همتی: نرخ ارز باید توسط سازوکار بازار تعیین شود / انتظار حرکت در مسیر اصلاح قیمت تردید جدی دولت در حمایت از هپکو / چرا مصوبه هیات وزیران در خصوص تهاتر بدهی هپکو منتشر نشده؟ عصر «بایدن»؛ بازگشت آمریکا به دوران دموکراسی یا جنگ‌های نیابتی!/ آیا داعشی دیگر در منطقه ظهور خواهد کرد؟ واعظی به بی‌تدبیری دولت در مدیریت ارز اعتراف کرده است/ دستکاری ارز تولید را زمین زد آخرین وضعیت فازهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر/ هنوز از آلمانی‌ها بابت نیروگاه بوشهر طلب مالی داریم چه کسی دلار را ۳۰ هزار تومان کرد!؟ علی لاریجانی مدل ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟ وقتی بازیکن برای باشگاه تعیین تکلیف می‌کند/ فاجعه‌ای که فوتبال را به سوی «نابودی» می‌برد ترکان: روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد چشم انتظاری ۴۸ میلیون نفر برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ کارگران/ چرا دولت تعلل می‌کند؟
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۶
کد خبر: 82011
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:

اصحاب فرهنگ و هنر برای تشویق جامعه به فرزند آوری تلاش کنند

دانشی گفت: جشنواره «من خواهر و برادر می‌خواهم» یک اقدام فرهنگی در راستای تشویق جامعه به سمت فرزند آوری است که در قالب این جشنواره تلاش می‌کنیم همه ذوق و سلیقه اصحاب فرهنگ و هنر را برای تحقق اهداف به‌کارگیری کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در آیین رونمایی از پوستر پویش منطقه‌ای تولید محتوا در فضای مجازی (استان‌های مرکزی قم لرستان همدان اصفهان) گفت: ضرورت تکثیر جمعیت امروز یکی از واقعیت‌های اجتماعی است چراکه متأسفانه امروز میزان تولدها از میزان افراد متوفی بسیار کمتر است و این به معنای شتاب بسیار کم‌رشد جمعیت و یک خطر جدی که باید به آن توجه ویژه داشت.

دانشی اظهار کرد: کاهش رشد جمعیت در کشور عوامل مختلفی همچون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد اما مهم‌ترین عامل کاهش جمعیت در جامعه امروز ما تغییر باورهای دینی و اعتقادی است و امروز متأسفانه شاهد آمار بسیار نامطلوبی در این خصوص هستیم.

وی ادامه داد: جشنواره «من خواهر و برادر می‌خواهم» یک اقدام فرهنگی در راستای تشویق جامعه به سمت فرزند آوری است که در قالب این جشنواره تلاش می‌کنیم همه ذوق و سلیقه اصحاب فرهنگ و هنر را برای تحقق اهداف به‌کارگیری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: امروز مهم‌ترین اولویت اصحاب فرهنگ و هنر باید مبارزه بافرهنگ "فرزند کمتر زندگی بهتر" باشد و هنرمندان باید با تولیدات فرهنگی در ابعاد مختلف این مسئله را تبیین کنند.

دانشی بیان کرد: برای تقویت رشد جمعیتی در کشور باید باورها و اعتقادات دینی و مذهبی را تقویت کنیم چراکه اسلام کامل‌ترین دین است و در همه ابعاد جامعیت دارد.

وی اضافه کرد: در این مبین اسلام هم در احادیث بسیار زیاد و هم در فقه مسئله فرزند آوری تأکید شده و امروز اصحاب فرهنگ و هنر باید این‌ها را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: رویکرد جشنواره من برادر و خواهر می‌خواهم تقویت فرهنگ فرزند آوری در جامعه است که این مسئله در بعد فرهنگی بسیار می‌تواند اثرگذار باشد.

دانشی خاطرنشان کرد: البته تقویت فرهنگ فرزند آوری ابعاد بسیار زیاد دیگری دارد که یکی از آنها مسئله فرهنگ است و لذا کلیه دستگاه‌های فرهنگی و نهادها باید برای رفع این معضل بزرگ پای‌کار بیایند.

در پایان از پوستر پویش منطقه‌ای تولید محتوا در فضای مجازی (استان‌های مرکزی قم لرستان همدان اصفهان) تحت عنوان جشنواره «من خواهر و برادر می‌خواهم» رونمایی شد.

انتهای پیام/

captcha