شناسایی ۸۵مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی/افزایش شمار افراد بستری در بیمارستانها در مقایسه با روزهای گذشته رهبر انقلاب: سیّد مرتضی علم‌الهدی از برجستگان تاریخ اسلام و از مفاخر علمی به شمار می‌رود مهلت دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند تمدید شد این آرا آینده فوتبال ایران را تعیین می‌کنند آخرین خبرها از وضعیت کرونای انگلیسی در کشور/ چند مبتلا به ویروس جهش‌یافته شناسایی شده است؟ روایت اهل سنت از ماجرای شکاف کعبه و تولد امام علی(ع) داخل خانه خدا آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور/ فهرست شهر‌های قرمز و نارنجی اعلام شد توصیه‌ رهبر انقلاب برای استفاده از «ایام‌ البیض» ماه رجب بارش برف در کلیه محورهای مواصلاتی استان مرکزی/کلیه مسیرهای استان باز است‌‌ گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران، خسارتی مهم است
پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶
کد خبر: 82123
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
آیت الله اراکی:

آلودگی تهاجم فرهنگی بدتر و خطرناک تر از ویروس منحوس کرونا است

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان بیان کرد: آلودگی تهاجم فرهنگی بدتر و خطرناک تر از ویروس منحوس کرونا است چراکه یک اقدام ضدفرهنگی می تواند یک منطقه و یک جامعه را آلوده کند و لذا دشمن می داند اگر تهاجم فرهنگی فراگیر شود جامعه اسلامی ضربه می خورد و لذا باید هوشیار باشیم و آگاهانه عمل کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ آيت الله محسن اراكي نماينده مردم استان مركزي در مجلس خبرگان رهبري عصر امروز در آیین گرامیداشت شصت و سومین سالگرد ارتحال کربلایی کاظم ساروقی و یادواره شهدای شهر ساروق گفت: امام خمینی(ره) با تشکیل انقلاب اسلامی قانون خداوند و نظام الهی را در جامعه حاکم کرد و وقتی انقلاب اسلامی روی کار آمد با جاری شدن قوانین الهی بر جامعه شاهد یک حرکت و جهش بودیم و امروز داشته ها و دستاوردهای که داریم برگرفته از جاری شدن قوانین خداوند بر جامعه است.

اراکی اظهار کرد: سیره و زندگی کربلایی کاظم ساروقی درس های فراوانی دارد که امروز تبیین این درس های مهم از نیازهای مهم جامعه محسوب می شود و لذا اینگونه برنامه ها بسیار اهمیت دارد و می تواند موجب خیرات و برکات زیادی برای جامعه باشد. 

وی ادامه داد: آن چیزی که امروز از کربلایی کاظم ساروقی باید یاد بگیریم به قرآن عمل کردن و توجه به آیات عظیم قرآن است که اهمیت زیادی دارد و باید در همه ابعاد زندگی ما آیات قرآن نمود عملیاتی داشته باشد.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: دیگر از درس های مهم سیره کربلایی کاظم ساروقی توجه به زکات و مال حلال است چراکه زکات انسان را رشد و تکامل می بخشد و زکات یکی از شاخصه های مهم سیره کربلایی کاظم ساروقی است.

وی اضافه کرد: خداوند متعال در قرآن کریم بارها تاکید کرده که اگر می خواهید مالتان رشد پیدا کند به زکات اهمیت دهید و در واقع توجه به زکات علاوه بر اینکه مال انسان را رشد می دهد موجب تطهیر و رشد خود انسان نیز می شود که این در نهایت جامعه را تطهیر می دهد و جامعه به رشد عجیبی می رسد.

اراکی افزود: کربلایی کاظم ساروقی به معنای واقعی کلمه تطهیر بود و این طهارت از مال حلال او بود و بارها از بزرگان دینی شنیدیم که دلیل مهم کراماتی که خداوند متعال به کربلایی کاظم ساروقی عنایت کردند از مال حلال بوده و این مسئله باید درس بزرگی برای ما باشد.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: کربلایی کاظم ساروقی اهمیت زیادی به زکات میداد و در واقع کربلایی کاظم ساروقی تسلیم واقعی فرمان الهی بود و این چنین بود که خداوند متعال عنایات ویژه به ایشان داشت و رشد عجیبی پیدا کرد.

وی گفت: در طول تاریخ بارها شاهد بودیم که بسیاری از کرامات و عنایات ویژه خداوند به روستایی های درس نخوانده عطا شده و مهمترین آنها توجه به مال حلال و اهمیت دادن به زکات بوده و امروز ما باید به این مسئله توجه زیادی داشته باشیم.

اراکی بيان کرد: دشمن می خواهد جامعه ما پاک نباشد تا رشد پیدا نکند و لذا از هر طریقی به دنبال ضربه زدن برای آلوده شدن جامعه می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اینکه مقام معظم رهبری از چندین سال گذشته بر مقابله و مقاومت با شبیخون فرهنگی تاکید دارند این یک مسئله راهبردی است که باید اهمیت دهیم چراکه دشمن با شبیخون فرهنگی به دنبال آلوده سازی جامعه است.

وی بیان کرد: آلودگی تهاجم فرهنگی بدتر و خطرناک تر از ویروس منحوس کرونا است چراکه یک اقدام ضدفرهنگی می تواند یک منطقه و یک جامعه را آلوده کند و لذا دشمن می داند اگر تهاجم فرهنگی فراگیر شود جامعه اسلامی ضربه می خورد و لذا باید هوشیار باشیم و آگاهانه عمل کنیم.

اراکی اظهار کرد: اسلام ناب محمدی(ص)برای پاک شدن و تطهیر است که اگر به خوبی در جامعه مکتب اسلام ناب طنین انداز شود شاهد معجزه خواهیم بود و لذا باید در همه ابعاد به این مسئله توجه داشته باشیم.

وی یادآور شد: آیات قرآن همچون چشمه ای جوشان برای تطهیر افراد و  جامعه هستند و انقلاب اسلامی یک چشمه جوشان بود که آثار و برکات آن به خوبی به جوامع زیادی منتقل شده و امروز بشریت از وجود انقلاب اسلامی بهره مند شده و لذا باید قدر بدانیم و از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

اراکی خاطرنشان کرد: امروز دشمن به دنبال ضربه زدن به چشمه جوشان اسلام ناب محمدی و خیمه انقلاب اسلامی است و لذا می طلبد نسبت به شگردها و توطئه های دشمنان آگاه باشیم و هوشیارانه عمل کنیم.

انتهای پیام/

captcha