سایه قرمزی کرونا بر استان مرکزی

بسیاری از شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار دارند و با توجه به قرمز شدن تعدادی از شهرهای جنوبی کشور، این یعنی وضعیت هشدار است
کد خبر: ۸۲۹۲۳ تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

به گزارش دیار آفتاب؛ مطابق آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان مرکزی شهرستان‌های ساوه، دلیجان، کمیجان، فراهان، شازند، خمین، محلات و اراک در وضعیت زرد قرار دارند و تنها چهار شهرستان تفرش آشتیان، زرندیه، خنداب در وضعیت آبی هستند و این نشان‌دهنده یک زنگ خطر برای استان مرکزی است چراکه بسیاری از شهرستان‌های استان از وضعیت آبی مجدداً به حالت زرد درآمده‌اند.

تعدادی از شهرهای استان خوزستان در وضعیت قرمز درآمده‌اند و این نشان‌دهنده خیز قطعی کرونا در این شهرستان‌ها است که طبق آخرین بیانیه از سوی وزارت بهداشت شهرستان‌های اهواز، آبادان، بندر ماهشهر، دزفول، شادگان، شوشتر و کارون از استان خوزستان در وضعیت قرمز هستند.

از آنجایی استان مرکزی در شاهراه مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد از رخ دادن پیک چهارم بسیار نگران هستیم.

متأسفانه بعضی از مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی غافل شده و مراسم‌های گوناگون خود را برپا می‌کنند و یا به مسافرت‌های مختلف می‌روند و تنها بهانه آنها این است که ازلحاظ روحی خسته شده‌اند اما چه خوب است که یادآور شویم کادر بهداشت و درمان یک سال است که با این بیماری در حال مبارزه هستند و علاوه بر خستگی دوری از خانواده را به جان خریده‌اند.

غفلت ما یعنی رخ دادن یک پیک سهمگین دیگر از بیماری منحوس کرونا که علاوه بر کادر خسته بهداشت و درمان به‌تمامی مردم ضرر می‌رساند و چه‌بسا پایان ‌سال را تلخ می‌کند.

آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور به‌منزله پایان یافتن این بیماری نیست و تا رسیدن به ایمنی حداکثر و واکسینه شدن گروه‌های هدف باید به‌دقت پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود تا بتوانیم از ضررهای جانی و مالی جلوگیری کنیم.

سید محمد جمالیان

انتهای پیام/