پرداخت 650 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری کشور/اعلام آخرین وضعیت سفرهای نوروزی در شرایط کرونایی بیش از 9 هزار هنرمند در 270 رشته در استان مرکزی فعالیت دارند افتتاح پروژه مجتمع گردشگری کاروانسرای روستای دودهک استفاده از اقتصاد مردمی در مرمت بناهای تاریخی حرکت هوشمندانه دولت است علت کمبود انسولین قلمی در کشور/ رهگیری از سامانه تی تک آغاز جلسات شورای عالی کار با دستور کار دستمزد ۱۴۰۰ از فردا هیچ اقدام موثری از زمان واگذاری هپکو به تأمین اجتماعی انجام نگرفته است/ تا دیر نشده تدبیری بیاندیشید زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی «بورل» مناسب نمی دانیم ۱فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق مقابله کرد
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۹
کد خبر: 81883
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک:

۸ شهرستان استان مرکزی در وضعیت زرد و چهار شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت ۸ شهرستان استان در وضعیت زرد و چهار شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند اما کرونا همچنان خطرناک و در کمین است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طبق آخرین تقسیم‌بندی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شهرستان های ساوه، خمین، خنداب، دلیجان، کمیجان، آشتیان، فراهان و اراک در وضعیت زرد قرار دارند.

جمالیان افزود: شهرستان شازند نیز در این هفته به رنگ آبی در آمد و به شهرستان‌های زرندیه محلات و تفرش اضافه شد.

وی تاکید کرد: درست است که در حال حاضر وضعیت خوبی در استان حکم فرماست و این ویروس نسبتاً تحت کنترل درآمده اما کرونا همچنان در جامعه وجود داشته و بین ما است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه گفت: به لطف پروردگار و زحمات مردم و مسئولان و همکاری خوب آنها و البته اجرای پربرکت طرح شهید سلیمانی با همکاری سپاه، بسیج و هلال احمر برای حفظ آن هوشمندانه و عاقلانه رفتار کنیم.

جمالیان افزود: همچنان مجالس، مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی و البته رفت و آمدهای مکرر مهم‌ترین مکان‌های انتقال این ویروس بوده و ممکن است شرایط نسبتاً پایدار است آن را بشکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک به مردم استان توصیه کرد: به خاطر حفظ شرایط و وضعیت موجود فعلی البته حفظ جان و سلامتی خود و عزیزانشان، همچنان پروتکل های بهداشتی تا رسیدن به واکسن قابل اطمینان از نظر وزارت بهداشت،رعایت کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد؛ در بعضی از مواقع صبر و تحمل شرایط سخت و البته کمی تدبر می تواند مانع بروز بسیاری از عوارض جبران‌ناپذیر شود، در این شرایط فعلی نیز همه خوب می دانیم که تحمل محدودیت ها و تغییر سبک و شیوه زندگی سخت است اما هیچ نعمتی با ارزشتر از حفظ جان و سلامتی نیست.

انتهای پیام/

captcha