جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
کد خبر: 82798
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
یادداشت؛

رسانه؛ مطالبه گر و اميد آفرين در راستای آرمان انقلاب اسلامی

رسانه های ارتباطات جمعی در جامعه معاصر با تاثیرات بی نظیر بر حوزه های شناختی و نگرشی افراد از طریق نوع اطلاعات ارسالی خود، در امیدآفرینی اجتماعی نسبت به آینده، به مثابه محرکی اساسی جهت پیشبرد، رشد و بهبود فعالیت های اجتماعی، نقشی جدی ایفا می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، رسانه های ارتباطات جمعی در جامعه معاصر با تاثیرات بی نظیر بر حوزه های شناختی و نگرشی افراد از طریق نوع اطلاعات ارسالی خود، در امیدآفرینی اجتماعی نسبت به آینده، به مثابه محرکی اساسی جهت پیشبرد، رشد و بهبود فعالیت های اجتماعی، نقشی جدی ایفا می کنند.

  رسانه‌ها در توسعه و فرهنگ‌سازی جامعه نقش ارزنده‌ای دارند؛ لذا انتقادات و پیشنهادات و مطالبه گری و امید آفرینی رسانه‌ها نقش تاثیرگذاری در پیشبرد اهداف و آرمان های نظام و انقلاب اسلامی دارد.‌

در نگاه رهبر معظم انقلاب «امید، بزرگترین قوّه محرّکه انسان است و امید به پیروزی، امید به پیشرفت و امید به موفقیّت، هر انسانی را به حرکت وادار می کند» و در نقطه‌ی مقابل، «امروز دشمنان ما که از برخورد چهره‌به‌چهره با این ملت مأیوس‌اند و از طرق گوناگون می خواهند روی این ملت اثر بگذارند؛ سعی می کنند افق را تیره و تار نشان دهند» و «جوان را ناامید کنند»؛ توطئه‌ای که میدان اصلی ظهورش «جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی» است.

 بیانیه گام دوم انقلاب که امام خامنه ای عزیز ( حفظه الله) به مطالعه همگانی آن تاکید دارند، جز معدود بیانیه‌هایی است که تاکید بر مطالعه دقیق آن شده و این نشان از اهمیت بیانیه است. این بیانیه به خودی خود روح امید را در جامعه دمیده و زنده نگه می دارد و به دستاوردها و ظرفیت های متعدد و فراوان موجود در کشور اشاره می کند.

 بعد از انقلاب شاهد پیشرفت های چشمگیری بودیم که انتشار اخبار توسعه جامعه در حوزه‌های مختلف نقش تاثیرگذاری در امیدآفرینی دارد.

با توجه به اینکه رسانه های غربی درصدد ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه هستند در این راستا رسانه های داخلی وظیفه خطیری عهده دار بوده و بایستی به مقابله برخیزند.

از اوایل انقلاب تاکنون شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در کشور بودیم و یکی از وظایف فعالان فضای مجازی و رسانه است که آن را به صورت گزارش ویژه و یا خبر در فضای مجازی و رسانه های خود انعکاس دهند؛ لذا انعکاس پیشرفت‌ها و دستاوردها در بخش‌های مختلف تولیدی، علمی ،صنعتی و امنیتی و نظامی و .... در جامعه امیدآفرینی را افزایش می دهد

در شرایطی که به موازات جنگ اقتصادی، راهبرد دشمن و پروپاگاندای رسانه‌ای جبهه ی معاند، القای یأس و ناامیدی در میان مردم و حتی مسؤولان است، وظیفه دلسوزان و فعالان جبهه انقلاب اسلامی، ایجاد امید نسب به آینده و امیدوارکردن مردم است.

 وحید هاشمی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار