پرداخت 650 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری کشور/اعلام آخرین وضعیت سفرهای نوروزی در شرایط کرونایی بیش از 9 هزار هنرمند در 270 رشته در استان مرکزی فعالیت دارند افتتاح پروژه مجتمع گردشگری کاروانسرای روستای دودهک استفاده از اقتصاد مردمی در مرمت بناهای تاریخی حرکت هوشمندانه دولت است علت کمبود انسولین قلمی در کشور/ رهگیری از سامانه تی تک آغاز جلسات شورای عالی کار با دستور کار دستمزد ۱۴۰۰ از فردا هیچ اقدام موثری از زمان واگذاری هپکو به تأمین اجتماعی انجام نگرفته است/ تا دیر نشده تدبیری بیاندیشید زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی «بورل» مناسب نمی دانیم ۱فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق مقابله کرد
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۲
کد خبر: 81867
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

باز هم هوای اراک برای تمام گروه ها «ناسالم» شد

وضعیت هوای اراک در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، شاخص کیفیت هوای اراک با قرار گرفتن روی عدد 152 در ساعت 13 روز جاری 25 دی‌ماه شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها را نشان می دهد.

آلاینده اصلی در هر سه ایستگاه اراک را ذرات کمتر از 2.5 میکرون تشکیل می دهد و به ترتیب ایستگاه شریعتی با 162، مخابرات با 154 و محیط زیست با 139 میزان این آلاینده را نشان می دهند.

وضعیت آلودگی کلانشهر اراک تا حدی است که ایستگاه محیط زیست که خارج از محدوده شهری قرار دارد و معمولا آلودگی بالایی را گزارش نمی کند، امروز با ثبت عدد 139، شرایط ناسالم برای گروه های حساس را گزارش می کند.

در همین راستا علیرضا محرابیان رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک در یک هفته گذشته به صورت متوالی در شرایط ناسالم بوده و توصیه می‌شود در روزهای ناسالم، مردم به ویژه گروه‌های حساس شامل کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی، از تردد در فضای باز و انجام فعالیت های سنگین در محیط های باز بپرهیزند.

محرابیان تاکید کرد: در وضعیتی که هوا برای همه گروه‌ها ناسالم است، توصیه می‌شود با مشارکت عمومی از هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، خودداری شود.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون 3745 روز پاک، 217 روز سالم،37 روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها بوده است.

انتهای پیام/

captcha