مذاکرات برای تعیین مزد کارگران در سال ۱۴۰۰ به کجا رسید؟ کلانتری با اتهام توهین به امام خمینی (ره) محکوم شد 4 کشته در حوادث رانندگی روز گذشته محورهای استان مرکزی انقلاب اسلامی جایگاه بانوان را در جامعه رشد و تعالی بخشید فوت کارگر 52 ساله بر اثر سقوط از طبقه پنجم ساختمان در اراک تاکتیک جالب ارتش یمن برای تنبیه اقتصادی و ورشکستگی متجاوزان سعودی/ پرواز شبانه‌روزی جنگنده‌ها و شلیک موشک‌های میلیون دلاری از ترس پهپادهای ارزان قیمت +عکس واکسیناسیون مردم از خرداد ۱۴۰۰ رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی شرایط ثبت نام داوطلبین عضویت شوراها را تشریح کرد معافیت مالیات یا نرخ صفر مالیاتی؟!/ اظهارنامه هایی که مالیات ندارد! اجرای مرحله جدید طرح «شهید سلیمانی» از نوروز/ ملت ایران بر چالش بزرگ کرونا غلبه کرد
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر: 82322
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰

ارزیابی طرح شهید سلیمانی در مقابله با شیوع کرونا

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: سازمان‌های جهانی بهداشت پیش بینی می‌کردند که در این روز‌ها مرگ و میر کرونایی ایران به هزار و ۲۰۰ نفر در روز برسد، اما با طرح شهید سلیمانی بیماری کرونا به خوبی کنترل شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سرتیپ محمدحسین سپهر - جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در برنامه تیتر امشب گفت: بسیج در نظارت، حمایت و مراقبت حضور پررنگ دارد، اما در حوزه حمایتی نقش ویژه‌ای دارد.

وی افزود: در اوج تحریم و تهدید و پاندمی بیماری کرونا در کشور گروه‌های بسیج با محور محله به مقابله با بیماری پرداختند.

سردار سپهر گفت: سازمان‌های جهانی پیش بینی می‌کردند که در این روز‌ها مرگ و میر کرونایی به هزار و دویست نفر هم برسد، اما با طرح شهید سلیمانی با بیماری به خوبی مقابله شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در بخش حمایتی، پزشک و پرستار هیچ کمبود نیروی انسانی نداریم.

سردار سپهر گفت: ۵۴ هزار پایگاه در سراسر کشور در حوزه سلامت داریم و در برخی مناطق هم امکانات سیار فراهم است و خدمات می‌دهیم.

وی افزود: سازکار رصد و بیماری کرونا یک تجربه جدید است و بسیج تجربیات ارزشمندی در این باره به دست آورده است.

سردار سپهر گفت: شبکه بسیج محله و شبکه‌های خدمات دهی کمک‌های متنوع آموزشی، مالی و ... در اختیار هموطنان قرار می‌دهند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بسیج بر اساس نیاز‌هایی که مردم دارند نه تنها در عرصه کمک مالی به نیازمندان بلکه در عرصه‌های دیگر مثل غربالگری بیماری، توزیع اقلام بهداشتی و ... برای پیشگیری و مقابله با کرونا ورود پیدا کرده است.

سردار سپهر گفت: بسیج اقشار و وزارت بهداشت یک ابتکار جدید در حوزه مدیرتی داشتیم که این همکاری ارزشمند است. همکاری ارزشمندی میان اورژانس، هلال احمر، وزارت بهداشت، بسیج و ... به وجود آمده است.

وی افزود: تمام ابزار بسیج برای ریشه کنی بیماری در مازندران انجام شد.

اصفهان شهر نارنجی و قرمز ندارد

طاهره چنگیز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم گفت: آمار کرونا در استان با شیب ملایم در حال افزایش است.

وی افزود: امیدوارم با نظارت بیشتر این شیب ملایم کنترل شود. اصفهان شهر نارنجی و قرمز ندارد.

طاهره چنگیز گفت: همکاری تنگاتنگی دانشگاه علوم پزشکی با بسیج دارد و در طرح شهید سلیمانی بیش از سه میلیون نفر غربالگری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: برنامه رهگیری بیمار با همکاری بسیج در حال انجام است.

طاهره چنگیز گفت: بیش از ۸۰۰ تیم کار نظارتی را در بین اقشار و محلات انجام می‌دهند.

رعایت قرنطینه‌ها در کنترل بیماری خیلی مهم است

دکتر موسوی - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم گفت: در استان موج سوم بیماری دیرتر از کشور اتفاق افتاد، اما این روند از یک هفته پیش رو به کاهش گذاشته است.

وی افزود: این بیماری پیچیدگی خاصی دارد، اما اتفاقی که افتاد کار مشترک بسیج و کادر بهداشتی است که این هماهنگی اهمیت بالایی دارد.

دکتر موسوی گفت: کنترل بیماری در موج سوم در استان مازندران زمینه خوبی بود برای همکاری بسیج، هلال احمر کادر درمان. اگر این همکاری نبود قرنطینه بیماران بسیار مشکل بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: رعایت قرنطینه‌ها در کنترل بیماری خیلی مهم است و اگر این به خوبی انجام نشود گرفتاری ما بیشتر خواهد شد.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

captcha