تولید مستند و محتوای راهیان نور مجازی صدور مجوز افزایش سرمایه «آذرآب» از محل تجدید ارزیابی/ چرا سهامداران عمده برای تزریق نقدینگی مقاومت می کنند؟ اردوهای راهیان نور بستری تأثیرگذار برای تربیت نسل جوان است راه‌اندازی مراکز مشاوره تخصصی حوزه‌های علمیه در راستای گره‌گشای از مشکلات مردم سرما در راه است/ وزش شدید باد در استان مرکزی مصاحبه مردمی| نگرانی خانواده ها از رها بودن فضای مجازی تذکر ۱۵ نماینده به وزرای «صمت» و کشاورزی درباره قیمت میوه/ ورود مجلس به موضوع گرانی‌ها زن کلاهبردار در اراک دستگیر شد/اعتراف به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصر‌های کریسکان» طارمی در ترکیب ثابت پورتو مقابل یوونتوس
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
کد خبر: 82194
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

انتظار 11 ساله مردم روستای «دستجان» برای افتتاح سالن ورزشی

رئیس اداره ورزش و جوانان فراهان از انتظار 11 ساله مردم مردم دستجان برای افتتاح سالن ورزشی خبر داد و گفت: سالن ورزشی روستای دستجان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تامین اعتبار لازم، تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ یکی از مهمترین برنامه‌های هر دولتی سرمایه گذاری در امر ورزش است چراکه قشر جوانان جامعه در این حوزه می‌توانند با سرگرمی‌های سازنده و مناسب هدایت و رهبری شوند. 

در حال حاضر از مجموع ۲۴ هیئت ورزشی در فراهان ۲۱ هیئت ورزشی فعال هستنند و ۴ هیئت ورزشی به دلیل نبود زیرساخت و تجهیزات فعالیتی ندارند. شهرستان فراهان با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر، دارای تعداد انگشت شمار سالن ورزشی است که آن هم اکثرا کمبودهایی دارند، سالن‌هایی که از کمترین امکانات و تجهیزات برخوردار هستند.

یکی دیگر از معضلات این شهرستان، پروژه‌های ورزشی است که بعد از گذشت سالها نیمه کاره رها شده و هر ساله مسئولین با دادن وعده های تکمیل این پروژه‌ها، جوانان را امیدوار می کنند. سالن ورزشی روستای دستجان فراهان که در سال ۸۸ کلنگ زنی شده بود بعد از گذشت 11 سال نیمه کاره رها شده است؛ با گذشت زمان همین میزان پیشرفت فیزیکی انجام شده و تأسیسات سالن ورزشی دچار فرسودگی شده است و متاسفانه تخصیص اعتبارات قطره چکانی در اداره ورزش و جوانان، تکمیل این سالن را به تعویق انداخته است.

کهریزی، رئیس اداره ورزش و جوانان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به روند تکمیل سالن ورزشی روستای دستجان گفت: سالن ورزشی روستای دستجان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تامین اعتبار لازم، تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: بر اساس انعقاد تفاهمنامه مشترک میان وزارت کشور و ورزش و جوانان، اماکن ورزشی از سوی بخشداری و دهیاری‌ها، در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار می‌گیرد و هیات ورزش روستایی نیز مسئول تجهیز خانه های روستایی است.

کهریزی با بیان اینکه ۱۳ خانه ورزش روستایی در شهرستان فراهان مجهز شده و فعالیت دارند، اظهارکرد: مجموعه ورزشی امیرکبیر فرمهین، سالن شهدای فرمهین یک و دو ، سالن ورزشی بانوان فرمهین و سالن ورزشی خنجین و تلخاب در سطح شهرستان فعالیت دارند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان فراهان بیان داشت: عملیات اجرایی سالن ورزشی روستای سلیم آباد آغاز شده و همچنین فنداسیون سالن ورزش رزمی طبقاتی شهر فرمهین پایه ریزی شده است.

کهریزی با اشاره به ایجاد زمین چمن مصنوعی روستای فشک، گفت: در حال تملک زمین از سوی بنیاد مسکن برای ایجاد این طرح هستیم که با جدیت در حال پیگیری است.

رئیس اداره ورزش و جوانان فراهان با بیان اینکه پنج ایستگاه ورزش صبحگاهی فعال در سطح شهرستان وجود دارد، گفت: سرانه ورزشی اماکن سرپوشیده شهرستان ۳۳سانتی متر مربع، اماکن روباز یک متر و ۵۳ سانتی مترمربع و سرانه کلی ورزشی ۱.۸۷ سانتی متر مربع است که از این لحاظ شهرستان فراهان نسبت به میانگین استان، وضعیت مناسب تری دارد.

انتهای پیام/

captcha