مذاکرات برای تعیین مزد کارگران در سال ۱۴۰۰ به کجا رسید؟ کلانتری با اتهام توهین به امام خمینی (ره) محکوم شد 4 کشته در حوادث رانندگی روز گذشته محورهای استان مرکزی انقلاب اسلامی جایگاه بانوان را در جامعه رشد و تعالی بخشید فوت کارگر 52 ساله بر اثر سقوط از طبقه پنجم ساختمان در اراک تاکتیک جالب ارتش یمن برای تنبیه اقتصادی و ورشکستگی متجاوزان سعودی/ پرواز شبانه‌روزی جنگنده‌ها و شلیک موشک‌های میلیون دلاری از ترس پهپادهای ارزان قیمت +عکس واکسیناسیون مردم از خرداد ۱۴۰۰ رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی شرایط ثبت نام داوطلبین عضویت شوراها را تشریح کرد معافیت مالیات یا نرخ صفر مالیاتی؟!/ اظهارنامه هایی که مالیات ندارد! اجرای مرحله جدید طرح «شهید سلیمانی» از نوروز/ ملت ایران بر چالش بزرگ کرونا غلبه کرد
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
کد خبر: 82202
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با «دیار آفتاب» عنوان کرد؛

طرح اصلاح قانون بیمه کشاورزی به زودی به صحن مجلس می رود/پوشش همه مطالبات بیمه ای کشاورزان

نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: مباحث طرح اصلاح قانون بیمه کشاورزی در کمیسیون جمع‌بندی شده و آماده است تا در صحن علنی مجلس هم در نوبت بررسی و تصویب قرار بگیرد.

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ از طرح این کمیسیون برای اصلاح بیمه کشاورزی خبر داد و گفت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی مجموعه‌ای است که زیر نظر بانک کشاورزی فعالیت می‌کند و موظف است تا محصولات اساسی کشاورزی را بیمه کند اما همواره با مشکلاتی مواجه بوده است.

وی افزود: مشکلات این صندوق هم به لحاظ تأمین منابع سهم دولت و هم عدم اقبال کشاورزان به بیمه و همچنین جامع نبودن قانون در جهات مختلف باعث شد تا اصلاحاتی در قالب یک طرح در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی شود.

بیمه کاملی از محصولات کشاورزی با همه جوانب کار دیده‌شده است/ همه‌ بیمه‌های بخش کشاورزی در یک صندوق متمرکز می شود

نماینده مردم خمین در تشریح جزئیات این طرح گفت: بیمه کاملی از محصولات کشاورزی با همه جوانب کار دیده‌شده است و در این طرح دولت ملزم می‌شود کشاورزان محصولات اساسی را برای هرسال بیمه کند و به‌جای پرداخت حق بیمه در ابتدای سال از طرف کشاورز دولت این مبلغ را بعد از برداشت محصول دریافت کند لذا این یکی از مواردی است که موجب اقبال کشاورزان به بیمه محصولات نیز خواهد شد.

نظری ادامه داد: در این بیمه مدنظر است که دولت سهم خود را به‌صورت کامل اختصاص بدهد چراکه در اکثر مواقع دولت سهم خود را دیر اختصاص می‌دهد و کشاورزانی که آسیبی دیده‌اند زمان پرداخت خسارت آن‌ها به تأخیر می‌افتد لذا بناست که بر اساس این طرح تخصیص سهم دولت به‌صورت صد در صد لحاظ شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله بعدی بحث جامع بودن این بیمه است که در این طرح جوانب مختلفی از آن دیده‌شده است؛ از بیمه خود محصول، شخص کشاورز، کارگران شاغل در بخش کشاورزی، بیمه ماشین‌آلات کشاورزی و کسانی که در این بخش دچار آسیب می‌شوند تا نهایتاً بیمه محصولات در مقابل حمله حیوانات وحشی موردتوجه قرارگرفته است.

وی افزود: این طرح اصلاحی به‌نوعی در نظر گرفته‌شده است که همه‌ی بیمه‌های بخش کشاورزی به‌صورت جامع در همین صندوق متمرکز باشد و ضمانت اجرایی داشته باشند تا همه مطالبات کشاورزان در بخش بیمه تحت پوشش قرار بگیرد.

نماینده مردم خمین خاطرنشان کرد: مباحث طرح اصلاح قانون بیمه کشاورزی در کمیسیون جمع‌بندی شده و آماده‌ است تا در صحن علنی مجلس هم در نوبت بررسی و تصویب قرار بگیرد.

انتهای پیام/

captcha