همتی: نرخ ارز باید توسط سازوکار بازار تعیین شود / انتظار حرکت در مسیر اصلاح قیمت تردید جدی دولت در حمایت از هپکو / چرا مصوبه هیات وزیران در خصوص تهاتر بدهی هپکو منتشر نشده؟ عصر «بایدن»؛ بازگشت آمریکا به دوران دموکراسی یا جنگ‌های نیابتی!/ آیا داعشی دیگر در منطقه ظهور خواهد کرد؟ واعظی به بی‌تدبیری دولت در مدیریت ارز اعتراف کرده است/ دستکاری ارز تولید را زمین زد آخرین وضعیت فازهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر/ هنوز از آلمانی‌ها بابت نیروگاه بوشهر طلب مالی داریم چه کسی دلار را ۳۰ هزار تومان کرد!؟ علی لاریجانی مدل ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟ وقتی بازیکن برای باشگاه تعیین تکلیف می‌کند/ فاجعه‌ای که فوتبال را به سوی «نابودی» می‌برد ترکان: روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد چشم انتظاری ۴۸ میلیون نفر برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ کارگران/ چرا دولت تعلل می‌کند؟
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۹
کد خبر: 82300
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸

اخبار خوش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره تولید واکسن ایرانی کرونا

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به آخرین اقدامات انجام‌شده جهت تولید واکسن ایرانی کرونا پرداخت.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر پیش‌از ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه و رونمایی از 5هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور در دانشگاه کردستان، در جمع خبرنگاران به آخرین اقدامات جهت تولید واکسن ایرانی کرونا پرداخت و اظهار داشت: تا پایان سال‌جاری 2 تا 3میلیون دوز واکسن کرونا تولید می‌شود و فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده، واکسن در اختیار عموم مردم کشور قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه "در فاز نخست، تست کرونا برای 21داوطلب اول انجام شد" افزود: روز گذشته نیز مجوز تست بر روی 14نفر دیگر دریافت شده و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که واکسن ایرانی قوی و با کیفیت تولید و در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) رسیدن به تولید انبوه واکس کرونا و تأمین نیازمندهای مردم کشور را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خواند و تصریح کرد: در تولید واکسن نه‌تنها نیازمندی‌های مردم را تأمین کرده بلکه به ظرفیت صادرات به برخی کشورها نیز رسیده‌ایم و در این راستا نتیجه آزمایش‌های واکسن تولیدی مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه "ایران علم و توانایی ساخت واکسن کرونا ویروس را دارد" گفت: یقیناً واکسن تولیدی داخلی را زیر قیمت خارجی در اختیار مردم قرار می‌دهیم و کشور در این بخش خودکفا خواهد شد.

مخبر اعلام کرد: واکسن ویروس کرونا پس از تولید انبوه، بخش قابل توجهی از آن برای استفاده محرومان به‌صورت رایگان در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

captcha