ادعای دستکاری در جداول بودجه ۱۴۰۰ خلاف واقع است ضد و نقیض‌گویی‌ها درباره واکسن کرونا؛ رایگان یا پولی؟ چرا ریاض چاره‌ای جز مذاکره با تهران ندارد؟ برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۲
کد خبر: 82827
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱

نخستین روستای سبز کشور در آشتیان افتتاح شد

مدیر توزیع برق آشتیان گفت: روستای مزرعه نو از توابع شهرستان آشتیان استان مرکزی که بخش عمده‌ای از انرژی برق موردنیاز آن به‌صورت خورشیدی تأمین می‌شود، به‌عنوان اولین روستای سبز کشور معرفی شده و امروز با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ استاندار مرکزی در آیین افتتاح نخستین روستای سبز کشور ضمن تبریک به مناسبت دهه فجر با بیان اینکه این استان از مناطق مستعد برای سرمایه گذاری در انرژی خورشیدی است، گفت: انرژی خورشیدی یکی از منابع مهم تامین انرژی رایگان، پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است.

وی افزود:صنعت برق این استان با تلاش متخصصان کوشا و توانمند و همیاری مردم در طرح های پیک سایی صنعت برق توانسته در آزمون‌ها سربلند بیرون آمد.

استاندار مرکزی در خصوص طرح‌های بهره‌برداری شده برق‌رسانی در استان مرکزی نیز گفت: طرح های مذکور می‌تواند در زیرساخت‌ها و توسعه استان در بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی و ایجاد اشتغال موثر است.

آقازاده بیان کرد: استان مرکزی استانی صنعتی است و برق به عنوان زیرساخت صنایع دیگر نقش بی بدیلی در توسعه و آبادانی این خطه دارد.

مدیر توزیع برق آشتیان هم در این آیین گفت: روستای مزرعه نو از توابع شهرستان آشتیان استان مرکزی که بخش عمده‌ای از انرژی برق موردنیاز آن به‌صورت خورشیدی تأمین می‌شود ، به‌عنوان اولین روستای سبز کشور معرفی شده و امروز با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال  به بهره برداری می رسد.

وهاب عطری بیان کرد: با مشارکت هوشمندانه ساکنین روستای مزرعه نو مواقع در استان مرکزی با احداث ۳۳۵ کیلووات نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک به بهره برداری خواهد رسید .

وی اظهار کرد: با احداث این نیروگاه ها تمام انرژی برق مورد نیاز این روستای 679 نفر (۲۲۵خانوار) این روستا تامین می شود.

عطری با بیان اینکه با افتتاح این نیروگاه ها برای ۳۵ خانوار در آمد ماهانه  بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون ریال ایجاد شده است،افزود: پروژه های افتتاحی صنعت برق به صورت مستقیم  و غیرمستقیم در اشتغال زایی صنایع دیگر نقش آفرین است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان مرکزی برق‌دار هستند و ضریب نفوذ برق در مناطق شهری و روستایی ۱۰۰ درصد است و یک‌هزار و ۱۷۴ روستای این استان از نعمت برق برخوردار هستند.

انتهای پیام/

captcha