دانشنامه دفاع مقدس سند افتخار استان مرکزی است برگزاری بیش از ۱۵۰۰برنامه در سطح استان توسط سپاه و بسیج به مناسبت دهه فجر/افتتاح ۴۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان و محرومین نگاهی دوباره به ماجرای عنابستانی و سرباز راهور؛ تکذیب، تحریف ، تقدیر! نخستین روستای سبز کشور در استان مرکزی افتتاح می شود حواشی انتخابات هیئت فوتبال استان مرکزی؛ از کنایه‌های میثاقی تا 5 دوره ریاست غفاری حجاریان (اردیبهشت ۹۶) : روحانی با یک دسته کلید آمده است/ حجاریان (بهمن ۹۹) : کلید از خودمان نبود! هوای اراک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت گشودن کلاف کرونا با هنر بافندگی/ حمایت از کارآفرینان سبب اقتدار در تولید و اشتغال زایی در جامعه می شود معدوم سازی 960هزار قطعه پرنده به دلیل آنفلوانزای پرندگان/ حجم اصلی درگیری در استان خراسان جنوبی، استان مرکزی مشکل جدی ندارند انقلاب اسلامی روح تازه‌ای در سینمای کشور دمید/ سینما قبل از انقلاب پوچ و بی محتوا بود
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
کد خبر: 81837
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴

عودت یک میلیارد و 270 میلیون ریال به مالباختگان در رسيدگي به جرايم سايبري در يك هفته گذشته

فرمانده انتظامی استان از عودت یک میلیارد و 270 میلیون ریال به مالباختگان برداشت ها و کلاهبرداری های اینترنتی در تحقيقات كارشناسان پليس فتا استان در رسيدگي به جرايم سايبري در يك هفته قبل خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار"حسن مفخمی شهرستانی" در تشریح جزئیات این خبر با اشاره به شگردهای جدید کلاهبرداران در فضای مجازی بیان داشت: در هفته‌ی جاری پرونده‌های متعددی با شگردهای جدید به پایگاه پلیس فتا استان واصل شد که 6 فقره از این پرونده‌ها با عودت مبالغی بالغ بر یک میلیارد و 270 میلیون ریال به نتیجه رسیده‌اند.

وي اظهار داشت: در دو فقره از اين پرونده ها، یکی از شکات پس از مراجعه به درگاه‌های جعلی بانک مبلغ 440 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به صورت اینترنتی و غیرمجاز برداشت شده و شاکی دیگر با اعتماد بی جا مبلغ 770 میلیون ریال را به‌حساب کلاهبرداران چرب زبان اینترنتی واریز کرده بود که هر دو پرونده با اقدام به‌موقع کارشناسان پلیس فتا استان به نتیجه رسیده و وجوه به‌حساب شکات عودت شده است.

مفخمي شهرستاني عنوان داشت: با عنایت به گستردگی فضای مجازی و وجود روش‌ها و شگردهای مجرمانه‌ای که هرروز قربانیان زیادی را در دام کلاهبرداران و سارقان اینترنتی اسیر می‌کند، شهروندان باید قبل از هرگونه اقدام در این فضای گسترده ، از عواقب و خطرات آن آگاهی کامل داشته باشند.

فرمانده انتظامي استان مركزي تصريح كرد : در خصوص پرونده‌های کلاهبرداری و برداشت اینترنتی که پس از طرح شکایت به پلیس فتا استان واصل می‌شود، اقدامات به‌ موقع کارشناسان این پلیس می‌تواند از فعالیت و انتقال وجوه برداشت شده توسط مجرمین جلوگیری کرده و با انسداد وجوه در حساب‌های بانکی، زمینه‌ساز احقاق حق شهروندان شود.

اين مقام مسئول در پایان تصریح کرد: مؤثرترین روش در جهت پیشگیری از جرائم اینترنتی،دقت در انجام تراکنش‌ها و عدم اعتماد به افراد در فضای مجازی می‌باشد و شهروندان باید با افزایش آگاهی خود در زمینه فضای مجازی حاشیه‌ی امنی برای سرمایه‌های خود ایجاد کنند.

انتهای پیام/

captcha