هیچ تضمینی در FATF برای گشایش‌های اقتصادی وجود ندارد/ FAFT همانند برجام خیری برای ما نخواهد داشت بایدن، بن ‌سلمان را دفن می‌کند؟! دستگيري قاتل فراري در اراك عملیات احداث ۱۰۵ واحد طرح اقدام ملی مسکن در کمیجان آغاز شد قیمت لبنیات از اول سال ۵۴۵ بار تغییر کرد! چسب زخم ۳۰۳ میلیاردی / ۸۵ درصد تجهیزات پزشکی ایران وارداتی است مطالبه کارگران شرکت «لاستیک پارس ساوه» افزایش حقوق و حل مشکل صندوق پس انداز است اخذ اثر انگشت با استامپ در انتخابات ۱۴۰۰ حذف شد/برگزاری الکترونیکی انتخابات در ۸کلانشهر +جزئیات انبار موشک‌های فوق سری «3000» سوریه چگونه لو رفت؟ آمار مبتلایان به کرونای جهش‌یافته در استان مرکزی به ۱۱ مورد رسید
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
کد خبر: 82134
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در جلسه با خبرنگاران استان مرکزی مطرح کرد؛

اصل 44قانون اساسی مشکلی ندارد بلکه اشکال در اجرای آن است/ اگر نیاز به اصلاح قانون برای رفع مشکل صنایع باشد، نمایندگان آن را پیگیری می کنند

رسولی نژاد نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس، گفت: رفع مشکلات صنایع استان نیاز به همت مسئولین استانی، دولت و مجلس دارد و جاهایی که نیاز به تغییر یا اصلاح قانون باشد نمایندگان شما در مجلس شورای اسلامی آن را تا به نتیجه رسیدن، پیگیری می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ استان مرکزی در دو روز گذشته میزبان جمعی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس یازدهم جهت بررسی و برطرف کردن مشکلات صنایع استان بود.

سیداحمد رسولی نژاد نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان این سفر دو روزه در نشست خبری با رسانه های استان، با اشاره به انتقاداتی که در خصوص اصل 44 قانون اساسی و بحث خصوصی سازی مطرح شد، گفت: انتقاداتی که بعضا به این اصل و بحث خصوصی سازی می شود، وارد نیست.

وی افزود: البته اشکالاتی در اجرای این اصل وجود دارد که به علت همین اشکالات پرونده هایی شکل گرفت و نهایتا رئیس سازمان خصوصی سازی بازداشت شد.

رسولی نژاد با بیان اینکه امروز قوه قضائیه برای برخورد با چنین پرونده هایی اراده ای بسیار جدی دارد، گفت: البته در مجلس شورای اسلامی نیز در ابتدا صرفا تحقیق و تفحص صورت می گرفت و گزارش هایی ارائه می شد ولی بعد از مدتی در مجلس تصویب شد که گزارشِ سوال ها و تحقیق و تفحص به مراجع قضایی ارسال شود تا برخورد قانونی با آن صورت بگیرد و انصافا با آمدن آیت الله رئیسی تحول خوبی در قوه قضائیه نیز صورت گرفته است.

نائب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دفعات دیده می شود که قوانینی در مجلس تصویب می شود ولی دولت میل به اجرای آن ندارد یا سلیقه ای عمل می شود. همچنین این روزها هجمه های بسیاری علیه مجلس وارد می شود، چرا که نمی خواهند مجلس مستقل باشد.

وی با اشاره به عملکرد بد برخی دولت ها، خصوصا دولت تدبیر و امید، گفت: جالب اینجاست که از این عملکرد بد دفاع هم می کنند و در مقابل انتقاد ها می ایستند و آن را سرکوب می کنند.

رسولی نژاد با اشاره به پیگیری مشکلات صنایع استان مرکزی در مجلس یازدهم، گفت: البته حل برخی موارد هم نیاز به همت مسئولین استانی دارد ولی بعضی موارد نیز به مجلس و دولت بر می گردد که نمایندگان شما به صورت جدی به دنبال رفع آن ها هستند و جاهایی که نیاز به تغییر یا اصلاح قانون باشد آن را تا به نتیجه رسیدن، پیگیری می کنند.

انتهای پیام/

captcha