مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزد پناه از مکان های دفاع مقدس استان مرکزی بازدید کردند

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: بیش از ۴ هزار و پانصد دانشجو در قالب طرح شهید مجید ایزد پناه از مکان های مهم دفاع مقدس استان و مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس بازدید کردند.
کد خبر: ۸۲۲۱۱ تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین بازدید دانشجویان اراکی از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: امروز وظیفه هر ایرانی گرامیداشت و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و فرهنگ دفاع مقدس است که باید در ابعاد مختلف جدی گرفته شود چراکه همه از جمله نسل حاضر و آیندگان مدیون شهدا و دفاع مقدس هستیم.

وی افزود: امروز یکی از ظرفیت هایی که در استان مرکزی به برکت کنگره شهدای استان ایجاد شده ساخت موزه فرهنگی دفاع مقدس استان است که از سال گذشته بازدید برای عموم مردم فراهم شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: از ابتدای راه اندازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان شاهد یک استقبال بسیار خوب توسط آحاد و اقشار مردم و خصوصا جوانان و نوجوانان بودیم که این نشان دهنده مقبولیت فرهنگ دفاع مقدس در بین مردم دارد.

وی ادامه داد: از دو سال گذشته اقدامات مختلفی برای آشنایی نسل جوان با ارزش های دفاع مقدس و جهت آشنایی و تبیین این فرهنگ ارزشی برای جوانان پیش بینی شده که طرح اردوی هفت اقلیم، طرح های روایت گری دفاع مقدس، طرح شهید مجید ایزد پناه و برنامه های محتوایی زیادی از جمله آنها بوده است.

کریمی با اشاره به اهمیت بازدید جوانان از موزه دفاع مقدس استان بیان کرد: به جهت شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل ها بسیاری از برنامه های حضوری در راستای آشنایی نسل جوان با فرهنگ دفاع مقدس متوقف شده بود اما امروز که به برکت طرح شهید سلیمانی و مجاهدت های همه عوامل موثر در یک شرایط نسبی موفق به سر می بریم برنامه های حضوری به شکل محدود از سرگیری شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات در این راستا راه اندازی طرح شهید مجید ایزد پناه است که دانشجویان در این طرح با وقایع و رخدادهای مهم دفاع مقدس استان آشنا خواهند شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به جزئیات طرح شهید سلیمانی بیان کرد: در طرح شهید مجید ایزد پناه دانشجویان علاوه بر اینکه از مکان های مهم دفاع مقدس استان بازدید می کنند با سایر مکان های مهم از جمله موزه دفاع مقدس استان و مکان های نصب ۴۰ المان که شامل مکان شهدای ترور، بمباران، محل اعزام، ستاد پشتیبانی ،مراکز آموزش و شهدا هستند، آشنا خواهند شد.

وی افزود: در طرح شهید مجید ایزد پناه راویان تخصصی که اشراف کامل به وقایع و اتفاقات استان در دفاع مقدس دارند دانشجویان را همراهی می کنند و خوشبختانه در طی این مدت شاهد استقبال بی نظیر دانشجویان از این طرح هستیم.

کریمی ادامه داد:  در طی روزهای هفته با برنامه ریزی که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها انجام شده پذیرای دانشجویان عزیز استان هستیم که اگر شرایط کرونایی اجازه دهد پیش بینی بازدید بسیار گسترده دانشجویان استان را خواهیم داشت.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۴ هزار و پانصد دانشجو در قالب طرح شهید مجید ایزد پناه از مکان های مهم دفاع مقدس استان و مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس بازدید کردند که امیدواریم با بهتر شرایط کرونایی روند بازدید سرعت بیشتری داشته باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به دستاوردهای عظیم کنگره شهدای استان خاطر نشان کرد: بسیاری از طرح هایی که در کنگره شهدای استان عملیاتی شد امروز برای سایر استان های دیگر به یک الگو تبدیل شده و این نشان دهنده موفقیت های کنگره در تهیه زیرساخت های فرهنگی بوده است.

انتهای پیام/