آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور/ فهرست شهر‌های قرمز و نارنجی اعلام شد بارش برف در کلیه محورهای مواصلاتی استان مرکزی/کلیه مسیرهای استان باز است‌‌ گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران، خسارتی مهم است ناکامی اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین/یک مامور انتظامی در این حادثه به شهادت رسید/ آرامش در زاهدان و بخش های تابعه برقرار است توصیه‌ رهبر انقلاب برای مشتاقان محروم از مراسم اعتکاف + عکس ستاد تنظیم بازار: دلیل افزایش قیمت میوه صادرات است حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است ضد انقلاب و قاچاقچیان عمده سوخت در اتفاقات سراوان دخالت دارند/ طرح «رزاق» معیشت مرزنشینان را تامین می کند برگزاری جشنواره ملی موسیقی نوای نوروز در اراک شناسایی ۴ مورد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان مرکزی
پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
کد خبر: 81912
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك:

حضرت زهرا(س) تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند

میرمهدی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) مدافع حریم امامت و ولایت بود گفت: حضرت زهرا(س) پس از رحلت پدر، در کلام، عمل و فریاد خود امامت را اثبات کردند و تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام میرمهدی مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك در گفتگو با ندای تفرش، شخصیت حضرت زهرا(س) را شخصیتی بی نظیر در عالم دانست که زبان، قلم و گفتار در توصیف شخصیت ایشان ناتوان است، گفت: حضرت زهرا(س) حلقه اتصال بین رسالت و امامت است. ایشان دارای خصوصیاتی بودند که سایرین از داشتن آن ویژگی ها و خصوصیات بی بهره بودند.

میرمهدی با اشاره به فرمایشات پیامبر مکرم اسلام(ص) در توصیف شخصیت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) وحی الهی را بر مردم ابلاغ می کردند و هیچ گاه از روی هوی و هوس صحبتی به زبان نمی آورند. پیامبر(ص)، حضرت زهرا(س) را سرور زنان بهشتی نامیدند.

وی افزود: بر اساس حدیث کساء، حضرت زهرا(س) به عالم ملکوت اشراف داشتند و فرمایشات الهی را برای مردم نقل می کردند. بعد از رحلت پیامبر(ص)، جبرائیل هم ایشان را همراهی می کند. سخنان حضرت زهرا(س) ناشی از شخصیت ایشان و یگانگی آن حضرت(س) در بین مردم است.

مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك با اشاره به رفتار خشونت آمیز مردم با حضرت زهرا(س) پس از رحلت پیامبر(ص) ادامه داد: حضرت زهرا(س)، تمام قدرت خود برای دفاع از حریم ولایت به کار برد و اولین شهید دفاع از ولایت است. این نوع رفتار خشونت آمیز با ایشان، نشانه تاثیرگذاری شخصیت آن حضرت(س) است.

میرمهدی یادآور شد: حضرت زهرا(س) پس از رحلت پدر، در کلام، عمل و فریاد خود امامت را اثبات کردند و تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند.

وی خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س) مدافع حریم امامت و ولایت بود که نقشه راه را برای همه مسلمانان تا روز قیامت نشان دادند. اگر پیامبر(ص) در واقعه غدیر خم فرمان الهی را به مردم ابلاغ کردند و مردم پس از این ابلاغ باز تخلف کردند ولی در برابر احتجاج حضرت زهرا(س) خجالت زده بودند.

انتهای پیام/

captcha