دبیر قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی مطرح کرد

توزیع هزار بسته معیشتی بین خانواده زندانیان اراک در آستانه دهه فجر/هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای 500 نفر از خانواده زندانیان

دبیر قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی گفت: امروز در آستانه دهه مبارک فجر یک هزار بسته معیشتی برای خانواده زندانیان در نظر گرفته‌شده که با مشارکت سپاه روح‌الله و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۸۲۳۳۶ تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

به گزارش دیار آفتاب؛ سید عباس حسینی دبیر قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی در آیین توزیع یک هزار بسته کمک مؤمنانه به خانواده زندانیان در زندان مرکزی اراک گفت: نهضت کمک مؤمنانه که بافرمان مقام معظم رهبری از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور آغاز به کارکرده یکی از آموزه‌های دینی در اسلام و به‌عنوان بخشی از فرهنگ انقلابی ملت ایران محسوب می‌شود که در طول چهل سال گذشته نمونه‌های آن بسیار قابل‌مشاهده است.

حسینی اظهار کرد: با توجه به تشکیل قرارگاه جهادی شهید لاجوردی و ضرورت پرداختن به افراد آسیب‌پذیر جامعه که یکی از آنها زندانیان و خانواده‌هایشان است رزمایش شهید حاج قاسم سلیمانی در دستور کار این قرارگاه قرار گرفت که در طی یک ماه گذشته در ابعاد و عرصه‌های مختلف به این قشر از جامعه در استان خدمات قابل‌توجهی ارائه شد.

وی ادامه داد: راه‌اندازی نهضت کمک مؤمنانه، ویزیت رایگان، راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی، تشکیل کارگروه تخصصی اشتغال زودبازده، برگزاری لیگ مسابقات ورزشی شهید سلیمانی، تشکیل هیئت مذهبی در زندان، مشاوره حقوقی رایگان و آزادسازی زندانیان غیر عمد از مهم‌ترین اقدامات رزمایش شهید سلیمانی در اداره زندان‌های استان مرکزی بود که همچنان ادامه خواهد داشت.

دبیر قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی گفت: امروز در آستانه دهه مبارک فجر یک هزار بسته معیشتی برای خانواده زندانیان در نظر گرفته‌شده که با مشارکت سپاه روح‌الله و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی افزود: یکی از نیازهای مهمی که با توجه به شناسایی‌های صورت گرفته مشاهده شد بحث سلامت دهان و دندان زندانیان بود که با ساماندهی ۴ گروه تخصصی از جهادگران بسیجی کار دندانپزشکی برای زندانیان در طی یک ماه اخیر در حال انجام است.

حسینی اضافه کرد: به‌منظور کمک به معیشت و اقتصاد خانواده زندانیان یک کارگروه اشتغال زودبازده در نظر گرفته شد که در مرحله اول اشتغال برای ۵۰۰ نفر هدف‌گذاری شد و سعی داریم این اشتغال فراگیرتر شود.

دبیر قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی یادآور شد: همچنین با توجه به‌ضرورت ایجاد نشاط و شادابی در بین زندانیان مسابقات ورزشی با نام مبارک شهید حاج قاسم سلیمانی در نظر گرفته شد که برای نفرات و گروه های برتر جوایزی نیز اهدا شد.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به تقویت روحیه مذهبی و معنویت در بین زندانیان بستر تشکیل یک هیئت عزاداری دیده شد که در مناسبت های مختلف یک سخنران و یک مداح برجسته حضور پیدا می کنند و امروز به مناسبت وفات حضرت ام البنین(س) هیئت عزاداری با استقبال خوب زندانیان برگزار شد.

حسینی گفت: همچنین روزهای گذشته شاهد برگزاری برنامه بسیار خوبی با حضور شهید تازه تفحص شده جعفر نوروزی در زندان اراک بودیم که استقبال بی نظیری از این برنامه انجام شد.

دبیر قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی ادامه داد: کلیه اقداماتی که در ذیل رزمایش جهادی و سلامت شهید سلیمانی در زندان اراک در حال انجام است با مشارکت گروه های جهادی بسیج، سپاه ناحیه اراک، قرارگاه امام رضا(ع)، قرارگاه مهاجر و خیرین در حال انجام است و تلاش می کنیم این اقدامات مستمر باشند تا بتوانیم اثرگذاری مناسبی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: به مناسبت ایام الله دهه فجر جشن انقلاب، مراسم جشن حضرت فاطمه زهرا(س) برای بانوان ، مشاوره های رایگان رفتار شناسی، حقوقی و روان شناسی در نظر گرفته شده که با همکاری بسیج حقوقدانان، هنرمندان، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و سپاه ناحیه اراک انجام می شود.

حسینی افزود:برخی از اقداماتی که امروز در رزمایش جهادی و سلامت شهید سلیمانی در سطح زندان مرکزی اراک در حال انجام است برای اولین بار در سطح کشور انجام می شود و سعی داریم این اقدامات را به سایر استان ها معرفی کنیم.

دبیر قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به نیازی که امروز در زندان ها مشاهده می شود از کلیه خیرین و مردم دعوت می کنیم که به اندازه توان خود در رزمایش بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی مشارکت داشته باشند چراکه هرگونه اقدام اثرگذار در این مرکز قطعاً آثار و برکات زیادی برای جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/