تعبیر وارونه خواب‌های برجامی رئیس دولت تدبیر/ آقای روحانی؛ بالاخره فقط ترامپ علیه برجام بود یا همه دنیا؟! الزام واشنگتن به پرداخت ۱.۳ میلیون دلار خسارت به صدا و سیما/ ماجرا از چه قرار است؟ ممنوعیت سفر نوروزی در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اعمال خواهد شد آماده تعامل با ایران درباره برجام هستیم تعبیر وارونه خواب‌های برجامی رئیس دولت تدبیر/ آقای روحانی؛ بالاخره فقط ترامپ علیه برجام بود یا همه دنیا؟! کیفیت هوای اراک در وضعیت «ناسالم»/ اطلاعات مرکز پایش هوا وضعیت ساوه را «خطرناک» نشان می دهد! کاخ سفید: حق مجازات ولی‌عهد سعودی را محفوظ می‌دانیم ابتلای 37338 نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی 89 مورد کووید۱۹ در 24 ساعت گذشته پایان رؤیای حاج‌محمود و رفقا در استقلال/ فکری بالاخره برکنار شد! كشف 83هزار عدد ماسك غير بهداشتي از يك كارگاه توليدي در دليجان
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
کد خبر: 82368
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با دیارآفتاب خبر داد؛

معدوم سازی 960هزار قطعه پرنده به دلیل آنفلوانزای پرندگان/ حجم اصلی درگیری در استان خراسان جنوبی، استان مرکزی مشکل جدی ندارند

نقیبی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کل کشور، گفت: تا بحال 960هزار قطعه پرنده در 35 کانون و در 9 استان کشور درگیر این بیماری شده و معدوم شدند که عمده آن مربوط به استان خراسان جنوبی است و شیوع این بیماری در 8 استان دیگر بسیار محدود و صرفا شامل طیور بومی و پرندگان حیات وحش بوده است.

به گزارش دیار آفتاب، امروز خبری در خصوص شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان نگرانی ها بابت شیوع این بیماری در تمامی واحد های مرغداری صنعتی 9 استان خوزستان، البرز، مرکزی، مازندران، کرمانشاه، خراسان جنوبی، تهران، اردبیل و آذربایجان غربی را افزایش داده بود که بنا بر گفته معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، تنها استان خراسان جنوبی از این نظر درگیر شده و سایر استان ها مشکل جدی ای ندارند.

بهمن نقیبی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، گفت: تا بحال 960هزار قطعه پرنده در 35 کانون و در 9 استان کشور درگیر این بیماری شده و معدوم شدند.

وی افزود: عمده شناسایی و معدوم سازی پرندگان مربوط به استان خراسان جنوبی است و شیوع این بیماری در 8 استان دیگر بسیار محدود و صرفا شامل طیور بومی و پرندگان حیات وحش بوده است.

در استان مرکزی30  آبان ماه نخستین گزارش تلفات پرندگان مهاجر از تالاب میقان اراک دریافت شد و سازمان دامپزشکی کشور در 4 آذرماه امسال وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را در تالاب میقان تائید کرد و با اقدامات کنترلی و پیشگیرانه 20 دی‌ماه بیماری در تالاب مهار شد ولی در این مدت بیش از یک هزار و ۲۶۰ قطعه پرنده مهاجر در تالاب میقان اراک بر اثر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تلف شدند که بیشترین تلفات پرندگان مربوط به غازهای خاکستری است و چندین گونه اردک و تنجه نیز در میان پرندگان تلف شده مشاهده شد.

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از بیماری‌های ویروسی خطرناک پرندگان است که معمولا در فصل مهاجرت از طریق پرندگان مهاجر منتقل می‌شود.

این ویروس می‌تواند به سرعت منتشرشود و پرندگان، حیوانات و انسان‌های بسیاری را بیمار کند.

انتهای پیام/

captcha