همتی: نرخ ارز باید توسط سازوکار بازار تعیین شود / انتظار حرکت در مسیر اصلاح قیمت تردید جدی دولت در حمایت از هپکو / چرا مصوبه هیات وزیران در خصوص تهاتر بدهی هپکو منتشر نشده؟ عصر «بایدن»؛ بازگشت آمریکا به دوران دموکراسی یا جنگ‌های نیابتی!/ آیا داعشی دیگر در منطقه ظهور خواهد کرد؟ واعظی به بی‌تدبیری دولت در مدیریت ارز اعتراف کرده است/ دستکاری ارز تولید را زمین زد آخرین وضعیت فازهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر/ هنوز از آلمانی‌ها بابت نیروگاه بوشهر طلب مالی داریم چه کسی دلار را ۳۰ هزار تومان کرد!؟ علی لاریجانی مدل ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟ وقتی بازیکن برای باشگاه تعیین تکلیف می‌کند/ فاجعه‌ای که فوتبال را به سوی «نابودی» می‌برد ترکان: روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد چشم انتظاری ۴۸ میلیون نفر برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ کارگران/ چرا دولت تعلل می‌کند؟
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸
کد خبر: 82118
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
شهردار اراک خبر داد

جزییات تخفیف و بخشودگی عوارض کسب و پیشه مشاغل آسیب دیده از کرونا در اراک

شفیعی شهردار اراک گفت: لایحه حمایت از مشاغل و آسیب دیدگان  ویروس کرونا ،توسط شهرداری تدوین و با حمایت اعضای شورای شهر در صحن علنی مصوب شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد کریم شفیعی شهردار اراک با بیان اینکه عوارض کسب و پیشه مشاغل آسیب دیده از کرونا مشمول تخفیف و بخشودگی عوارض کسب خواهند شد گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون، کسب‌وکارهای زیادی به خاطر کاهش رفت‌وآمدها، مسافرت ها و فعالیت‌های اقتصادی دچار آسیب‌های معیشتی و اجتماعی شده‌اند.

وی تاکید کرد: مدیریت شهری و شورای شهر اراک از ابتدای این بحران در کنار مردم بوده و با اقدامات مختلف حمایتی سعی در کنترل و کاهش آسیب‌ها داشته، از این رو لایحه حمایت از مشاغل و آسیب دیدگان ویروس کرونا ،توسط شهرداری تدوین و با حمایت اعضای شورای شهر در صحن علنی مصوب شد.

شهردار اراک تصریح کرد: گروه‌های هدف مورد حمایت شامل غرفه داران و دفاتر شرکت های حمل و نقل فعال واقع در پایانه مسافربری،کسبه واحدهای استیجاری آرامستان اراک، بهره برداران پارکینگ های شهرداری و همچنین واحدهای صنفی گروه شغلی 3 و 4 هستند.

شفیعی با اشاره به اینکه درآمد کسبه واحدهای استیجاری در آرامستان به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش محسوسی داشته است افزود: به جهت حمایت از این قشر، مبلغ اجاره پرداختی به شهرداری از اردیبهشت تا پایان سال جاری مشمول 50 درصد بخشودگی می شود، لازم به ذکر است که واحدهای استیجاری سنگ فروش خارج از محوطه آرامستان مشمول این بخشودگی نیستند.

وی ادامه داد: بهره برداران پارکینگ های شهرداری نیز بابت اجاره بهای پرداختی از اردیبشهت ماه سال جاری تا پایان قرار داد منعقد شده (در سال گذشته) مشمول 30 درصد بخشودگی خواهند بود اما قرارداد جدید در سال 99 شامل این بخشودگی نمی شود.

شهردار اراک اظهار کرد: واحدهای صنفی آسیب دیده از ویروش کرونا که بر اساس دستور العمل  فعالیت مراکز، واحدهای تولیدی و خدماتی اعم از صنفی  و صنعتی که در همه گیری ویروس کرونا در کشور در گروه شغلی 3 و 4 قرار می گیرند، شامل مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، تالارهای پذیرایی، باشگاه های ورزشی سالنی، کافه، قهوه خانه و چایخانه از 100 درصد بخشودگی برخوردار  و سایر مشاغل از 50 درصد عوارض کسب در سال 99 معاف می گردند.

شفیعی همچنین تصریح کرد: غرفه داران و دفاتر شرکت های حمل و نقل واقع در پایانه مسافربری در زمان شیوع ویروس کرونا با کاهش در آمد محسوسی مواجه بودند لذا در راستای حمایت از این قشر، مبلغ اجاره پرداختی آنها به شهرداری از سوی بهره برداران از اردیبهشت تا پایان سال جاری مشمول بخشودگی عوارض از 50 الی 80 درصد خواهد بود.

شهردار اراک در پایان خاطر نشان کرد: برخورداری از معافیت های مذکور مشروط به تسویه بدهی سال های گذشته (ناشی از عوارض کسب و بهای خدمات آن) تا پایان سال 99 می باشد.

انتهای پیام/

captcha