شهریار مغانلو پرسپولیسی شد/دست خالی استقلال از بازار نقل و انتقالات/بیرانوند - آنتورپ؛ یک پایان تلخ! گزارش تصویری| شبی با شهدای گمنام در مصلی بیت المقدس اراک برگزاری مراسم شبی با شهید گمنام در داودآباد گرامیداشت یاد و خاطر شهدا موجب احیای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می شود بیان خاطرات رزمندگان یکی از اولویت های پیشکسوتان دفاع مقدس باشد نمایندگان استان مرکزی حریفان خود در جام حذفی را شناختند/ آلومینیوم میزبان هوادار و خوشه طلایی میهمان شهرداری بردسکن شد در داخل کشور باید همصدایی وجود داشته باشد شهید گمنام فضای اتحادیه انجمن دانش آموزی را عطر آگین کرد ملت ایران مغلوب دلقک بازی های آمریکایی ها، اروپایی ها و بزک کنندگان آنها نخواهند شد کادر سلامت مجاهدین فی‌سبیل‌الله هستند / همه مردم باید دستورات بهداشتی را رعایت کنند
شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
کد خبر: 81967
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در مورد بازگشایی مدارس

جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ستاد ملی کرونا به‌عنوان تنها مرجع همه دستگاه‌ها و سازمان‌های تأثیرگذار که در این ستاد عضو هستند، مصوبه‌ای مبنی بر بازگشایی مدارس پایه اول و دوم به‌صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به گفته مسئولان آموزش‌وپرورش، حضور بسیار جزئی دانش ‌آموزان پایه اول و دوم در گروه‌های کمتر از ۱۰ نفر را از اول بهمن‌ماه امسال خواهیم داشت و مقررشده شورای مدرسه درباره چگونگی تقسیم‌بندی، نحوه حضور و میزان نیاز به حضور دانش آموزان تصمیم‌گیری کند و معلم کلاس تشخیص می‌دهد که چه تعداد دانش‌آموز باید به‌صورت حضوری شرکت کند.

وی به مدیران مدارس توصیه کرد: تعداد مناسب دانش آموزان با توجه به ابعاد و تهویه فضای فیزیکی در کلاس‌ها قرار گیرند.

متولی سلامت استان مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: رعایت چند نکته ازجمله نکات خود مراقبتی، حفظ فاصله ایمن (یک متر) و کاهش برخوردها، استفاده از وسایل حفاظتی مانند ماسک، مواد ضدعفونی و ... بسیار حائز اهمیت است.

جمالیان گفت: تا حد امکان والدین و اولیا و مسئولین مدارس باید رفت‌وآمد و رفتار دانش آموزان(رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی) را کنترل کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن اشاره به اینکه فعالیت بوفه‌ها، کاملاً ممنوع است، گفت:  ساعت تفریح طوری باشد که هم‌زمان انجام‌نشده و باعث به وجود آمدن تراکم نشود.

وی یادآور شد: رعایت فاصله یک متر و هنگام ساعت ورود و خروج، ضدعفونی مکرر و مرتب بر اساس پروتکل‌های بهداشتی سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها و تمامی وسایلی که ممکن است به‌صورت مشترک مورداستفاده قرار گیرند، توجه به تهویه و در صورت مساعد بودن شرایط جوی، پنجره‌ها باز باشند تا تهویه کامل‌تر بوده و هوا در جریان باشد، نیز ازجمله نکاتی هستند که باید با شدت و جدیت هرچه بیشتر رعایت شوند.

جمالیان خاطرنشان کرد: خانواده‌ها اهتمام جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند و ازآنجاکه  حضور دانش آموزان اختیاری است، اما در صورت حضور، آموزش کافی در خصوص رعایت دستورالعمل‌ها به دانش آموزان داده شود و حتماً مواد گندزدای کافی در مدرسه و حتی همراه دانش آموزان  موجود باشد تا ان‌شاءالله شاهد کاهش این بیماری، برای فرزندانمان باشیم.

انتهای پیام/

captcha