همتی: نرخ ارز باید توسط سازوکار بازار تعیین شود / انتظار حرکت در مسیر اصلاح قیمت تردید جدی دولت در حمایت از هپکو / چرا مصوبه هیات وزیران در خصوص تهاتر بدهی هپکو منتشر نشده؟ عصر «بایدن»؛ بازگشت آمریکا به دوران دموکراسی یا جنگ‌های نیابتی!/ آیا داعشی دیگر در منطقه ظهور خواهد کرد؟ واعظی به بی‌تدبیری دولت در مدیریت ارز اعتراف کرده است/ دستکاری ارز تولید را زمین زد آخرین وضعیت فازهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر/ هنوز از آلمانی‌ها بابت نیروگاه بوشهر طلب مالی داریم چه کسی دلار را ۳۰ هزار تومان کرد!؟ علی لاریجانی مدل ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟ وقتی بازیکن برای باشگاه تعیین تکلیف می‌کند/ فاجعه‌ای که فوتبال را به سوی «نابودی» می‌برد ترکان: روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد چشم انتظاری ۴۸ میلیون نفر برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ کارگران/ چرا دولت تعلل می‌کند؟
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۷
کد خبر: 82005
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب:

بیش از یک‌میلیون قطعه جوجه ریزی در خنداب صورت گرفته است/ واکسیناسیون ۱۱۰ هزار قطعه مرغ بومی علیه بیماری نیوکاسل

محمدی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون یک‌میلیون و 210 هزار قطعه جوجه ریزی انجام‌شده است اظهار کرد: همچنین سه واحد تخم‌گذار در شهرستان به ظرفیت ۱۰۹ هزار قطعه فعالیت دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید محمدی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: تعداد ۱۹ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۵۳۶ هزار قطعه در شهرستان فعال هستند.

محمدی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون یک‌میلیون و 210 هزار قطعه جوجه ریزی انجام‌شده است اظهار کرد: همچنین سه واحد تخم‌گذار در شهرستان به ظرفیت ۱۰۹ هزار قطعه فعالیت دارد.

وی ادامه داد: در خصوص پرورش ماهی تعداد ۲۷ استخر در شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۱۸ واحد فعال هستند و یک واحد پرورش ماهی قزل‌آلا با ظرفیت تولید ۳ میلیون بچه ماهی در سال در شهرستان فعالیت دارد.

محمدی بیان کرد: در خصوص واحدهای پرورش مرغ و ماهی این اطمینان خاطر را به همشهریان می‌دهیم که هیچ‌گونه استفاده‌ای از هورمون برخلاف تصور عامه در این  واحدها صورت نمی‌گیرد و رشد و بزرگی جثه مرغ به علت اصلاح نژاد و تغذیه با مواد پروتئینی و تأمین نیازهای تغذیه‌ای به‌وسیله میکرو المنت‌ها(ریزمغذی‌ها) است.

رئیس اداره دامپزشکی  افزود: در همین راستا از ابتدای سال تاکنون ۳۵ مورد آزمایش و پایش از تولیدات این واحدها در خصوص عدم وجود آنتی‌بیوتیک و سموم و ... قبل از عرضه به بازار صورت گرفته است که مورد مثبتی دیده نشده است.

وی بیان کرد: لازم به ذکر است از ابتدای سال ۱۱۰ هزار قطعه مرغ بومی علیه بیماری نیوکاسل (مرگ مرغی ) واکسینه شده‌اند که نقش مهمی در جلوگیری از انتقال این بیماری به واحدهای پرورشی صنعتی داشته است.

انتهای پیام/

captcha