شناسایی ۸۵مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی/افزایش شمار افراد بستری در بیمارستانها در مقایسه با روزهای گذشته رهبر انقلاب: سیّد مرتضی علم‌الهدی از برجستگان تاریخ اسلام و از مفاخر علمی به شمار می‌رود مهلت دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند تمدید شد این آرا آینده فوتبال ایران را تعیین می‌کنند آخرین خبرها از وضعیت کرونای انگلیسی در کشور/ چند مبتلا به ویروس جهش‌یافته شناسایی شده است؟ روایت اهل سنت از ماجرای شکاف کعبه و تولد امام علی(ع) داخل خانه خدا آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور/ فهرست شهر‌های قرمز و نارنجی اعلام شد توصیه‌ رهبر انقلاب برای استفاده از «ایام‌ البیض» ماه رجب بارش برف در کلیه محورهای مواصلاتی استان مرکزی/کلیه مسیرهای استان باز است‌‌ گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران، خسارتی مهم است
پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
کد خبر: 81961
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

اعتراض رئیس شورای کار ایرالکو به استخدام غیر قانونی در این شرکت/ افرادی با سفارش رئیس فلان سازمان جذب شده اند!

رئیس شورای اسلامی کار ایرالکو طی نامه ای به مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران نسبت به استخدام افرادی بدون رعایت ضوابط قانونی و با سفارشات خاص در این شرکت اعتراض کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ رئیس شورای اسلامی کار شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) طی نامه ای به مدیرعامل این شرکت با اشاره به اینکه اخیراً افرادی با سفارش خاص در این واحد تولیدی مشغول به کار شده اند نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

فرهاد تقوائی رئیس شورای اسلامی کار ایرالکو با اشاره به تأکید احمد مجیدی مدیرعامل این شرکت مبنی بر تورم نیروی انسانی در حوزه های ستادی در این نامه آورده است: استخدام «دو نفر کارمند عادی و یک نفر کارشناس IT» بدون رعایت تشریفات قانونی ( آگهی عمومی در روزنامه، برگزاری آزمون و مصاحبه) موجب اعتراض پرسنل گردیده است.

وی می افزاید: چگونه برای جذب ۶۰ نفر کارگر ساده برای مشاغل سخت کارگاهی، آن هم با شرکت پیمانکار اطلاعیه عمومی منتشر می کنیم و انواع آزمون های علمی و عملی، تست های مختلف ورزشی قرار می دهیم و مسیر را به سمتی هدایت می کنیم که به سختی از فرزندان پرسنل یا رانندگان «تچکا» پذیرفته شود اما به سفارش فلان رئیس سازمان افرادی بدون ضابطه مستقیماً با شرکت قرار داد منعقد و مشغول به کار می گردند.

رئیس شورای اسلامی کار ایرالکو در پایان بعنوان نماینده قانونی کارگران خواستار لغو قرار داد افراد مذکور و تسویه حساب با آنها شده است.

به گزارش دیارآفتاب؛ شرکت ایرالکو چندی قبل با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده بود به منظور تأمین ۶۰ نفر نیروی انسانی مورد نیاز خود در مشاغل سخت از واجدین شرایط(دیپلم و فوق دیپلم فنی) با اخذ آزمون های فیزیکی، علمی و مصاحبه در قالب انعقاد قرارداد با پیمانکار دعوت به همکاری می کند اما حالا انتشار این نامه و ادعای رئیس شورای کار این شرکت مبنی بر استخدام بدون رعایت ضوابط و با سفارش افراد مذکور نیازمند شفاف سازی مدیران شرکت ایرالکو است.

انتهای پیام/

captcha