پرداخت 650 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری کشور/اعلام آخرین وضعیت سفرهای نوروزی در شرایط کرونایی بیش از 9 هزار هنرمند در 270 رشته در استان مرکزی فعالیت دارند افتتاح پروژه مجتمع گردشگری کاروانسرای روستای دودهک استفاده از اقتصاد مردمی در مرمت بناهای تاریخی حرکت هوشمندانه دولت است علت کمبود انسولین قلمی در کشور/ رهگیری از سامانه تی تک آغاز جلسات شورای عالی کار با دستور کار دستمزد ۱۴۰۰ از فردا هیچ اقدام موثری از زمان واگذاری هپکو به تأمین اجتماعی انجام نگرفته است/ تا دیر نشده تدبیری بیاندیشید زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی «بورل» مناسب نمی دانیم ۱فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق مقابله کرد
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
کد خبر: 81861
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور صورت گرفت؛

افتتاح سه طرح زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه/ اشتغالزایی مستقیم برای 2560نفر

با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی طرح های زیربنایی شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی طرح های زیربنایی شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

نخستین طرح زیربنایی که با دستور رئیس جمهور افتتاح شد، احیا و راه اندازی ایستگاه راه آهن اختصاصی بزرگترین شهر صنعتی کشور بود. در این طرح زیربنایی سکوی بارانداز به مساحت ۲۰ هزار متر مربع، محوطه سازی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع و دو انبار سرپوشیده به مساحت دوازده هزار مترمربع احداث شده است.

هزینه اجرای طرح احیا و راه اندازی ایستگاه راه آهن اختصاصی شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه هزار میلیارد ریال است که با اجرا و بهره برداری از این طرح زیربنایی برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم و برای بیش از ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد می شود.

تامین و خط انتقال آب این مجموعه دومین طرح زیربنایی است که در این آیین به بهره برداری رسید. در این طرح ظرفیت انتقال آب حدود ۲۵۰ لیتر در ثانیه ایجاد شده است که با احداث خط لوله چدن داکتیل ۵۰۰ میلی متر، احداث و توسعه ایستگاه های پمپاژ و مخازن ذخیره آب با ظرفیت6هزار متر مکعب انجام شده است. اعتبار هزینه شده برای افتتاح این طرح بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال بوده است که در اجرای این طرح برای دو هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای 5هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

سومین طرح زیربنایی افتتاح شده، انبارهای عمومی بود. این دو انبار عمومی که در منطقه ویژه اقتصادی کاوه قرار دارند یکی به صورت سرپوشیده با متراژ ۸۰ هزار متر مربع و دیگری روباز با متراژ ۵۰ هزار مترمربع هستند که با هزینه‌ای بالغ بر هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه انبارهای سرپوشیده در مناطق اقتصادی کشور هستند که برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و همچنین ۱۶۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم، اشتغالزایی می کند.

انتهای پیام/

captcha