تولید مستند و محتوای راهیان نور مجازی صدور مجوز افزایش سرمایه «آذرآب» از محل تجدید ارزیابی/ چرا سهامداران عمده برای تزریق نقدینگی مقاومت می کنند؟ اردوهای راهیان نور بستری تأثیرگذار برای تربیت نسل جوان است راه‌اندازی مراکز مشاوره تخصصی حوزه‌های علمیه در راستای گره‌گشای از مشکلات مردم سرما در راه است/ وزش شدید باد در استان مرکزی مصاحبه مردمی| نگرانی خانواده ها از رها بودن فضای مجازی تذکر ۱۵ نماینده به وزرای «صمت» و کشاورزی درباره قیمت میوه/ ورود مجلس به موضوع گرانی‌ها زن کلاهبردار در اراک دستگیر شد/اعتراف به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصر‌های کریسکان» طارمی در ترکیب ثابت پورتو مقابل یوونتوس
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
کد خبر: 82047
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در گفتگو با دیارآفتاب:

بسیج مداحان همواره نسبت به توطئه‌ها و شگردهای دشمنان هوشیار و بیدار است

ارجونی با اشاره به تلاش‌های دشمنان در آسیب رساندن به جامعه مداحان گفت: امروز دشمن به این مسئله رسیده که جامعه مداح و هیئت‌های ما مجموعه‌ای اثرگذار و مهم است و اگر بخواهد به اعتقادات مردم آسیب وارد کند باید از طریق هیئت‌ها و جامعه مداحی ورود پیدا کند و لذا بسیج مداحان همواره نسبت به توطئه‌ها و شگردهای دشمنان هوشیار و بیدار است و در طول این سال‌ها عمده توطئه‌ها را خنثی‌سازی کرده است.

یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به فعالیت‌های بسیج مداحان در کشور گفت: ۳۲۰ کانون بسیج مداحان و ۳۲ سازمان بسیج مداحان در سطح کشور فعال هستند که برای تحقق اهداف بسیج مداحان مشغول فعالیت می‌باشند.

وی افزود: خوشبختانه مردم ایران در طول این سال‌های انقلاب اسلامی به خوبی نشان داده اند پیرو مکتب اهل بیت(ع) هستند و ارادت بسیار زیادی به تعظیم شعائر مذهبی دارند و بسیج مداحان وظیفه هدایت ارادت مردم به اهل بیت(ع) را دارد.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور اظهار کرد: از مهمترین رویکرد سازمان بسیج مداحان در کشور بسیج کنندگی جامعه مداحان برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی در چارچوب مکتب اهل بیت(ع) است که خوشبختانه مداحان و جامعه هیئتی در کشور در همه مقاطع و آزمون های بزرگ سربلند و سرافراز بیرون آمده است.

بسیج مداحان در بیماری کرونا اقدامات بسیار زیادی انجام داده است

وی با اشاره به فعالیت های این سازمان در شرایط کرونایی بیان کرد: بسیج مداحان در بیماری کرونا اقدامات بسیار زیادی هم در راستای گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی و هم در راستای مقابله جدی با کرونا انجام داد و خوشبختانه آثار و برکات این فعالیت ها به طور ملموس قابل مشاهده است.

ارجونی افزود: یکی از آزمون های بزرگی که در شرایط بیماری کرونا بر سر راه جامعه هیئتی و مداحان ما وجود داشت مناسبت های رمضان ، محرم و فاطمیه گذشته بود که با توجه به شرایط قرمز و شیوع بیماری در بسیاری از شهرها خوشبختانه با هدایت های بسیج مداحان و نقش آفرینی مردم و همه دستگاه ها توانستیم موفق بیرون بیاییم.

وی ادامه داد: در راستای اقدامات مقابله با کرونا هم طبق سیاست های سازمان بسیج کمک مؤمنانه در دستور کار اصلی قرار گرفت اما ابتکارات و خلاقیت‌های زیادی هم به‌کارگیری شد که راه‌اندازی پویش های مختلف از جمله آنها بود که آثار و برکات بسیار قابل توجهی خصوصا در مناطق محروم شاهد بودیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار بسیجی مداح در سطح کشور سازماندهی شده اند،افزود: این تعداد در کلیه فعالیت های بسیج مداحان و در راستای سیاست های این سازمان نقش آفرینی می کنند و خوشبختانه امروز فعالیت ها از تنوع و اثر بخشی بسیار مطلوبی برخوردار هستند.

جامعه آماری بسیج مداحان در سطح کشور ۱۰۰ هزار هیئت و ۱۰۰ هزار مداح است

وی بیان کرد: جامعه آماری بسیج مداحان در سطح کشور ۱۰۰ هزار هیئت و ۱۰۰ هزار مداح است و امروز باید به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم از کلیه ظرفیت های موجود در جامعه هیئتی و مداح استفاده کنیم چراکه ظرفیت های بسیار زیادی وجود دارد که باید با استفاده از خلاقیت ها و ابتکارات و روحیه های متنوع به کارگیری شوند.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با بیان اینکه یکی از اهداف مهم بسیج مداحان شناخت آسیب ها و تهدیدات موجود در جامعه مداحی است،گفت:این مسئله بسیار اهمیت دارد که بسیج مداحان به دنبال این است با شناسایی تهدیدات در بخش هیئت و جامعه مداحی آنها را به فرصت تبدیل کند.

وی افزود: یکی از مسائلی که امروز متأسفانه برای جامعه مداحی و هیئت ها به عنوان یک تهدید محسوب می شود بحث ورود شیعه انگلیسی از روش های مختلف است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

ارجونی با اشاره به تلاش های دشمنان در آسیب رساندن به جامعه مداحان گفت: امروز دشمن به این مسئله رسیده که جامعه مداح و هیئت های ما مجموعه ای اثرگذار و مهم است و اگر بخواهد به اعتقادات مردم آسیب وارد کند باید از طریق هیئت ها و جامعه مداحی ورود پیدا کند و لذا بسیج مداحان همواره نسبت به توطئه‌ها و شگردهای دشمنان هوشیار و بیدار است و در طول این سال‌ها عمده توطئه‌ها را خنثی‌سازی کرده است.

تلاش‌های دشمنان برای انحراف جامعه مداحان و هیئت‌های مذهبی قطعاً نتیجه نخواهد داد

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور تأکید کرد: تلاش‌های دشمنان برای انحراف جامعه مداحان و هیئت‌های مذهبی قطعاً نتیجه نخواهد داد چراکه امروز خود مردم در صحنه حاضر هستند و در برنامه ها مشارکت جدی دارند

وی افزود: خوشبختانه امروز عمده جامعه مداحان نسبت به تلاش های دشمنان هم آگاهی کامل دارند و این آگاهی و بصیرت را به دیگران منتقل می کنند و تمام تلاشمان را بر این خواهیم گذاشت که با راه اندازی نهضت تبیین بصیرت افزایی را هم در بین جامعه مداحان و هم بین مردم تقویت کنیم.

ارجونی خاطر نشان کرد: مهمترین راهکار افزایش بصیرت در مسئله هیئت و مداحی فرمایشات مقام معظم رهبری است که ایشان علاوه بر اینکه هرساله با جامعه مداحان دیدار می کنند مجموعه بیانات ایشان در طول سال های گذشته به عنوان سند بالادستی محسوب می شود و بسیج مداحان به دنبال عملیاتی کردن دغدغه ها و بیانات ایشان در همه ابعاد است.

انتهای پیام/

captcha