همتی: نرخ ارز باید توسط سازوکار بازار تعیین شود / انتظار حرکت در مسیر اصلاح قیمت تردید جدی دولت در حمایت از هپکو / چرا مصوبه هیات وزیران در خصوص تهاتر بدهی هپکو منتشر نشده؟ عصر «بایدن»؛ بازگشت آمریکا به دوران دموکراسی یا جنگ‌های نیابتی!/ آیا داعشی دیگر در منطقه ظهور خواهد کرد؟ واعظی به بی‌تدبیری دولت در مدیریت ارز اعتراف کرده است/ دستکاری ارز تولید را زمین زد آخرین وضعیت فازهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر/ هنوز از آلمانی‌ها بابت نیروگاه بوشهر طلب مالی داریم چه کسی دلار را ۳۰ هزار تومان کرد!؟ علی لاریجانی مدل ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟ وقتی بازیکن برای باشگاه تعیین تکلیف می‌کند/ فاجعه‌ای که فوتبال را به سوی «نابودی» می‌برد ترکان: روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد چشم انتظاری ۴۸ میلیون نفر برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ کارگران/ چرا دولت تعلل می‌کند؟
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۹
کد خبر: 82293
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

درخواست استاندار مرکزی از رئیس جمهور برای تهاتر بدهی های هپکو/ وزرات اقتصاد اقدامات مقتضی را انجام دهد

سید علی آقازاده استاندار مرکزی طی نامه ای از رئیس جمهور درخواست کرد تا ضمن طرح موضوع تهاتر بدهی های شرکت هپکو در جلسه هماهنگی اقتصادی سران قوا، وزارت امور اقتصادی و دارایی اقدامات مقتضی را در این رابطه انجام دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی طی نامه ای به رئیس جمهور با بیان اینکه بدهی های انباشته یکی از موانع اصلی برای احیای شرکت هپکو است درخواست کرد تا ضمن طرح این مسئله در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی سران قوا، وزرات امور اقتصادی و دارایی با دستور رئیس جمهور  اقدامات مقاضی را در رابطه با تهاتر بدهی های این شرکت به عمل آورد.

آقازاده با اشاره به فرآیند واگذاری شرکت هپکو به سازمان تأمین اجتماعی طبق مصوبه هیئت وزیران در این نامه آورده است: شایان ذکر است یکی از موانع اساسی برای احیای مجدد فعالیت شرکت هپکو، بدهی های انباشته آن شرکت به مبلغ 1260 میلیارد تومان می باشد که وجود این بدهی با احتساب جرائم تأخیرکه مستمرا در حال افزایش بوده، عملا هر گونه تغییر برای فعالیت و توسعه در شرکت را ناممکن نموده است.

استاندار مرکزی در نامه خود به رئیس جمهور می افزاید: لذا استدعا دارد با توجه به باقی مانده ظرفیت موجود در بند (و) تبصره 2 قانون بودجه سال 1399 کل کشور، دستور فرمایید موضوع تهاتر بدهی بانکی شرکت تولید تجهیزات سنگین-هپکو با مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی(سران محترم قوا) مطرح و مقرر فرمایید وزرات امور اقتصادی و دارایی در این خصوص اقدامات مقتضی را به عمل آوردند.

 استاندار مرکزی همچنین 21 دی ماه بعد از جلسه ای که به منظور پیگیری مشکلات شرکت هپکو با حضور شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود گفت: در نشست با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسائل و مشکلات هپکو مورد بررسی قرار گرفت و انشاءالله به زودی تنها بن بست رونق تولید در هپکو با پرداخت بدهی‌های این شرکت رفع خواهد شد و بدهی‌ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو از محل اعتبارات در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظرف یک ماه آینده پرداخت می‌شود.

گفتنی است بدهی بیش از 1200 میلیاردی که طی سال های اخیر و در پی خصوصی سازی های غیر اصولی، ضعف مدیریتی و عدم نظارت ایجاد شده در حال حاضر یکی از موانع اصلی تولید در شرکت هپکو است که به گفته مدیران و فعالان کارگری عملیات های مرتبط بانکی و بازرگانی این شرکت را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است.

درباره «هپکو» بیشتر بخوانید:

بدهی‌ ۱۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو تا یک ماه آینده پرداخت می‌شود

کارگران هپکو در اعتراض به مشکلات این شرکت گرد هم آمدند / رفع موانع تولید و تهاتر بدهی ها مطالبه اصلی کارگران

بررسی تهاتر بدهی های هپکو با حضور وزیر کار و مدیرعامل تأمین اجتماعی

تهاتر بدهی ها موانع را از سر راه تولید در هپکو بر می دارد

بدهی های شرکت هپکو تعیین تکلیف و تهاتر شود/ مقصر نابسامانی ها کیست؟

رونق تولید «هپکو» در گرو تعیین تکلیف بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی است

نتیجه حسابرسی از شرکت «هپکو» به دادستانی کل اعلام شد

انتهای پیام/

captcha