این آرا آینده فوتبال ایران را تعیین می‌کنند آخرین خبرها از وضعیت کرونای انگلیسی در کشور/ چند مبتلا به ویروس جهش‌یافته شناسایی شده است؟ روایت اهل سنت از ماجرای شکاف کعبه و تولد امام علی(ع) داخل خانه خدا آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور/ فهرست شهر‌های قرمز و نارنجی اعلام شد توصیه‌ رهبر انقلاب برای استفاده از «ایام‌ البیض» ماه رجب بارش برف در کلیه محورهای مواصلاتی استان مرکزی/کلیه مسیرهای استان باز است‌‌ گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران، خسارتی مهم است ناکامی اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین/یک مامور انتظامی در این حادثه به شهادت رسید/ آرامش در زاهدان و بخش های تابعه برقرار است توصیه‌ رهبر انقلاب برای مشتاقان محروم از مراسم اعتکاف + عکس ستاد تنظیم بازار: دلیل افزایش قیمت میوه صادرات است
پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲
کد خبر: 81976
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
فرمانده سپاه روح الله در نشست تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان مطرح کرد؛

جهانی سازی فرهنگ دفاع مقدس باید در دستور کار باشد/ باید از تحریف دفاع مقدس توسط بدخواهان جلوگیری کنیم

سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله در نشست تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی، گفت: امروز باید علاوه بر اینکه به خوبی بتوانیم فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم، جهانی سازی این فرهنگ را نیز مد نظر داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان، گفت: آن چیزی که امروز در حوزه دفاع مقدس باید به آن توجه داشت ارائه یک مدل کارآمد و راهگشا تحت عنوان فرهنگ دفاع مقدس برای همه مقاطع و شرایط جهان و آیندگان است و امروز باید علاوه بر اینکه به خوبی بتوانیم این فرهنگ ارزشمند را به نسل جوان منتقل کنیم، جهانی سازی فرهنگ دفاع مقدس را مد نظر داشته باشیم.

وی افزود: دفاع مقدس یک مدل جدید برای مدیریت در شرایط بحران به جهان عرضه کرد که رهبری، وجود معنویت و نقش اثرگذار مردم ۳ عامل اثرگذار در این مدل بودند. امروز بعد از گذشت چهل سال از مقطع ارزشمند دفاع مقدس همه به این نقطه رسیده اند که دفاع مقدس در کنار گرانبها بودن آن برای کشور یک سرمایه ارزشمند و عظیمی ایجاد کرد که بسیاری از موفقیت ها و پیشرفت ها برگرفته از این سرمایه است.

کریمی تصریح کرد: دفاع مقدس ملت ایران را در همه عرصه ها خودباور و توانمند کرد و این ویژگی برجسته تا به امروز توانسته ملت را در همه شرایط مختلف موفق و پیروز بیرون آورد و لذا باید روی مولفه خودباوری در دفاع مقدس بیشتر کار شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز اگر تاکید داریم فرهنگ دفاع مقدس روبه روز باید تقویت شود دلیل آن مولفه های موجود در این در عرصه است که برای همه شرایط راهگشا می باشد و لذا نیازمند این هستیم علاوه بر جاری بودن این فرهنگ در کشور نیز به نسل جوان به خوبی منتقل شود. خوشبختانه استان مرکزی در حوزه فعالیت های دفاع مقدس پیشگام و پیشتاز است و امروز انسجام و وحدت خوبی در مجموعه استان و مردم برای تقویت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس مشاهده می کنیم که به برکت وجود شهدای والامقام و مردم شهید پرور استان است و باید قدر این فرصت را به خوبی بدانیم.

وی با بیان اینکه در کنار فعالیت های بسیار اثرگذاری که در طی این سالها انجام شده نباید از توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان در حوزه دفاع مقدس غافل شویم، گفت: یکی از نقشه های شوم دشمنان که مقام معظم رهبری چندین بار هم به آن اشاره کردند و همه به آن مطلع هستیم بحث تحریف دفاع مقدس است و دشمن از هر ابزاری برای رسیدن به هدف شوم خود استفاده می کند و لذا باید هوشیار بود و برنامه ریزی دقیق داشت.

کریمی افزود: امروز دشمنان در حوزه دفاع مقدس و تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی علاوه بر تحریف وقایع به دنبال تحریف افق های امیدبخش انقلاب اسلامی هستند و در این راستا می خواهند شور و نشاط را از جوانان و جامعه اسلامی بگیرند و لذا برای رسیدن به اهداف خود در همه ابعاد تحریف را در دستور کار قرار دادند.

وی اضافه کرد: تهیه دانشنامه جامع و کامل دفاع مقدس استان که مرجع تاریخ و نقش استان دفاع مقدس محسوب می شود می تواند از تحریف دفاع مقدس جلوگیری کند که علاوه بر اینکه کار نهضت تبیین در این مقطع را انجام می دهد، این فرهنگ را به خوبی به آیندگان منتقل می کند و لذا همه باید در این راستا مشارکت داشته باشند.

کریمی خاطرنشان کرد: تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی تنها برای یکبار رقم می خورد و از این جهت بسیار با اهمیت به شمار می رود و لذا نیاز است کلیه ظرفیت ها و توان در این راستا به کارگیری شود و می طلبد همانند اتفاقات بزرگی که در استان همچون برگزاری کنگره عظیم شهدای استان رقم خورد بار دیگر مجموعه های مختلف در این راستا همکاری و مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

captcha