تاکتیک جالب ارتش یمن برای تنبیه اقتصادی و ورشکستگی متجاوزان سعودی/ پرواز شبانه‌روزی جنگنده‌ها و شلیک موشک‌های میلیون دلاری از ترس پهپادهای ارزان قیمت +عکس رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی شرایط ثبت نام داوطلبین عضویت شوراها را تشریح کرد معافیت مالیات یا نرخ صفر مالیاتی؟!/ اظهارنامه هایی که مالیات ندارد! اجرای مرحله جدید طرح «شهید سلیمانی» از نوروز/ ملت ایران بر چالش بزرگ کرونا غلبه کرد سرما در راه است/ وزش شدید باد در استان مرکزی پاسخ نماینده اصفهان به تکذیب نقش همسر واعظی در صنایع فولاد+اسناد آرایش سیاسی جناح‌ها برای انتخابات شوراها؛ از سازوکار پیچیده اصولگرایان تا بلاتکلیفی اصلاح‌طلبان جزییات ممنوعیت سفر به شهرها با وضعیت‌های مختلف در نوروز/ اعلام رنگ‌بندی شهرها ۲۵ اسفند امروز کارگران با دریافتی زیر 6 میلیون تومان امکان گذران زندگی ندارند/ دولت نسبت به تأمین بن کالای کارگران اقدام کند زنان مجاهد، شجاع و فداکار از برترین قله‌های افتخارات انقلاب اسلامی هستند
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
کد خبر: 82321
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
نماینده جریان مطالبه گری مردمی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛

کارخانجات استان مرکزی به نمایشگاهی برای مسئولین تبدیل شده است/ وعده های پوچ مسئولین بیش از مشکل اصلی برای کارگران دردناک است

حجت الاسلام حمزه ای نماینده جریان مطالبه گری مردمی استان مرکزی با بیان اینکه کارخانجات استان مرکزی به نمایشگاهی برای مسئولین تبدیل شده است، گفت: وعده های پوچ مسئولین کشوری و استانی که هر از گاهی از صنایع استان بازدید می کنند و امید واهی برای کارگران ایجاد می کنند، بیشتر از مصیبت های اصلی برای کارگران دردناک است. چرا تا زمانی که مسائل بحرانی و امنیتی نشده هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام حمزه ای نماینده جریان مطالبه‌گری مردمی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به مشکلات صنایع استان مرکزی علی الخصوص شرکت هپکو، گفت: برای پیگیری مشکلات صنایع استان و تبدیل آن به مطالبه ای عمومی، با ارائه طوماری در بین صد و ده مسجد، هزاران امضا جمع آوری کردیم.

وی افزود: این سوال را از مسئولین امر داریم که چرا تا زمانی که مسائل بحرانی و امنیتی نشده هیچ اقدامی صورت نمی گیرد. این وضعیت باید تغییر کند و نباید ایستاد و تماشا کرد تا صدای عده ای بلند شود و سپس به دنبال رفع آن مشکل باشیم. مردم ایران از دولت تدبیر و امید و مجلسی که به فرموده مقام معظم رهبری مظهر امید است، توقع امید افزایی دارند.

حمزه ای با بیان اینکه کارخانجات استان به نمایشگاهی برای مسئولین تبدیل شده است، تصریح کرد: وعده های پوچ و بی جهت مسئولین کشوری و استانی که هر از گاهی از صنایع استان بازدید می کنند و امید واهی برای کارگران ایجاد می کنند، بیشتر از مصیبت های اصلی برای کارگران دردناک است.

این نماینده جریان مطالبه‌گری با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری، ادامه داد: ایشان درباره خصوصی سازی می فرمایند این قانون اسیر قانون دانانِ قانون شکن شده است. لذا مجلس انقلابی باید با ابزار نظارتی خود و با پیش دستی جلوی این قانون گریزان را بگیرد.

وی با اشاره به لزوم تغییر قانون خصوصی سازی، گفت: این قانون بیشتر به قانون حریم خصوصی شباهت دارد، چرا که عده ای با سوء استفاده از این قانون به استثمار کارگران روی آورده اند. اطلاع داریم برخی شرکت های خصوصی در شهر اراک با کارگران قرارداد سفید امضا منعقد می کنند؛ به این معنی که کارگران شامل هیچ قانونی نمی شوند و از حداقل حقوق و حتی بیمه نیز محروم اند. این نشان می دهد خلاء قانونی و نظارتی در حوزه کارگری وجود دارد.

انتهای پیام/

captcha