آثار اقتصادی توافقنامه ایران و چین از دیدگاه یک اندیشکده آمریکایی روند غنی‌سازی ادامه دارد/ سیستم برق نطنز وصل شده است خیال استقلالی‌ها بابت کرونا راحت شد امسال احتمالا کم‌بارش‌ترین سال در ۵۰ سال اخیر خواهد شد/ وضعیت ذخایر سدها آنچنان وخیم نیست تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شد وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومان شد شرط برگزاری مراسم احیاء در شب­های قدر / برگزاری نماز جماعت در شهرهای آبی بلامانع است اوضاع کرونایی کشور بدتر از قرمز و به سیاه نزدیک است/ بسیاری از مردم آبی فکر می‌کنند ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد رونق و پشتیبانی از تولید با اصلاحات سیستمی و قانونی شکوفا می‌شود/ همگرایی قوای مقننه و مجریه، کلید ارتقای امنیت سرمایه‌گذاری‌ها
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
کد خبر: 83073
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس: 

نیازمند راه اندازی فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی هستیم

کریمی گفت: امروز فضای مجازی از اهمیت به سزایی برخوردار است چراکه با توجه به شیوع کرونا و تغییر رویکرد در برخی از فعالیت ها فضای مجازی بیشتر رونق گرفته که باید به آن توجه داشته باشیم و به دنبال راه اندازی فضای مجازی تراز انقلاب اسلامی باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی گفت: در سی و نهمین هفته گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس شاهد برگزاری دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی هستیم که خوشبختانه به برکت چهل سالگی فعالیت های هنری در حوزه مقاومت جایگاه خود را پیدا کردند.

کریمی اظهار کرد: مهمترین رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تکیه بر جوانان مومن و انقلابی است و برگزاری جشنواره های هنری با رویکرد دفاع و مقاومت زمینه خوبی برای نقش آفرینی جوانان ایجاد می شود و شاهد استقبال خوبی توسط جوانان در این جشنواره بودیم.

وی ادامه داد: دفاع مقدس فرصت های بسیار زیادی برای به میدان آوردن توانمندی ها و استعدادهای داخلی ایجاد کرد و امروز بعد از گذشت چهل سال از آن مقطع الگوی پیشرفت ها و اقدامات بزرگ همان دفاع مقدس بوده که توانسته ایم با همت جوانان داخل به نقاط خوبی دست پیدا کنیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس در همه زمینه ها موجب رشد و شکوفایی استعدادها شد و توانست در همه زمینه ها جوانان را به میدان بیاورد و در زمینه هنر به وضوح می بینیم که آثار خوبی در همان ایام با وجود کمبود امکانات به یادگار مانده و در واقع می توان گفت دفاع مقدس در حوزه هنر بسیار حرف برای گفتن دارد که باید به آن بیشتر پرداخته شود.

وی افزود: فرصت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان مرکزی زمینه ساز احیای بسیاری از ارزش ها در جامعه شد و افراد و جوانان بسیار زیادی در طول این مدت با ستاد همکاری کردند و توانایی های خود را به میدان آوردند که نشان از علاقمندی نسل جوان به فرهنگ دفاع مقدس دارد و کاملا قابل تقدیر است.

کریمی ادامه داد: امروز فضای مجازی از اهمیت به سزایی برخوردار است چراکه با توجه به شیوع کرونا و تغییر رویکرد در برخی از فعالیت ها فضای مجازی بیشتر رونق گرفته که باید به آن توجه داشته باشیم و به دنبال راه اندازی فضای مجازی تراز انقلاب اسلامی باشیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: امروز فضای مجازی به بخشی از واقعیت های جامعه ما تبدیل شده و لذا باید خودمان را در این بستر هم از نظر فنی و هم از نظر محتوایی به خوبی تجهیز کنیم و تجهیز محتوایی باید بیش از گذشته مورد توجه باشد.

وی اظهار کرد: ایجاد فضای مجازی پاک برای جوانان و نوجوانان از اهمیت به سزایی برخوردار است و امروز شاهد این هستیم در بسیاری از کشورهایی که خود منبع ایجاد آلودگی در فضای مجازی هستند پاک بودن این فضا برای نوجوانان را با جدیت دنبال می کنند.

وی یادآور شد: مسئله دفاع مقدس جذابیت های بسیار زیادی دارد که هرچقدر به آن بپردازیم هنوز جای کار کردن دارد و فضای مجازی با وجود تنوع و گستردگی که دارد بسیار می تواند در تبیین و شناخت ابعاد مختلف دفاع مقدس تاثیر گذار باشد.

کریمی گفت: امروز وجود فضای مجازی در انقلاب اسلامی یک فرصت است که اگر به درستی و با برنامه های هدفمند پیش رویم قطعا اثرگذار خواهد بود و اگر بی برنامه باشد قطعا به یک تهدید تبدیل خواهد شد.

وی افزود: استان مرکزی در دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و فضای مجازی آثار قابل توجهی ارسال کرد اما با توجه به وجود گستردگی فرهنگ دفاع مقدس و وجود علاقمندان و فعالان بسیار زیاد در این حوزه آثار تنها بین آثار برتر قرار گرفتند و رتبه های قابل توجه برای استان های دیگر شامل میشد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با توجه به رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی در این جلسه از همین امروز باید برنامه ریزی جدی برای حضور فعال در این آیین انجام شود که باید از کلیه فعالان و علاقمندان نیز دعوت برای مشارکت داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha