خروج از برجام اشتباه بسیار بزرگی بود خنثی کردن تحریم‌ها اولویت اصلی دانشگاه و صنایع باشد/ توسعه پایدار با کار و تلاش شبانه‌روزی، تولید رقابتی و صادرات محور محقق می‌شود جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
کد خبر: 82584
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
یادداشت/

دهه فجر، دهه ماندگار در تاريخ

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدور یادداشتی دهه فجر، را دهه ماندگار در تاريخ پرفراز و نشيب و ايام پايداری و بالندگی ملت بصير و دين باورمان و روزهای اوج پيروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدور یادداشتی دهه فجر، را دهه ماندگار در تاريخ پرفراز و نشيب و ايام پايداری و بالندگی ملت بصير و دين باورمان و روزهای اوج پيروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد كه در بهمن ۱۳۵۷ با ايثارخون شهدا و مجاهدتهای كم نظير آحاد مردم نجيب ما شكل گرفته است.

حضرت آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در این یادداشت آورده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کانَ زَهُوقاً

دهه مبارك فجر انقلاب اسلامی ، مقطع تابناك رهايی ملت مسلمان و قهرمان ايران از يوغ ستمشاهانی است كه سالهای مديدی آزادی اين ملت را به بند كشيده و ضمن غارت سرمايه های عظیم معنوی و اقتصادی كشور ، هويت اجتماعی و تاريخی اين مرز و بوم را با همدستی بيگانگان مضمحل ساخته و به فراموشی سپرده بودند.

دهه فجر، دهه ماندگار در تاريخ پرفراز و نشيب و ايام پايداری و بالندگی ملت بصير و دين باورمان و روزهای اوج پيروزی انقلاب اسلامی است كه در بهمن ۱۳۵۷ با ايثارخون شهدا و مجاهدتهای كم نظير آحاد مردم نجيب ما شكل گرفته است.

ترديدی نيست كه اين نهضت بزرگ مبتنی بر بينش عميق توحيدی و نشات گرفته از قيام و نهضت عاشورای حسينی است كه قطعاً تا قيام جهانی حضرت مهدی(عج) استمرار خواهدداشت.

آحاد ملت ایران اسلامی می‌دانند كه اينك به يمن آن صبر و استقامت و مبارزات حق طلبانه و پيروی از رهنمودهای عزتمند وحكيمانه بزرگ معمارانقلاب امام خمينی(ره)و مقام معظم رهبری در سالهای پرتلاطم قبل و بعد از پيروزی، صاحب اقتدار و عزت عظيمی شده ايم كه مستكبران شرق و غرب عالم بالاخص آمريكای جهانخوار را به وحشت انداخته و چراغ راه مستضعفان ومسلمانان جهان گشته است.

نظام مردم سالاری دینی با رای قاطع 98 درصدی مردم استقلال و آزادی را در سایه جمهوریت نظام مستقر کرد. قانون اساسی بر آمده از کلام وحی و سنت نبوی در ساختاری عقلانی و کارآمد، نظام حقوقی مستحکم و پایداری را بر محوریت ولایت مطلقه فقیه استوار کرد.

احیای حقوق ملت و مردم سالاری دینی و نقش ملت در سرنوشت خود و میهن اسلامی بخشی از دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی است که این مهم در برگزاری انتخابات‌های 5 دوره انتخابات مجلس خبرگان، 12 دوره انتخابات ریاست جمهوری، 10 دوره مجلس شورای اسلامی و 5 دوره شورای شهر اسلامی شهر و روستا متجلی شده و مردم با حضور پر شور خود در این فرآیندهای ملی ضمن نقش آفرینی در سرنوشت و آینده نظام اسلامی با آرمان‌های نظام، رهبری و قانون اساسی تجدید بیعت کردند و این مهم رابطه ملت با نظام را به پیوندی ناگسستنی تبدیل کرده است.

شرایط کنونی کشور به هیچ عنوان با دوران پیش از انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست و در تمامی حوزه‌ها به‌ویژه موضوعات سلامت محور، نظامی، آموزشی، افزایش نرخ زاد و ولد و امید به زندگی گام‌های بلندی برداشته شده به طوری که شاخص سوادآموزی کشور ایران پیش از انقلاب اسلامی ۴۷ درصد بود اما اکنون بیش از ۹۵ درصد مردم‌ باسواد هستند و همچنین ۱۶۵ هزار دانشجو قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به تحصیل داشتند که این شاخص  اکنون به حدود پنج میلیون نفر رسیده است و توانمندی فنی و تخصصی ساخت حوزه نظامی کشور پیش از انقلاب اسلامی در  کمترین سطح بود اما با گذشت ۴۲ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی پیشرفت‌های نظامی در عرصه تربیت نیروی انسانی و ساخت تسلیحات نظامی با استفاده از دانش بومی رشد قابل ملاحظه داشته به‌طوریکه ایران به قدرت مطلق در منطقه تبدیل شده است.

آیینه حقیقت نمای 22 بهمن به ما نشان میدهد آنچه از اهداف بلند امام راحل(ره) در آغاز پیروزی انقلاب گفته شده بود اکنون می‌توان ظهور و بروز عینی آن را در بخش‌های مختلف نشان داد و واقعیت‌هایی همچون پیشرفت و توسعه کشور در حوزه‌های علمی، پزشکی و بهداشتی، نظامی و دفاعی و دیگر بخش‌های جامعه همه و همه جلوه‌هایی از دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی است که به برکت هدایت‌های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری، خون مقدس شهدایی همچون سپهبد حاج قاسم سلیمانی و صبر و استقامت و پشتیباتی همه‌جانبه ملت همیشه در صحنه بدست آمده و باید برای حفظ این دستاوردها هر روز با انگیزه‌تر از گذشته تلاش کرد.

حفظ کرامت انسان‌ها و آزادمنشی از آرمان‌های انقلابی اسلامی و امام راحل است مقام معظم رهبری نیز همواره بر این مهم تاکید داشته‌اند و در طول ۴۲ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی ضمن حمایت و پشتیبانی از نیازمندان واقعی، توانمندسازی افراد نیز بسیار مورد توجه قرار داشته است، بنابراین پرداخت یارانه باید برای اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه برنامه‌ریزی شود.

 انقلاب اسلامي انقلابي الهي، ارزشي و معنوي بوده و از اهداف و آرمان هاي متعالي آن، حاكميت اخلاق و معارف اسلامي در جامعه است، بنابراین پیوند‌های اخلاقی در تمامی تعاملات جامعه به خصوص در حوزه فعالیت مدیران و مسئولان اجرایی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد و از انجام اموری که اخلاق و منش اسلامی و انسانی را زیر سوال ببرد، پرهیز شود.

با توجه به اینکه در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار گرفته‌ایم از ملت آگاه و زمان شناس ایران اسلامی انتظار می‌رود ضمن حضور پرشور در این فرآیند ملی، نسبت به انتخاب افراد توانمند، مومن، با تقوا و وظیفه شناس بدور از جهت‌گیری‌های سیاسی اقدام کنند.

دشمنان نظام اسلامی تلاش می کنند تا با تحلیل های غلط، دستاورد های انقلاب را ناچیز و کم ارزش جلوه دهند،که این ناشی از عصبانیت جبهه ی استکبار و جریانهای ضد انقلاب  نسبت به موفقیت های نظام جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین آحاد مردم و مسئولان بابد بدانند که دشمنی‌های استکبار جهانی بر علیه ایران اسلامی پایان‌ناپذیر است و باید با حمایت و پشتیبانی از ولی فقیه به عنوان محور اتحاد ملت ایران و با کار و تلاش شبانه روزی در جهت آبادانی ایران اسلامی تلاش کرد.

گسترش عدالت اجتماعی با توزیع عادلانه منابع در نقاط مختلف کشور و بین مردم، بهره‌گیری از مدیران و نیروهای کارآمد، کاردان، پاک‌دست و اخلاق‌مدار، توسعه فرهنگ کارآفرینی به حمایت گسترده بانک‌ها و مراکز مالی و اعتباری، پرهیز از اسراف و اشرافی‌گری به خصوص در دستگاه‌های اجرایی، گسترش فرهنگ قناعت و ساده‌زیستی و در نهایت حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی از مهمترین راهکارهای حل مشکلات اقتصادی کشور است که باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.

خداوند منان را بر توفیقات و نعمت‌های بیکرانش سپاسگزاریم و از حضرتش توفیق خدمت صادقانه و رضایت قلب امام زمان(عج) را مسئلت می‌نماییم.

captcha
آخرین اخبار