پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
کد خبر: 83106
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

ذره بین مجلس یازدهم بر کیفیت، قیمت و نحوه عرضه خودرو/پنجمین طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان به جایی می رسد؟

کریمی رئیس هیئت تحقیق و تقحص از خودروسازان، گفت: به طور قطع یکی از موارد تحقیق و تفحص بررسی عوامل موثر بر کیفیت و قیمت تمام شده و نحوه فروش خودروسازان خواهد بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ آنچه مشخص است طرح‌های تحقیق و تفحص در راستای کشف فساد از برخی دستگاه‌های دولتی توسط نمایندگان مجلس انجام می‌شود. بر این اساس در تمامی ادوار مجلس، صنعت خودرو بیش از سایر صنایع یا دستگاه‌های دولتی مورد توجه نمایندگان بوده است؛ به‌طوری که نمایندگان چهار دوره مجلس درخواست تحقیق و تفحص از خودروسازی کشور را داشته اند. به بیان دقیق تر مجالس ششم، هفتم، نهم و دهم به این موضوع ورود کرده اند.

ولی نکته مهم اینجاست که آیا پس از تحقیق و تفحص های صورت گرفته، نتیجه موثری هم حاصل شده است؟

مجلس یازدهم که رکورد دار تحقیق و تفحص در ادوار مجلس است، برای پنجمین بار این درخواست را مطرح کرده که دوم دی ماه با ۲۱۰ رأی موافق، ۱۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر در جلسه با تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکت‌های خودروسازی در خصوص کیفیت و قیمت خودرو موافقت شد.

سی دی ماه، علی اکبر کریمی به عنوان رئیس هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان انتخاب شد. همچنین روح الله ایزدخواه و محسن علیزاده به عنوان نواب اول و دوم و مجتبی یوسفی نیز به عنوان دبیر هیأت انتخاب شدند.

کریمی رئیس هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان در گفتگو با دیارآفتاب با بیان اینکه هنوز جزئیات تحقیق و تفحص نهایی نشده است، گفت: هیئت تحقیق و تفحص پس از اینکه حوزه و زمانبندی تحقیق و تفحص مشخص شود به این موضوع ورود می کند.

وی افزود: البته به طور قطع یکی از موارد تحقیق و تفحص بررسی عوامل موثر بر کیفیت و قیمت تمام شده و نحوه فروش خودروسازان خواهد بود.

امیدواریم مجلس یازدهم که یکی از شعارهای خود را شفافیت قرار داده است، این بار به طور شفاف و دقیق کار بر زمین مانده مجلس های پیشین را عملی و نتایج مشخص و دقیق آن را به مردم ارائه کند و پس از آن شاهد بهبود کیفیت و قیمت منصفانه خودروهای داخلی باشیم.

انتهای پیام/

captcha