نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند جوان‌سازی جمعیت، با طرح و برنامه قابل اجرا نیست/ مشوق‌های طرح جوانی جمعیت چقدر چاره‌ساز است؟
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
کد خبر: 82970
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
یادداشت؛

آقای رئیس جمهور دهان منتقدین را نبندید

دولت اگر بخواهد با اقدام ناپخته چند جوان شاکی شود و برخورد گسترده داشته باشد، نشان از این است که دولت صبری ندارد، رئیس‌جمهور بیان می‌کرد که پناه می‌برم به خدا اگر دهان منتقدی را ببندم.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ نقد عالمانه در جامعه اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، انتقاد صحیح موجب شناخت نقاط قوّت و ضعف می‌شود و از این طریق به پیشرفت و اصلاح امور می‌انجامد.

نحوه عملکرد دولتمردان سبب شده تا فضا سمت تند کردن نگاه مردم شود، در بحث مؤسسات اعتباری که هیچ جای توجهی نداشت، فضای جامعه تند شد و مردم شعارهای ساختارشکنانه سر دادند.

بارها این دولت، منتقدان خود را با الفاظ زشتی که در شان رئیس‌جمهور نیست، مخاطب قرار داده و آن‌ها را تهدید کرده است، همچنین بارها شاهد تحقیر خبرنگاران و مردم توسط وزرای دولت بوده‌ایم.

ناکارآمدی دولت سبب سنت‌شکنی و تند شدن مردم در جامعه شده است. در مراودات جامعه وقتی فردی فضا را تند می‌کند و به منافع طرف مقابل آسیب می‌زند و پاسخگو نیست؛ فضای هیجانی و غیر عقلانه ایجاد می شود.

از آنجایی که هر گونه توهین و هتاکی را به دولت محکوم می کنیم، فیلم منتشر شده با عنوان هتاکی به رئیس جمهور حاکی از این است که چند جوان با طنز و خنده این حرف را می زند و تمرکز دولت و قوه قضائیه روی این چند جوان وجه ای ندارد.

 دولت هم بابد در برخورد با مردم هم ادب و اخلاق را رعایت کند، وقتی بزرگ یک خانواده ادب را راعایت نمی کند، چگونه انتظار دارد، فرزندان آن خانواده هم ادب و اخلاق را رعایت کنند؟!

در مسئله گران شدن یک‌شبه بنزین و اغتشاشات خیابانی که خدشه به اعتبار و حیثیت نظام زد، رئیس‌جمهور فردای آن روز با یک نیش خندی  مردم را به تمسخر می‌گیرد و می‌گوید؛« من هم صبح جمعه از این مسئله باخبر شدم» و مردم در برابر ابن رفتار رئیس‌جمهور خویشتن‌داری کردند.

دولت اگر بخواهد با اقدام ناپخته چند جوان شاکی شود و برخورد گسترده داشته باشد، نشان از این است که دولت صبری ندارد، رئیس‌جمهور بیان می‌کرد که پناه می‌برم به خدا اگر دهان منتقدی را ببندم.

درواقع دولت امروز حق حیات را از این جوانان سلب کرده است، یک ازدواج ساده هم برای جوانان دیگر ممکن نیست، وقتی حق حیات وزندگی را از جوانان به دلیل سوء مدیریت‌های عمدی گرفته می‌شود، این واکنش‌ها کاملاً طبیعی است و دولت نباید به واکنش‌هایی که خودش ایجاد کرده است، موضع‌گیری کند.

جواد یاری، کارشناس سیاسی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار