چسب زخم ۳۰۳ میلیاردی / ۸۵ درصد تجهیزات پزشکی ایران وارداتی است مطالبه کارگران شرکت «لاستیک پارس ساوه» افزایش حقوق و حل مشکل صندوق پس انداز است اخذ اثر انگشت با استامپ در انتخابات ۱۴۰۰ حذف شد/برگزاری الکترونیکی انتخابات در ۸کلانشهر +جزئیات انبار موشک‌های فوق سری «3000» سوریه چگونه لو رفت؟ آمار مبتلایان به کرونای جهش‌یافته در استان مرکزی به ۱۱ مورد رسید سوت آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر امروز به صدا در می‌آید داشتن روحیه جهادی برای پیگیری مشکلات مردم باید اولویت مهم مسئولین باشد عملیات غافلگیر‌کننده حشدالشعبی و ارتش برای بستن پرونده داعش در دیالی +تصاویر صندلی لرزان شهرداری اراک و 9 تغییر مدیریتی در یک ماه از سوی سرپرست! ماجرای جوان دهه شصتی که ۴۰ فرزند دارد/ پرفرزندترین جوان دهه شصتی
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
کد خبر: 82117
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴

وزیر بهداشت: در مهار کرونا حماسه آفریدیم/ تخت‌های بیمارستانی افزایش می‌یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه "در زمینه مهار کرونا حماسه‌آفرینی کردیم" گفت: تخت‌های بیمارستانی سراسر کشور افزایش خواهد یافت.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی در مراسم افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی هرمزگان ضمن قدردانی از کادر پزشکی اظهار کرد: گرچه هنوز در زمینه خدمات درمانی با آنچه در شأن مردم است فاصله داریم، اما خدماتی که در ایام کرونا به عنوان دستاورد در انقلاب رقم خورد، ستودنی است.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب بهداشت و درمان استان هرمزگان در سالیان دور افزود: در استان هرمزگان میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال 15 تا 20 برابر امروزه بوده، اما امروز حتی در دورترین نقاط کشور خدمات پزشکی و دستگا‌ه‌های سی تی اسکن وجود دارد.

وزیر بهداشت گفت: در واقع در نقاط با جمعیت پایین خدمات سی‌تی اسکن ارائه می‌شود که این یعنی روند توسعه عادلانه زیرساخت‌های نظام سلامت موردتوجه واقع شده است.

وی عنوان کرد: در این 2 دوره دولت آن چه که به عنوان زیرساخت‌های نظام سلامت سرمایه گذاری شد معادل آن چیزی بود که در تمام سال‌های بعد از انقلاب داشتیم.

وزیر بهداشت عنوان کرد: در تخصیص منابع برای توسعه زیرساخت‌ها در بخش سلامت با تمام سال‌های بعد از انقلاب برابری می‌کند.

نمکی بیان کرد: امسال گرفتار یک پاندمی و اپیدمی وحشتناکی به نام کرونا شدیم که هر 150 سال یک بار اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: معمولا در این گونه پاندمی‌ها، نظام اجرایی مملکت‌ها زمین‌گیر و از توسعه خارج می‌شود و اینکه در این باتلاق مفتضح نشوند بزرگترین دستاورد برای آنان خواهد بود.

بیشتر بخوانید

وزیر بهداشت بیان کرد: با لطف خدا و با همت عزیزان در این سرزمین حماسه آفریدیم، زیرساخت‌های گسترده کشورهای قدرتمند اقتصادی دنیا با ما تفاوت‌ها دارد و امروز گرچه ما بیشترین دستاورد را در توسعه زیر ساخت‌ها داریم اما هنوز با استانداردهای جهانی فاصله قابل توجهی داریم.

نمکی گفت: متوسط کشوری ما تخت بیمارستان ما به ازای هزار نفر جمعیت 1.6 دهم است، در حالی که ضعیف‌ترین کشور اروپا که اکنون در باتلاق کرونا گرفتار است بالای 6 تا 7 دهم به ازای هزار نفر جمعیت است.

وی بیان کرد: عوامل دیگری به کمک ما آمد و آن وفاق ملی، غیرت و همت مردمانی بود که 8 سال دفاع مقدس را اداره کردند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تولید آلومینیوم هرمزگان 2 برابر شد و محصولات نسبت به قبل از کرونا 2 برابر شده است، گفت: این به معناست که این سرزمین هم با کرونا مبارزه کرد و هم توانست تولید را ارتقا ببخشد و حماسه بسازد.

نمکی عنوان کرد: حضور سردار نظام سلامت این استان، با کمک استاندار دلسوز و نمایندگان همراه در کنار مدیریت یک جنگ بی‌نظیر تاریخ 100 ساله در نظام سلامت ستودنی است.

وی بیان کرد: در زمانی که برآورد کرده بودند مرگ‌های روزی 1200 به دو رقمی رسیده و دنیای بهره‌مند از همه امکانات اقتصادی مرگ بالای 4 هزار در روز را متاسفانه تجربه می‌کند.

وزیر بهداشت اظهار کرد: آینده‌ای که در این استان رقم خواهد خورد بسیار روشن است و توسعه زیرساخت‌ها به شدت پیش خواهد رفت.

نمکی خاطر نشان کرد: تا پایان این دولت تعداد قابل توجهی تخت به تخت‌های بیمارستانی اضافه خواهد شد و در سال‌های آینده شاهد توسعه بیشتری خواهید بود‌.

انتهای پیام/872/س

captcha