایی» به «اصلی» درخواست مردم

اسلامی وزیر راه، اسفندماه 97 در سفر یک روزه خود به استان مرکزی، ضمن بازدید از محور ساروق-کمیجان، در جمع مردم بخش ساروق گفت: مشخصات فنی این جاده مشخصات جاده فرعی است تلاش می کنیم سهم خود را در بهسازی این پروژه انجام دهیم و مردم زودتر شاهد نتیجه آن باشند. با گذشته دو سال از وعده وزیراقدام خاصی در این محور صورت نگرفته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهرستان کمیجان یکی از شهرستانهای تابعه استان مرکزی است. مرکز آن شهر کمیجان است که در 92 کیلومتری شهر اراک قرار دارد.

نزدیک ترین راه دسترسی از مرکز استان(اراک) به این شهرستان، از مسیر آهنگران-ساروق-کمیجان می گذرد و به همین خاطر این مسیر جزو یکی از مسیر های پر تردد استان محسوب می شود.

این در حالی است که این محور به علل مختلف هنوز مشخصات محور اصلی را ندارد و روستایی و دو طرفه است. همین باعث شده تا خطرات زیادی رانندگان عبوری از آن را تهدید کند و متاسفانه شاهد حوادث رانندگی منجر به فوت و جرح نسبتا زیادی در آن باشیم تا جایی که به گفته یکی از ساکنان کمیجان، در طول چهل سال گذشته نزدیک به 460 نفر در این محور جان خود را از دست داده اند که صد نفر از آنان جوان بوده اند.

آمار بالای حوادث در این محور که بخشی ناشی از دو طرفه بودن و بخش دیگر به دلیل دست انداز های زیاد آن است باعث شده تا بارها اهالی منطقه با جمع آوری هزاران امضا، مراتب اعتراض خود را به مسئولین مربوطه اعلام کنند و خواستار بهبود وضعیت این محور پر تردد باشند.

اسلامی، وزیر راه، اسفند97:

بهسازی محور ساروق-کمیجان را با وضع موجود انجام می دهیم/ باید مشخصات فنی این محور تغییر کند

مطالبات مردمی باعث شد تا سوم اسفندماه سال 97، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود به استان مرکزی، ضمن بازدید از این محور، در جمع مردم بخش ساروق، بگوید: محور ساروق آهنگران دغدغه بزرگ مردم است که به سبب بار ترافیکی زیاد، باید مشخصات فنی آن تغییر کند؛ لذا به لحاظ کار اصولی باید برای این محور ردیف مستقل اعتباری ایجاد شده و از طریق ایجاد ظرفیت متفاوت به آن بیندیشیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امروز تصمیم بر این شد که بهسازی و نوسازی این جاده‌ها را با همین وضع موجود انجام دهیم که فکر می‌کنیم سال آینده به نتیجه برسد و دغدغه مردم کاهش پیدا کند.

اسلامی بیان کرد: مشخصات فنی این جاده مشخصات جاده فرعی است و رانندگان باید توجه بیشتری داشته و با احتیاط بیشتری رانندگی کنند ما نیز سهم خود را انجام خواهیم داد تا بهسازی این پروژه شکل بگیرد و مردم زودتر شاهد نتیجه آن باشند.

نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب در نامه ای به وزیر راه، اسفند97:

محور ساروق-کمیجان از روستایی به محور اصلی ارتقا یابد

پنج روز پس از این سفر، نمایندگان اراک کمیجان و خنداب در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی درخواست ارتقاء محور آهنگران-ساروق-کمیجان از محور روستایی به محور اصلی را دادند.

کریمی نماینده مردم اراک شهریور 98:

اعتبار ملی به محور ساروق-کمیجان اختصاص نیافته!

یک سال پس از این وعده وزیر راه، علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در جمع مردم ساروق، با بیان اینکه بازسازی جاده آهنگران، ساروق و کمیجان از جمله مهمترین مطالبات مردم این منطقه است، گفت: البته اعتباری از محل اعتبارات ملی به آن اختصاص نیافته و می طلبد که از محل اعتبارات اسنادی تقویت شود.

وی افزود: ۱۰۰ میلیارد ریال در سفر وزیر راه و شهرسازی برای تعریض این جاده اختصاص یافته و بخشی از آن تعریض شده و باید روسازی شود.

زندی فر مدیرکل راهداری استان مرکزی آبان 99:

مسیر آهنگران-ساروق-کمیجان، بسیار پر تردد است و نیاز به بهبود دارد

علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی در اواخر آبان ماه 99، در گفتگو با دیارآفتاب با بیان اینکه تعریض جاده آهنگران به ساروق در دستور کار قرار دارد، گفت: این جاده بسیار پر تردد است و نیاز به بهبود دارد که در همین راستا 7کیلومتر از این جاده سال گذشته تعریض شد و قرار شده با 18میلیارد تومان اعتبار دیگر، ادامه این جاده نیز مناسب سازی و تعریض شود.

با توجه به تردد زیاد از این محور، بنظر می رسد مطالبه مردم این منطقه برای بهبود مسیر آهنگران-ساروق-کمیجان، انتظار زیادی نباشد. امیدواریم مسئولین مربوطه هر چه سریع تر برای تعریض و تبدیل این محور به محوری اصلی و دو بانده اقدامات لازم را انجام دهند.

دیارآفتاب در روزهای آینده مطالبه مردم این منطقه در خصوص بهبود وضعیت محور آهنگران ساروق-میجان را پیگیری و نتایج آن را منتشر می کند...

گزارش از علیرضا نجمی

انتهای پیام/

captcha