امروز انقلاب اسلامی هیمنه نظام استکبار را در هم شکسته /عزت و آزادگی یک ملت برخواسته از اراده ما می توانیم است صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شازند با حضور جانشین سازمان بسیج واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
کد خبر: 82333
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
مدیر حوزه علمیه اراک:

آیت‌الله مصباح یزدی برای نشر معارف دین بسیار تلاش کرد

حجت‌الاسلام میر مهدی گفت: آیت‌الله مصباح یزدی شخصیت برجسته علمی و ممتازی بودند که تلاش بسیار وافری در نشر معارف دین انجام دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام میر مهدی، مدیر حوزه علمیه اراک در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: آیت‌الله مصباح یزدی شخصیت برجسته علمی و ممتازی بودند که تلاش بسیار وافری در نشر معارف دین انجام دادند و فقط به انتقال علوم اکتفا نمی‌کردند بلکه خودشان تفکر و تولید علم داشتند به‌گونه‌ای که بعد از مرحوم شهید مطهری به‌عنوان دومین متفکر شناخته شدند.

میر مهدی بیان کرد: این شخصیت بزرگوار با همکاری و مشارکت سایر علما توانستند موسسه‌ای را قبل از انقلاب راه‌اندازی کنند و با برگزاری جلسات متعدد توانستند  شاگردان بسیار زیادی را تربیت و افراد زیادی را با خود همراه کنند. تعداد زیادی از مردم را در سراسر کشور با معارف دین آشنا کنند.

این کارشناس مذهبی گفت: بعد از انقلاب نیز با تأسیس مجتمع آموزشی و علمی پژوهشی امام خمینی(ره) علوم روز خصوصاً مباحث جامعه‌شناسی، روانشناسی، اقتصاد ، حقوق و ..  شکل دیگری به خود گرفت و عده زیادی طلبه پرورش پیدا کردند و در ایران و کشورهای خارجی برجستگی این دانشجویان مشخص و روشن بود و بسیار مؤثر واقع شدند.

وی بیان کرد: در اوایل انقلاب ایشان با بزرگان کمونیست از جمله احسان طبری که بزرگترین تئوریسین حزب توده در آن زمان بود، مناظراتی داشتند هر زمانی که مسائل مبنایی جمهوری اسلامی از طرف معاندین و لیبرالها مورد حمله قرار می گرفت ایشان وارد صحنه شدند و مباحثی را در باب حکومت اسلامی ارائه می دادند چون ایشان مسائل را مبنایی و ریشه ای و با استدلال محکم و متقن مطرح می کردند طوری که معاندین و بدخواهان نمی توانستد پاسخ دهند دست به فحاشی می زدند و دنبال ترور شخصیت ایشان بودند و مورد هجوم لیبرال ها قرار می گرفت.

میر مهدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر امثال آیت الله مصباح  بسیار کم و انگشت شمارهستند وظیفه داریم  از کتب و آثار بسیار ارزنده که در زمینه های مختلف از جمله فلسفه ، اخلاق ، جامعه شناسی که برجای گذاشتند نهایت استفاده را ببریم .

وی به حدیثی از امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: حضرت علی ( ع) فرمودند "علما همیشه باقی هستند جسمشان نیست اما آثار آن ها در دل های مردم وجود دارد"

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار