همتی: نرخ ارز باید توسط سازوکار بازار تعیین شود / انتظار حرکت در مسیر اصلاح قیمت تردید جدی دولت در حمایت از هپکو / چرا مصوبه هیات وزیران در خصوص تهاتر بدهی هپکو منتشر نشده؟ عصر «بایدن»؛ بازگشت آمریکا به دوران دموکراسی یا جنگ‌های نیابتی!/ آیا داعشی دیگر در منطقه ظهور خواهد کرد؟ واعظی به بی‌تدبیری دولت در مدیریت ارز اعتراف کرده است/ دستکاری ارز تولید را زمین زد آخرین وضعیت فازهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر/ هنوز از آلمانی‌ها بابت نیروگاه بوشهر طلب مالی داریم چه کسی دلار را ۳۰ هزار تومان کرد!؟ علی لاریجانی مدل ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟ وقتی بازیکن برای باشگاه تعیین تکلیف می‌کند/ فاجعه‌ای که فوتبال را به سوی «نابودی» می‌برد ترکان: روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد چشم انتظاری ۴۸ میلیون نفر برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ کارگران/ چرا دولت تعلل می‌کند؟
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۱
کد خبر: 82127
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
آیت الله دری نجف‌آبادی:

دشمنی‌ها با تغییر تیم مدیریتی در آمریکا پایان نخواهد یافت/مجلس بودجه ۱۴۰۰ را به نفع مردم و تحقق جهش تولید تدوین کند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت : امروز که شاهد تغییر تیم مدیریتی در آمریکا هستیم دشمنی ها پایان نخواهد پذیرفت بلکه تیم جدید به دنبال اعمال تحریم های هوشمندانه است.

به گزارش دیار آفتاب؛آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در اراک برگزار شد گفت: در طی سفر دوروزه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و بازدیدهای میدانی مشکلات به خوبی دیده شدند که هر نوع سیاست گذاری برای حل مشکلات برای صنایع استان مرکزی به کل کشور برمی گردد.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: نقاط قوت و ضعف که در صنایع استان دیده می شود در سایر کشور مشاهده می شود و اگر زیرساخت های موجود اصلاح شود قطعا برای کل کشور راهگشا خواهد بود.

وی افزود: مشکلات ارز، موانع صادرات و واردات، حقوق گمرکی، ارزش افزوده، وضعیت شهرک های صنعتی،بازگشت ارز ، تسهیلات بانکی و سایر مشکلات مربوط به صنایع نیاز به همت و اراده قوی برای رفع آنها دارد که مجلس با کمک دولت و سایر بخش ها به آنها توجه کند.

وی ادامه داد: امروز دولت باید صنایع را برای رفع موانع تولید بهتر یاری کند و این نیاز به تعامل و مشارکت همه جانبه دارد.

امام جمعه اراک افزود: امروز پاداش های کلان و حقوق های نجومی یک مشکل و معضل جدی در صنایع خصوصی است که باید جلوی آن گرفته شود و نیازمند قانون گذاری فساد ستیز است.

دری نجف‌آبادی گفت: صنایع باید نقش موثری در بهره وری داشته باشند و خود را از شر وابستگی ها به مواد اولیه با خودکفایی و استقلال در تولید نجات دهند و این یک نیاز مهم برای کشور است.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی چند کار مهم را باید در دستور کار خود بگذارد که به طور جدی آنها را عملیاتی کند که یکی از آنها روان کردن قانون به نفع تولید و ساده کردن آنها است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: قوانین متناقض و تضادی باید اصلاح شوند و مجلس باید اهمیت ویژه ای به این مسئله دهد.

وی یادآور شد: امروز بودجه ۱۴۰۰ یک فرصت عظیم در اختیار مجلس است که باید آن را به نفع مردم و تحقق جهش تولید تدوین کند.

وی با اشاره به اینکه جهش تولید یک نیاز حیاتی برای کشور است و کشاورزی و صنایع قلب تولید است و مجلس نباید آن را نادیده بگیرد و جلوگیری از هدر رفت منابع و ضایعات اضافی باید در قوانین نمود عملیاتی داشته باشد گفت:  برنامه هفتم یک فرصت دیگر در اختیار مجلس شورای اسلامی است که اگر پایه گذاری حکیمانه شود قطعا شاهد برکات خوبی خواهیم بود و اینجا نقش مجلس بسیار اثرگذار است.

دری نجف‌آبادی گفت: نظارت از دستگاه های ذیربط باید محوریت کار مجلس باشد و همه دستگاه ها باید خود را در محضر مجلس شورای اسلامی پاسخگو بدانند.

امام جمعه اراک افزود: مجلس شورای اسلامی باید قوانین را به گونه ای وضع کند که هزینه ها بالا نرود بلکه باید بهره وری را افزایش دهد چراکه بهره وری در کشور مظلوم واقع شده و امروز بیش از هر زمانی نیازمند کار مفید در کشور هستیم که باید مورد توجه همه اردکان کشور باشد.

وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی باید جلوی حقوق های نجومی با قدرت ایستادگی کند و این یک اصل مهم باشد.

وی با تاکید بر اینکه امروز حیات کشور به صادرات و تولید بستگی دارد گفت: مجلس در همه بخش ها باید حمایت از این دوبال مهم را در دستور کار خود بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود : امروز که شاهد تغییر تیم مدیریتی در آمریکا هستیم دشمنی ها پایان نخواهد پذیرفت بلکه تیمی که باید در حال چیدن است به دنبال اعمال تحریم های هوشمندانه است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های بسیار عظیمی در منطقه وجود دارد که اگر به طور واقعی از آنها استفاده شود قطعا می تواند در خنثی سازی بسیاری از تحریم ها موثر باشد و مجلس در این خصوص بسیار اثرگذار است.

انتهای پیام/

captcha