تولید مستند و محتوای راهیان نور مجازی صدور مجوز افزایش سرمایه «آذرآب» از محل تجدید ارزیابی/ چرا سهامداران عمده برای تزریق نقدینگی مقاومت می کنند؟ اردوهای راهیان نور بستری تأثیرگذار برای تربیت نسل جوان است راه‌اندازی مراکز مشاوره تخصصی حوزه‌های علمیه در راستای گره‌گشای از مشکلات مردم سرما در راه است/ وزش شدید باد در استان مرکزی مصاحبه مردمی| نگرانی خانواده ها از رها بودن فضای مجازی تذکر ۱۵ نماینده به وزرای «صمت» و کشاورزی درباره قیمت میوه/ ورود مجلس به موضوع گرانی‌ها زن کلاهبردار در اراک دستگیر شد/اعتراف به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصر‌های کریسکان» طارمی در ترکیب ثابت پورتو مقابل یوونتوس
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
کد خبر: 81962
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
رئیس دادگستری شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش مطرح کرد:

آخرین جزییات از پرونده شهردار تفرش/۲ نفر از اعضای شورای شهر متهم به دریافت رشوه از شهردار هستند

رئیس دادگستری شهرستان تفرش در خصوص آخرین نتایج حاصله از پرونده‌های شهرداری تفرش گفت: منتظر بررسی و اعلام نظر سازمان بازرسی هستیم. البته تحقیقات متعددی انجام و بسیاری از نتایج برای دستگاه قضایی محرز شده است. ولی نتایج پس از اتمام فرآیند قانونی و صدور حکم قطعی، اعلام می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی رحمانی رئیس دادگستری شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش در خصوص آخرین نتایج حاصله از پرونده‌های شهرداری تفرش گفت: در حال حاضر دو سری پرونده در خصوص بررسی جرائم مربوط به شهردار سابق تفرش و معاونش مطرح است.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰ پرونده در خصوص مباحث مربوط به صدور پروانه و مجوزهای ساختمانی به سازمان بازرسی استان مرکزی ارسال‌شده است.

رحمانی اظهار کرد: منتظر بررسی و اعلام نظر سازمان بازرسی هستیم. البته تحقیقات متعددی انجام و بسیاری از نتایج برای دستگاه قضایی محرز شده است. ولی نتایج پس از اتمام فرآیند قانونی و صدور حکم قطعی، اعلام می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پرونده‌ها را هم شهردار و هم معاون شهردار به‌عنوان معاون فنی امضا کرده‌اند، اگر حق‌وحقوقی از مردم تضییع‌شده، مسئولیت با هردو آنها است.

رئیس دادگستری شهرستان تفرش ادامه داد: براساس قانون، جرائم مسئولین ادارات و مقامات در دادگاه‌های کیفری مراکز استان‌ها بررسی می‌شود. تحقیقات در خصوص شهردار پس از تکمیل به دادگاه کیفری استان ارسال و پس از احراز جرم، کیفرخواست آن صادر می‌شود.

رحمانی با اشاره به جرائم معاون شهردار، بیان کرد: جرائم معاون شهردار در دادگستری شهرستان بررسی و حکم صادر می‌شود. این صدور حکم پس از اعلام نظر سازمان بازرسی انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه شورای شهر، مسامحه و ترک فعل کردند، گفت: متأسفانه شورای شهر نظارت خوب و قوی بر مجموعه شهرداری و شخص شهردار نداشته اند. ۲ نفر از اعضای شورای شهر متهم به دریافت رشوه از شهردار هستند. در این خصوص تحقیقات لازم انجام شده است ولی متهمان انکار می کنند و می خواهند از زیر بار قضیه فرار کنند.

رئیس دادگستری شهرستان تفرش اضافه کرد: در خصوص پرونده ۲ نفر از اعضای شورای شهر به دلیل پیچیدگی و وابستگی پرونده آنها به پرونده شهردار، تحقیقات بیشتری توسط ضابطین قضایی انجام و نتایج به دادگستری اعلام شده است.

رحمانی با اشاره به مفاسد اخلاقی، اظهار کرد: تاکنون پرونده ای در خصوص مفاسد اخلاقی مطرح نشده است و دادگستری در خصوص جرائم اقتصادی شهرداری و شورای شهر ورود کرده است. در خصوص مفاسد اخلاقی، شاکی خصوصی به دادگاه مراجعه نکرده است.

وی در خصوص قرار نظارت قضایی شهردار سابق و معاونش، افزود: در قرار نظارت قضایی، فرد متهم تا اتمام تحقیقات نباید با محل ارتکاب جرم ارتباط داشته باشد. با توجه به اینکه حکم تعلیق و انفصال برای این متهمان صادر نشده است، این افراد می‌توانند در شهرهای دیگر فعالیت کنند.

رئیس دادگستری شهرستان تفرش به شاکیان خصوصی در پرونده شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد: دو شاکی خصوصی به دادگستری مراجعه و دریافت رشوه از سوی شهردار را اعلام کرده‌اند. یکی از شاکیان پرونده، اعلام کرده که شهردار از وی درخواست دلار و طلا کرده است.  در این خصوص تحقیقات لازم انجام‌شده است و به نتایجی هم رسیده‌ایم.

شهردار تفرش آبان ماه 99 به اتهام فساد مالی و با حکم قضایی و قرار بازداشت موقت دستگیر شد.

انتهای پیام/

captcha