تولید مستند و محتوای راهیان نور مجازی صدور مجوز افزایش سرمایه «آذرآب» از محل تجدید ارزیابی/ چرا سهامداران عمده برای تزریق نقدینگی مقاومت می کنند؟ اردوهای راهیان نور بستری تأثیرگذار برای تربیت نسل جوان است راه‌اندازی مراکز مشاوره تخصصی حوزه‌های علمیه در راستای گره‌گشای از مشکلات مردم سرما در راه است/ وزش شدید باد در استان مرکزی مصاحبه مردمی| نگرانی خانواده ها از رها بودن فضای مجازی تذکر ۱۵ نماینده به وزرای «صمت» و کشاورزی درباره قیمت میوه/ ورود مجلس به موضوع گرانی‌ها زن کلاهبردار در اراک دستگیر شد/اعتراف به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصر‌های کریسکان» طارمی در ترکیب ثابت پورتو مقابل یوونتوس
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
کد خبر: 82326
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
گزارش تصویری؛

امامزاده احمد و حوا خاتون موت‌آباد

امامزاده شاهزاده احمد از فرزندان امام موسی کاظم علیه‌السلام و حوا بانو خاتون دختر امام محمدتقی علیه‌السلام در 12 کیلومتری شمال اراک و در روستای موت آباد قرار دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ امامزاده شاهزاده احمد از فرزندان امام موسی کاظم علیه‌السلام و حوا بانو خاتون دختر امام محمدتقی علیه‌السلام در 12 کیلومتری شمال اراک و در روستای موت آباد قرار دارد.

مساحت محوطه و ساختمان‌های اطراف بقعه حدود 180 مترمربع و بنای بقعه فقط 72 مترمربع است و دارای نمازخانه است.

امامزاده فاقد گلدسته است و گنبد آن از بناهای تاریخی‌ای است که به ثبت میراث فرهنگی استان نیز رسیده . این بنا متشکل از دو قسمت است یکی شامل : فضای مرقد حوا خاتون که گنبد آن گلی کوتاه است و دیگری امامزاده احمد که مخروطی از بناهای آجری و بلند است که روی آجرها به‌صورت بسیار زیبایی نقاشی شده است و در بیرون کاشی‌کاری شده است. از کف تا ارتفاع حدود 2 متر دیوارها سنگ‌کاری شده است و دارای ضریحی فلزی است که در وسط حرم منصوب‌شده.

روابط عمومی میراث فرهنگی استان مرکزی

انتهای پیام/

captcha